1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Поуки од Светото Писмо

Дискусија во 'Канта' започната од EvAngelos, 9 мај 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. EvAngelos

  EvAngelos Популарен член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2012
  Пораки:
  3.493
  Допаѓања:
  9.543
  Пол:
  Машки
  Ајде малку да се поучиме и од Светото Писмо :)
  Повелете цитирајте поуки од него. Но заради прегледност, ве молам цитатите да не бидат предолги на оваа тема, за истата да не заличи на некаков блог. Доколку сте импресионирани од некоја поука која е подолга во Светото Писмо, извлечете ја главната тема од неа, а посочете ја целата наведувајќи референца каде се наоѓа таа во Светото Писмо.

  Пример:

  "Постапувајте со луѓето онака како што сакате тие да постапуваат со вас."
  (Исус Христос, ев. Матеј 7:12, Библијата)
   
 2. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.182
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.