1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Правен факултет-Кочани

Дискусија во 'Образование' започната од K-a-t-e, 24 август 2010.

 1. K-a-t-e

  K-a-t-e Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  149
  Допаѓања:
  469
  Пол:
  Женски
  Има ли некој што студира на овој факултет? Како е организиран ? Какви се професорите ? Ваше искуство
   
 2. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.956
  Допаѓања:
  6.943
  Пол:
  Женски
  Мислам дека имаш грешка правниот факултет е во Кичево на кој сум запишана а не Кочани и дисперзирани студии има во Битола и Струга и се разбира правнот во Скопје за Кочани прв пат слушам
   
 3. OmniaVanitas

  OmniaVanitas Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2012
  Пораки:
  1.417
  Допаѓања:
  1.418
  Не е грешка. Има правен факултет во Кочани при УГД. Ама од оваа година ќе биде преместен во Штип, а во Кочани ќе биде економскиот што моментално се наоѓа во Штип. Се уште ништо не се знае. Дури откако ќе почне со работа ќе се знае за сигурно што и каде ќе има.
   
 4. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.956
  Допаѓања:
  6.943
  Пол:
  Женски
  Можеби прв пат слушам кај нас само го знам правниот во Скопје и во Кичево и дисперзирани студии во Битола и Струга,не сум слушнала овај факултет некој да го спомне или да има некоја заинтересираност ама еве под другиот универзитет бил... :)
   
 5. iloveyou29

  iloveyou29 Queen of beauty

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  5.624
  Допаѓања:
  31.355
  Пол:
  Женски
  Јас сум запишана на овој факултет ама дисперзирани студии во Штип, и искрено да ти кажам од организацијата на факултетот не сум воопшто задоволна ( секогаш се во последен момент се случува, за соопштенија, резултати и сл.), а за професорите секој различно, сега зависи, јесте дека има мн материјал за учење и се, но доколку се учи на време се е во ред ;)
   
 6. Amelia

  Amelia Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  2.076
  Допаѓања:
  1.528
  Јас се запишав на правен факултет при УГД,сега треба да изберам за прв семестар изборни предмети 2 од можни 4 помагајте правници што е најдобро да изберам?
  1. историја на право
  2.основи на економија
  3.граѓанско општество
  4.правосуден систем на РМ
   
 7. cetty

  cetty Нов член

  Се зачлени на:
  16 август 2016
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  вчера се запишав на правниот факултет во штип,и ми кажаа дека сега бил во кампус 2,не во кампус 4 дали некој има некоја информација
   
 8. zoranah

  zoranah Активен член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2015
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  1
  Предавањата на правен факултет се одржуваат во стариот ректорат и во ФОН . позз