1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Почна да се оддалечува од мене...

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Tweetyhearts, 28 јануари 2011.

 1. Tweetyhearts

  Tweetyhearts Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2011
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  0
  Значи вакаа ..со дечко ми одиме скоро една година значи се беше совршено имавме некои караници како и секој друг пар .. Откако ме (скина :$ ) значи по првиот секс исто така беше убаво но после тртиот, четвртот пат почна како да се одтргнува од мене ..вели дека ме сака и тие работи али мн сум неспокојна .. Ве молам за совет, што да правам :| ?
   
 2. gami

  gami Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2010
  Пораки:
  628
  Допаѓања:
  126
  Дали ме одсакал ?

  Како се оттргнува од тебе ако можеш да појасниш. Бидејќи вака не сфаќам јас ништо :?:
   
 3. Tweetyhearts

  Tweetyhearts Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2011
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  0
  Дали ме одсакал ?

  Паа престана да ми се јавува ..ние заедно учиме и некако се држи на дистанца од мене као неможам да се опуштам тука неможам да те бацувам ме палиш во таа смисла ..незнам дали ств е незаинтересиран иначе е љубоморен а сега ко да не ее ..
   
 4. gami

  gami Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2010
  Пораки:
  628
  Допаѓања:
  126
  Дали ме одсакал ?

  Извини ако те разочарам, но според ова што го кажуваш мене ми изгледа како да е незаинтересиран, а незнам што довело до тоа и ако те сакал и сте една година заедно како наеднаш да те одсака? :?:.
  Веќе не покажува љубомора, не сакал да те бакне го палиш, па ај само во кревет бакнувајте се, а и да не ти се јавува? Ако претходно сето ова е било во ред, како сега наеднаш не е?
  Најубаво разговарај со него и кажи му дека ти треба повеќе внимание и не сакаш така да се однесува, која е причината што се променил, а потоа донеси заклучок што да правиш. ;)
   
 5. Tweetyhearts

  Tweetyhearts Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2011
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  0
  Дали ме одсакал ?

  Разговарав секако ..вели ќе ти докажам дека не е така како со мислиш дека те сакам и такви раб но не ми е убедлив..вели дека после ова е сиг дека ке останам со него но со необрнување доволно внимание ..не мие јасно како наеднаш се излади
   
 6. GeorGinnA

  GeorGinnA Популарен член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2010
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  2.007
  Дали ме одсакал ?

  Е така, после Георгина е лоша и иронична :?:

  Како може било која од нас да знае што му се случува во психата на твоето ергенче а?
  Како може да знаеме дали те сака,дали те нејќе?

  Сепак сте заедно една година и ако нешто ти е сомнително во врска со него,седни го и направете муабет,што,како ,зошто....поставете си конкретни прашања на кои ќе им дадете конкретни,јасни одговори.

  Гледам имаш 18,значи немаш 12 па да те учи некој така?

  Ете ајде да бидам од помош,ако те одбегнува после сексот можеби не му праиш кејф во кревет :?:
   
 7. Tweetyhearts

  Tweetyhearts Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2011
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  0
  Дали ме одсакал ?

  Ке зборувам па ке вдиме :) иначе фала :)
   
 8. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.994
  Дали ме одсакал ?

  Јас мислам дека можеби се исплашил дека ете, ти ќе го врзеш после тоа што сте имале односи :?: Сеуште сте млади...
   
 9. GeorGinnA

  GeorGinnA Популарен член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2010
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  2.007
  Дали ме одсакал ?

  Абе се бива,затоа е најпаметно да си направат муабет ама квалитетен.Или џа или бу :)

  Ама барем раат да бидеш и да не се измачуваш секој ден.
   
 10. Tweetyhearts

  Tweetyhearts Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2011
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  0
  Дали ме одсакал ?

  да ..но и јас знам да претерам ..му реков држи се на дистанца од мене ..навикната сум по секој проблем он да мис е јави он да попушти ..јас едноставно во мн ситуаци сум била ладна ..али мислам дека ова е малце посериозно незнам ..
   
 11. gami

  gami Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2010
  Пораки:
  628
  Допаѓања:
  126
  Извини Tweetyhearts, но не ми се допаѓа вака кога ќе почнеме да зборуваме и наеднаш демек сега ти си крива, ти претеруваш, ти си ладната, тој не е виновен.....

  Ако мислиш дека ти си крива нема потреба да не прашуваш, прави како што мислиш. Само да знаеш дека најглупаво е кога се обвинуваш самата, размисли убаво за ситуацијата.

  И убаво ти кажаа разговарај не сте кратко заедно, кажи му што ти смета и побарајте заедничко решение. Во секој случај не ја барај вината секогаш во тебе!
   
 12. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.228
  Допаѓања:
  41.464
  Ајде на 18 години ИНАТ ЌЕ СЕ ТЕРАЛО! аман бе жени не почнувајте сериозна врска, ако уште кревате нос за секаква глупост! и што ако ТИ НЕ МУ СЕ ЈАВИШ? демек ајде ќе чекаш он да ти се јави! Па не си дете, седни и напраи муабет со него, на не знам што му е филмчето на малиов, мислам те скинал се ок, ама што сега оладел, и кој сељачки (извини) муабет му е тоа, ме палиш, да се држиме на дистанца??? |-) |-) |-) Нека порасне дечково