Правила за мрзеливи луѓе

Дискусија во 'Насмевка' започната од Flower27, 24 ноември 2013.

 1. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.509
  Допаѓања:
  4.152
  Пол:
  Женски
  1. Ако ти се истури вода на подот,остави ја! На крај ќе се исуши сама.
  2. Не го мести креветот наутро, подоцна пак ќе го растуриш.
  3. Ако не можеш да го дофатиш не ти е потребно!
  4. Ти падна коцка мраз во кујна, скриј ја под фрижидерот!
  5. Ако она што го бараш не е на првата страница на Гугл, откажи се, не постои!
  6. Не чисти!Ако чекаш доволно долго, некој друг ќе го направи тоа!
  7. Колку подалеку е далечинскиот упарвувач, толку повеќе ти се допаѓа тоа што е на телевизија!
  [​IMG]
  Дополнете :D ;)

  Ако темава е дупла слободно клуч
   
  На angelche16, Tumblr.123, Elennaa и 2 други им се допаѓа ова.
 2. Avenged

  Avenged Популарен член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2013
  Пораки:
  613
  Допаѓања:
  1.488
  Пол:
  Женски
  1.Ако веќе доцниш, подобро не ни оди.
  2. Не  ја полни батеријата на телефонот кога ти останале уште 5 проценти. Нека се испразни цела.
  3. Сакаш нешто да кажеш? Кажи го подоцна, има време
  4. Не читај „Услови и правила“. Кликни само „Прифаќам“ :rofl:
   
  На edna_malecka, angelche16 и jelena.rozga им се допаѓа ова.
 3. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  33.901
  Пол:
  Женски
  Колку подалеку е далечинскиот управувач толку поинтересно е она што го гледаш на ТВ приемникот
  Ако она што го бараш не е на првата страна на Google, откажи се тоа не постои!
  Кога ќе ти падне коцка мраз од рацете, само шутни ја под фрижидерот или под тепихот.
  Не го мести креветот наутро, подоцна пак ќе го растуриш.
  Ако не можеш да го дофатиш, тогаш не ти е потребно.

  :D :D :D
   
  На edna_malecka и sweet-star им се допаѓа ова.
 4. Marossa

  Marossa Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2012
  Пораки:
  2.398
  Допаѓања:
  6.866
  Пол:
  Женски
  Ги исполнувам сите до едно :D Посебно она за креветот,цел живот по тоа правило одам :wasntme:
   
 5. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.509
  Допаѓања:
  4.152
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Tumblr.123 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Srckata28

  Srckata28 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2013
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  8.307
  Пол:
  Женски
  Морав да го постирам ова :D
   

  Прикачени фајлови:

  • mrza.jpg
   mrza.jpg
   Големина на фајлот:
   73,9 KB
   Прегледи:
   667
  На edna_malecka му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.893
  Пол:
  Женски
  Ова дефинитивно се моите правила :)
   
  На edna_malecka и Tumblr.123 им се допаѓа ова.
 8. RockNroLLGirL

  RockNroLLGirL Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2014
  Пораки:
  1.522
  Допаѓања:
  4.910
  Пол:
  Женски
  коцка мраз ќе ти падне , шутни ја под фрижидер :D :D :D секогаш тоа го правам
   
  На edna_malecka му/ѝ се допаѓа ова.
 9. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.316
  Допаѓања:
  8.392
  :D
   

  Прикачени фајлови:

  • 8e58ce.jpg
   8e58ce.jpg
   Големина на фајлот:
   121,8 KB
   Прегледи:
   586
  На edna_malecka, angelche16, Elennaa и 3 други им се допаѓа ова.
 10. CutieWithABeauty

  CutieWithABeauty Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2014
  Пораки:
  1.075
  Допаѓања:
  1.249
  Пол:
  Женски
  Треба да се капам..хах немора денес ајј утре можеби..!!
   
  На edna_malecka му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.509
  Допаѓања:
  4.152
  Пол:
  Женски
 12. kala21

  kala21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2013
  Пораки:
  1.858
  Допаѓања:
  15.369
  Пол:
  Женски
  По станување од спиење седни да се одмориш :D
   
  На edna_malecka, smile:), cresa-jagoda и 5 други им се допаѓа ова.
 13. NineTailedFox

  NineTailedFox Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2014
  Пораки:
  213
  Допаѓања:
  157
  Што можеш да направиш денес сигурно ќе можеш да го направиш и утре :rofl:
   
  На edna_malecka, angelche16, flowersss и 2 други им се допаѓа ова.
 14. anste

  anste Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  133
  Допаѓања:
  125
  -Ако не ти направат јадење од дома немора да јадеш
  -Не го тргај лакот на ноктите што ти стои од пред 1 месец , сега во мода е урбаниот стил
   
  На edna_malecka и angelche16 им се допаѓа ова.
 15. sonce777

  sonce777 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2010
  Пораки:
  461
  Допаѓања:
  260
  Пол:
  Женски
  Од мрзлава душа излава :D :D :D
   
  На edna_malecka му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Saricko

  Saricko Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 септември 2013
  Пораки:
  330
  Допаѓања:
  1.135
  Кој рано рани...цел ден му се спие :D
   
  На edna_malecka, angelche16 и kala21 им се допаѓа ова.
 17. kala21

  kala21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2013
  Пораки:
  1.858
  Допаѓања:
  15.369
  Пол:
  Женски
  Или е пекар или не е нормален :lol:
   
  На edna_malecka и Saricko им се допаѓа ова.
 18. ColoursOfTheRainbow

  ColoursOfTheRainbow Популарен член

  Се зачлени на:
  23 март 2012
  Пораки:
  1.187
  Допаѓања:
  2.407
  Пол:
  Женски
  Никогаш не брзај - Брза кукча слепи кучиња раѓа :D
   
  На edna_malecka и flowersss им се допаѓа ова.
 19. Cvekjence

  Cvekjence Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 септември 2010
  Пораки:
  175
  Допаѓања:
  200
  ... :D
   

  Прикачени фајлови:

  На edna_malecka му/ѝ се допаѓа ова.
 20. ColoursOfTheRainbow

  ColoursOfTheRainbow Популарен член

  Се зачлени на:
  23 март 2012
  Пораки:
  1.187
  Допаѓања:
  2.407
  Пол:
  Женски
  Ако тоа што го бараш не е на првата страна од Google, не постои :D
   
  На edna_malecka му/ѝ се допаѓа ова.