Прашање за магистратура по математика

Дискусија во 'Барање работа' започната од Alyssia, 10 декември 2012.

 1. Alyssia

  Alyssia Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2012
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  2
  Студирам психологија. Меѓутоа размислувам на постдипломски да се запишам на математика на Природно-математичкиот факултет. Дали знае некој каде и што можам да работам со таа магистратура...? Пр. дали можам да бидам наставник во основно училиште?
  Благодарам
   
 2. mimiiiii

  mimiiiii Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јули 2012
  Пораки:
  2.717
  Допаѓања:
  10.924
  Пол:
  Женски
  Па условот за прием е завршени сродни додипломски студии , така да не верувам дека ке те примат :?:
   
 3. Alyssia

  Alyssia Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2012
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  2