Поучни видеа

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од WildMk, 25 јуни 2020.

 1. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  17.823
  Допаѓања:
  164.305
  Темава нека биде место за споделување 'кратки' поучни видеа.
  Може да напишете и кратко објаснување, а може и без тоа.

  Да почнеме со ова:
   
  На Regina.Phalange, boomsleng и poi им се допаѓа ова.
 2. poi

  poi Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2019
  Пораки:
  527
  Допаѓања:
  1.027
  Пол:
  Женски
  Темава треба да се разработи, има многу поучни видеа кои го менуваат животот.

  Еве јас ќе ви предложам да ги гледате видеата на Dhar Mann. Ги има на Facebook, Instagram, YouTube.

  Има и многу што ме допреле до срцето, па сум пуштила и некоја солза.  И еве еден совет: не ги осудувајте луѓето без да знаете што доживеале. Секој поминува низ тежок период, секој има своја мака. Да бидеме хумани, да си помогнеме. А ако не можеме да си помогнеме, барем да не си одмогаме.  Погледнете ги и другите видеа. Многу се реалистични и со одлични пораки. Јас немам омилено. :l:
   
  На boomsleng му/ѝ се допаѓа ова.
 3. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  17.823
  Допаѓања:
  164.305
  За САД зборува, ама принципот е ист и во нашето општество.
  5:33 мин
   
 4. prominent

  prominent Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2014
  Пораки:
  3.170
  Допаѓања:
  57.137


  Многу корисно, го слушам секогаш кога сум вознемирена или кога се фаќам дека се грижам за ситници или работи што не можам да ги контролирам.