1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Прва акција "Титаник" за изборни злоупотреби

Дискусија во 'Политика и настани' започната од PogbaPol, 12 февруари 2016.

 1. PogbaPol

  PogbaPol Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  2.511
  Допаѓања:
  10.358
  Пол:
  Машки
  На Читател, galapce, fff3 и 6 други им се допаѓа ова.
 2. Yipman2

  Yipman2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 октомври 2010
  Пораки:
  4.029
  Допаѓања:
  25.020
  Еве и видеото од пресот
  Почнува после 11та мин.  Шу праиме сеа.....
   
  На fff3, simonna.a, cresa-jagoda и 4 други им се допаѓа ова.
 3. PogbaPol

  PogbaPol Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  2.511
  Допаѓања:
  10.358
  Пол:
  Машки
  mmmmmm Убави обвинителкиве btw :$ :D
   
  На Читател, anichka94, simonna.a и 2 други им се допаѓа ова.
 4. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  14.703
  Допаѓања:
  322.367
  Од мерак да те обвинат тие :lol::lol:
   
  На Читател, Magnolija, simonna.a и 8 други им се допаѓа ова.
 5. PogbaPol

  PogbaPol Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  2.511
  Допаѓања:
  10.358
  Пол:
  Машки
  ја би лежел(y) :D
   
  На Читател, Magnolija, simonna.a и 7 други им се допаѓа ова.
 6. JollyGirl

  JollyGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  6.108
  Допаѓања:
  75.389
  Пол:
  Женски
  Не ви е некако убаво на душата денес ? :sun: :f:
   
  На Читател, anichka94, Neodlucna и 12 други им се допаѓа ова.
 7. PogbaPol

  PogbaPol Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  2.511
  Допаѓања:
  10.358
  Пол:
  Машки
  Не, немам никаква надеж, да е држава ова одамна ќе се решеше. Дај боже да грешам.
   
  На Читател, Magnolija, LUCERKA и 3 други им се допаѓа ова.
 8. JollyGirl

  JollyGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  6.108
  Допаѓања:
  75.389
  Пол:
  Женски
  Епа еве сега ќе се реши. Правдината конечно ќе излезе на виделина.
   
  На Читател, LUCERKA, cresa-jagoda и 2 други им се допаѓа ова.
 9. anakonda88

  anakonda88 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  2.598
  Допаѓања:
  4.501
  Пол:
  Женски
  сега ке почнат обвиненија едни против други , а народот пак ке си страда во сиромаштија ...
   
  На Читател, confussed :(, okcenzi и 15 други им се допаѓа ова.
 10. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  14.703
  Допаѓања:
  322.367
  Тивка музика си пуштив :rofl::rofl::rofl:...па уживам во нечие мрчење:rofl:
   
  На JuLleE, mareane и JollyGirl им се допаѓа ова.
 11. Strumka22

  Strumka22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2013
  Пораки:
  894
  Допаѓања:
  2.444
  Пол:
  Женски
  Нема неопределени туку има луѓе кои сметаат дека тоа е нешто личо што не треба никој да ги знае а во најголем дел се изјаснуваат како неопределени плашејќи се од притисоци.
  Оној на кого му е сеедно т.е е е определен според мене нема што да бара на избирачко место. Ние не сме Америка каде може човек да си го дозволи да ја препушти својата судбина во тиѓи раце. Ние овде не бираме које подобар, туку бираме кое зло е помло затоа што ниту еден од ни не го боли к... за народот надвор од изборниот период.


  Се плашам дека вашите очекувања се преголеми, мислам дека сепак ќе настрадаат само некои ситни риби додека капиталците ќе си се испазарат помеѓу себе и понатаму мирно ќе си пливаат.
   
  На anakonda88 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. JollyGirl

  JollyGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  6.108
  Допаѓања:
  75.389
  Пол:
  Женски
  Ајде ќе видиме, има време :) Кој и да дојде на власт, исто ќе биде за нас ама барем тие што заслужија нека скапат во затвор. Толку години не ебат во здрав мозок, епа нека им се врати во затвор...се надевам има по некој црнец по затвориве.
  Јас сепак мислам Николче ќе избега некаде, без трага ќе се изгуби во странство.

  А може не планирал така, ама сега ќе го види мојот пост и ќе му дојде идеја...ех, не требаше да го пишам ова :(
   
  На fff3, cresa-jagoda и referentka им се допаѓа ова.
 13. anakonda88

  anakonda88 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  2.598
  Допаѓања:
  4.501
  Пол:
  Женски
  и јас мислам дека ова е мачкање очи , и дека вината ке се префрли на нелоја ситна рипкка , а другиве ке излезат чисти како солзи , да беше оваа држава ова одамна ке беше решено , и народот немаше да живее во оваа беда и сиромаштија !
   
  На mareane и MilaP им се допаѓа ова.
 14. PogbaPol

  PogbaPol Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  2.511
  Допаѓања:
  10.358
  Пол:
  Машки
  Eftov Vasko
  14 mins ·
  Za da definirate koj sto saka treba da gi definirate nivnite potrebi. Na primer: Dali koga skijate vo Bansko vi se jade sladoled na ski patekite!? Ili dali koga se suncate na plaza na Halkidiki ke platite pet evra za ladno pivo ili za topla supa!? Koga ste gladen ili zeden togas ste spremni da platite mnogu skapa cena za da gi zadovolite vasite potrebi. Zaev ima potreba da pokaze deka e vazen, moken i glaven. I deka se vo drzavata zavisi od nego. Koga se slika so novinarite vo La Teraca toj ne se krie-tuku pravat selfi. Vazno mu e da pokaze deka se site so nego i deka site novinari vo opozicijata se imaat postroeno zad negovata politika. Koga Katica Janeva apsi toj saka da pokaze deka koga i kako ke deluva Katica zavisi od nego. I deka izbori ke ima koga Toj ke saka. Zatoa i prvite apsenja se za izbornite izmami, a ne na primer za gradonacalnikot na Bitola sto bi bilo politicko mnogu pomudro. Sto saka Gruevski? Izbori na 24 april ili plus minus nekoja nedela podocna. Sto e podgotven da napravi da ima izbori vo april? Se sto treba. I vo taa funkcija ke gi tolerira site manifestacii na sila od strana na Zoran Zaev. Zosto mu e toa vazno na Gruevski? Za da pokaze deka denes vlast vo Makedonija se strancite so pomos na nivnoto "politicko proteze" Zoran Zaev. Gruevski saka da pokaze deka denes cela vlast e vo racete na Zaev: Toj apsi, toj menuva funkcioneri po ministerstvata, toj e nedopirliv bidejki go stitat strancite, Toj e Gospod ili covek na Gospod praten da ja sredi Makedonija. Koga e taka moken Zoran Zaev togas koja bi bila logikata SDSM i Zaev da ne odat na izbori. Se zavisi od niv. Nema veke covecinja, Pustec, falsifikat licni karti, lazni izbiracki spisoci. Se toa veke go nema-i ima uslovi za fer izbori. Tie izbori nema da bidat problematizirani od Zaev. Pobeda na takvi izbori e strategija za koja e Gruevski spremen da ja plati sekoja cena koja ke bide potrebna. I koga taka se definirani strategiite na Zaev i na Gruevski togas Vas ke vi bide lesno da procenite kakvi ke bidat politickite razvrski vo Makedonija. Jas mozam samo malku da vi gi osvetlam rabotite i politickite pateki, se drugo veke mozete samite da go vidite i procenite.
   
  На Magnolija, Outlook и zhap4e им се допаѓа ова.
 15. kukla21

  kukla21 Мама Член на тимот

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  23.744
  Допаѓања:
  108.737
  ^ Кој фактор е па овој?!
   
  На fighter, mareane, makedonkamak и 2 други им се допаѓа ова.
 16. jacqueline.s

  jacqueline.s Популарен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  4.005
  Допаѓања:
  19.693
  Пол:
  Женски
  Васко Ефтов беше порано демек сечи-печи... на сите политичари све во фаца им збораше, без оглед на партија. По тоа беше познат и интересен... сега??? си го изгуби имиџот :)
   
  На anichka94, cresa-jagoda, mareane и 6 други им се допаѓа ова.
 17. anakonda88

  anakonda88 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  2.598
  Допаѓања:
  4.501
  Пол:
  Женски
  и овој се продаде , во бомбите М.П му се јавува на газдата на телевизија каде што му се емитува емисијата да направат пречки и да се откажат лугето од гледање на емисијата! Во друга бомба С.М му вика на Д.П.Л дека овој е педер , и за на крај и тој да се продаде , валда зема наши пари од владата за да ги фали! Но не се секирајте ваквите како него , како Д.П.Л, како Ј.И, како М.Н, како Мирка , ако добие З.З на избори ке застанат на негова страна , и ке плукаат против В.Дпмне , тие се такви продадени души за пари !
   
  На cresa-jagoda и referentka им се допаѓа ова.
 18. mami blue

  mami blue Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2015
  Пораки:
  1.274
  Допаѓања:
  21.995
  Пол:
  Женски
  Preska procitav: Janakieski i Jankulovska kidavela od drzavava!!???:?:
   
  На makedonkamak му/ѝ се допаѓа ова.
 19. PogbaPol

  PogbaPol Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  2.511
  Допаѓања:
  10.358
  Пол:
  Машки
  Така се пишува..:)
   
 20. kukla21

  kukla21 Мама Член на тимот

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  23.744
  Допаѓања:
  108.737
  Јас чув ама нр најдов каде пишува