1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Правен факултет-Кочани

Дискусија во 'Образование' започната од K-a-t-e, 24 август 2010.

  1. K-a-t-e

    K-a-t-e Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    149
    Допаѓања:
    469
    Пол:
    Женски
    Има ли некој што студира на овој факултет? Како е организиран ? Какви се професорите ? Ваше искуство
     
  2. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    Мислам дека имаш грешка правниот факултет е во Кичево на кој сум запишана а не Кочани и дисперзирани студии има во Битола и Струга и се разбира правнот во Скопје за Кочани прв пат слушам
     
  3. OmniaVanitas

    OmniaVanitas Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2012
    Пораки:
    1.431
    Допаѓања:
    1.446
    Не е грешка. Има правен факултет во Кочани при УГД. Ама од оваа година ќе биде преместен во Штип, а во Кочани ќе биде економскиот што моментално се наоѓа во Штип. Се уште ништо не се знае. Дури откако ќе почне со работа ќе се знае за сигурно што и каде ќе има.
     
  4. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    Можеби прв пат слушам кај нас само го знам правниот во Скопје и во Кичево и дисперзирани студии во Битола и Струга,не сум слушнала овај факултет некој да го спомне или да има некоја заинтересираност ама еве под другиот универзитет бил... :)
     
  5. iloveyou29

    iloveyou29 Queen of beauty

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    5.732
    Допаѓања:
    32.001
    Пол:
    Женски
    Јас сум запишана на овој факултет ама дисперзирани студии во Штип, и искрено да ти кажам од организацијата на факултетот не сум воопшто задоволна ( секогаш се во последен момент се случува, за соопштенија, резултати и сл.), а за професорите секој различно, сега зависи, јесте дека има мн материјал за учење и се, но доколку се учи на време се е во ред ;)
     
  6. Amelia

    Amelia Популарен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    2.113
    Допаѓања:
    1.559
    Јас се запишав на правен факултет при УГД,сега треба да изберам за прв семестар изборни предмети 2 од можни 4 помагајте правници што е најдобро да изберам?
    1. историја на право
    2.основи на економија
    3.граѓанско општество
    4.правосуден систем на РМ
     
  7. cetty

    cetty Нов член

    Се зачлени на:
    16 август 2016
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    вчера се запишав на правниот факултет во штип,и ми кажаа дека сега бил во кампус 2,не во кампус 4 дали некој има некоја информација
     
  8. zoranah

    zoranah Активен член

    Се зачлени на:
    10 јуни 2015
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    1
    Предавањата на правен факултет се одржуваат во стариот ректорат и во ФОН . позз