1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Потребна ми е помош од вас феминистки!

Дискусија во 'Канта' започната од Trajche, 6 јануари 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Trajche

  Trajche Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 септември 2011
  Пораки:
  55
  Допаѓања:
  9
  Ќе ви бидам многу благодарен доколку ја прочитате мојата молба до вас.

  Знаеме сите дека месецов не очекува голем настан за нас Македонците, а тоа е Европското првенство во ракомет во Србија.
  Сите ќе ги бодриме и се надеваме на голем успех.
  Јас како екс-ракометар од моите 10 години почнав да играм ракомет до 17, и за жал не продолжив со ракометот зошто и сами знаеме колку се живее од спортот во Македонија!
  Моите соништа како дете ми биле да заиграм за македонската репрезентација, еден ден, да ја претставувам Македонија и да освоиме златен медал, но тоа не ми се исполни, за жал.

  Картите се распродадени на почетокот беа по 1000 денари, а сега истите се продаваат по 100 евра па нагоре, за жал неможам моментално да си дозволам толку пари за да отидам да ги гледам ракометарите во Србија, но сепак постои можност да ми се оствари тоа. Се што барам од вас е да ми помогнете, да стиснете лајк на линкот подолу за да влезам во првите 10, да влезам во официјалното гласање и да добијам карта за ЕП во Србија.


  http://www.fakulteti.mk/nagradniigri/ra ... spx?id=238

  И текстот кој е напишан за нашите ракометари кои се надевам би ги мотивирало:

  До сите наши репрезентативци кои ќе не претставуваат на Европското првенство во ракомет во Србија! Како мали сигурно сте имале големи сонови за големи дострели, успеси и докажување на самите себе и на сите околу вас, колку сте вие успешни, истрајни и храбри за спортот за кој играте и живеете! Сега е моментот да ги остварите сите ваши соништа, да покажете колку сте моќни и колку сте вистински спортисти, сега е време за докажување, време е да се надминете самите, време е вашата љубов кон овој спорт да ја преточите во награда за Македонија, да и подарите на татковината медал од клубските првенства! Позади вас стои цела македонска публика, 2 милиони срца чукаат за вас, желни за успех, кои ќе го следат секој ваш потег и заедно ќе се радуваат и слават за вашите победи за нас! Со вас ќе бидеме цело првенство во Србија давајќи ви огромна поддршка, и секако поголем број и пред малите екрани кои ќе ве пречекаат со топли срца дома, како херои, без разлика на вашите постигнати резултати. Без разлика на се, вие сте и ќе бидете наши идоли! Само напред момци!


  П.С. Не знаев каде да ја сместам темата, ако не е на соодветно место преместете ја.

  Ви благодарам најмногу од се` срце!

  Со почит,
  Трајче
  :bow:
   
 2. Ashling

  Ashling Популарен член

  Се зачлени на:
  19 декември 2010
  Пораки:
  1.228
  Допаѓања:
  2.572
  Со среќа, да си освоиш карта
  Не дека ме дирна текстов, туку е навистина крајно ретардирано и малоумно ова што го прават со картиве.
  Незнам ни како се дозволува едно лице да купува над 10 карти и притоа да ги препродава по цена за утакмица Барселона-Реал.
  Мислам дека темава си заслужува поинаков наслов, овде не се работи само за ти да освоиш карти, туку и за целокупната купи-препродај мафија која работи зад ова.
   
 3. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.165
  Допаѓања:
  26.935
  Гласав. Со среќа. :)
   
  На Trajche му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Trajche

  Trajche Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 септември 2011
  Пораки:
  55
  Допаѓања:
  9

  Тоа е Македонија!
  Првите 2 недели кога ги пуштиа картите во продажба имаше продадено само 100 карти, а наредната недела веќе беа испродадени сите, значи купени се од 1-2ца, и после бизнисче, такво е македончето, за жал :x
   
 5. Shana

  Shana Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2011
  Пораки:
  794
  Допаѓања:
  1.498
  Лајкнато
  Со среќа
   
  На Trajche му/ѝ се допаѓа ова.
 6. green.eyes

  green.eyes Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јули 2011
  Пораки:
  2.621
  Допаѓања:
  26.627
  Гласано. :nod:
  Ајде со среќа, се надевам ќе добиеш карта и ќе ги бодриш ракометарите :clap:

  И после да споделиш доживувања овде со нас :)
   
  На Trajche му/ѝ се допаѓа ова.
 7. sanjaeva

  sanjaeva Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  3.356
  Допаѓања:
  87.216
  првите две недели ===100 карти? Не!

  Само 2 часа по пуштање на картите во продажба немаше карти....наводно биле дадени по агенции, како не. Сега пакет карти за прво коло некој дечко од Куманово ги продавал по 180 еур., а биле 50 еур. (3 утакмици + дрес).... се збори дека ТОЈ имал 150 карти.

  Иначе оваа мафија за која и на ТВ малку чепнаа новинарите ми изгледа недопирлива. Се се збореше со шифри, лозинки, кодови....јас лично колку што разбрав стануваше збор за Начевски.

  едит: можам ли да гласам ако немам ФБ?
  едит2: гласано од _____ профил :)
   
  На rossonerka и Trajche им се допаѓа ова.
 8. Peperutka90

  Peperutka90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 март 2010
  Пораки:
  944
  Допаѓања:
  1.080
  Даден е и мојот глас =)
  Ако добиеш карта чекаме ЕКСКЛУЗИВНИ фотки од тебе од првенството тука на форумот :)
  Со среќа!
   
  На Trajche му/ѝ се допаѓа ова.
 9. senjorita.lombardi

  senjorita.lombardi Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2011
  Пораки:
  1.207
  Допаѓања:
  754
  lajknato :) so sreka i da si osvois karta a podocna pa da gledame sliki kako si pominal :) pozz
   
  На Trajche му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Trajche

  Trajche Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 септември 2011
  Пораки:
  55
  Допаѓања:
  9
  Ви благодарам на сите.
  Ќе ја споделам атмосферата од таму, обавезно! доколку ја добијам каратата.
  Фала ви уште еднаш. :bow:
   
 11. Kasha

  Kasha Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2011
  Пораки:
  1.724
  Допаѓања:
  3.263
  намерно пишува феминистки или требало феминки?
   
 12. sanjaeva

  sanjaeva Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  3.356
  Допаѓања:
  87.216
  Нагалено :devil:
   
 13. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  6.853
  Допаѓања:
  103.645
  Пол:
  Женски
  Трале, гуд лак! :D
   
  На Trajche му/ѝ се допаѓа ова.
 14. caroline.costa

  caroline.costa Популарен член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2010
  Пораки:
  1.268
  Допаѓања:
  2.587
  И од мене лајкнато.
  Ајде со среќа, се надевам дека желбата ќе ти се исполни :) .
   
  На Trajche му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Shila89

  Shila89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2010
  Пораки:
  255
  Допаѓања:
  203
  Немам фб, ама ете да ти помогнам, лајкнав од кај сестра ми ;) Со среќа :)
   
  На Trajche му/ѝ се допаѓа ова.
 16. LittleDevil

  LittleDevil Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  1.676
  Допаѓања:
  1.882
  Пол:
  Женски
  Good luck Трајче. Гласано :)
   
  На Trajche му/ѝ се допаѓа ова.
 17. cvetce93

  cvetce93 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2011
  Пораки:
  1.434
  Допаѓања:
  572
  Лајкот е на место :) Со среќа !
   
  На Trajche му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Trajche

  Trajche Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 септември 2011
  Пораки:
  55
  Допаѓања:
  9
  Ви благодарам на сите што ми помогате да дојдам поблиску до картата и да ми се оствари сонот, исто така на сите ви посакувам се што ќе посакате во новата 2012 да ви се врати дупло :)
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.