1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Прва или тинејџерска бременост ... искуства

Дискусија во 'Канта' започната од понижена_12, 1 јануари 2017.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. понижена_12

  понижена_12 Активен член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2016
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  11
  Пол:
  Женски
  Темава е да ги чуеме приказните на девојки,да споделиме искуства и слично.
   
 2. *Amethyst*

  *Amethyst* Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2016
  Пораки:
  1.684
  Допаѓања:
  9.622
  Пол:
  Женски
  @понижена_12 сподели го твоето, и така пишуваш за некој проблем што го имаш, па барем да знаеме како да ти помогнеме :)
   
  На buba4e89, mode-kristina, okcenzi и 2 други им се допаѓа ова.
 3. okcenzi

  okcenzi Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2012
  Пораки:
  3.522
  Допаѓања:
  9.558
  Некој ми ги брише мислењата, олигледно некој од новиве модератори.
  Девојче ти поставив вчера прашање, ама не добив одговор.
  Дали абортираше кога и кажа на мајка ти, или во сообракајката?
  Зошто си ја отворила темава кога ништо не си пишала?
   
  На buba4e89, mode-kristina, понижена_12 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. понижена_12

  понижена_12 Активен член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2016
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  11
  Пол:
  Женски
  Isto.i mene mi gi brisat.Go izgubiv bebeto vo soobrakjajka vo amerika majka mi ne znaese bidejki otidov vo amerika i tamu doznav samo baba mi znaese.
   
 5. EvAngelos

  EvAngelos Популарен член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2012
  Пораки:
  3.573
  Допаѓања:
  9.828
  Пол:
  Машки
  Ok, жал ни е што ти се случило тоа, ама не е крај на светот. Битно ти да си жива и здрава. Здравје Боже млада си, се надевам ќе можеш да имаш деца понатаму.
  Кога се случи тоа? Како се чувствуваш сега во врска со тоа?
   
 6. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.948
  Допаѓања:
  51.309
  Пол:
  Женски
  Нели си идела со некој седум години постар, па те оставил, а бремена, и откако си кажала на мајка ти си абортирала?

  Што е ова, пак распуст ви почна и досадно ви е?
   
  На buba4e89, larrachi, Victorian и 10 други им се допаѓа ова.
 7. понижена_12

  понижена_12 Активен член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2016
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  11
  Пол:
  Женски
  Ti
  Toa e drugo ova e drugo .ova e na 17 godini koga bev a ti za toa so zboris e na 16
   
 8. понижена_12

  понижена_12 Активен член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2016
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  11
  Пол:
  Женски
  Se
  sluci pred godina ipol.ima moznost da imam deca ama procentot e mal.ne se cuvstvuvam nikako ne mi e gajle kje se grizam za toa koa kje se omazam.rano e
   
  На Βικτωρία му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  13.285
  Допаѓања:
  77.234
  Пол:
  Женски
  На 16 си абортирала а на 17 пак си го изгубила второто бебе?
  Господ нека ти е на помош...
   
  На buba4e89, Cinderfakinrella, Victorian и 3 други им се допаѓа ова.
 10. понижена_12

  понижена_12 Активен член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2016
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  11
  Пол:
  Женски
  Fala.Ne e šala stvarno mi se ima toa slučeno.
   
 11. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  8.263
  Допаѓања:
  34.543
  Пол:
  Женски
  Добро размислувате ли што правите?? Два пати? Еј два пати си била бремена и тоа пред 18 години, што родители ќе имаше. Прво нив да земе човек убаво да ги истепа, 100 пати да удри, еднаш да брои што незнаат дете да воспитаат, а после и ти си за еден ќотек, што не размислуваш што правиш.

  А ако не лажеш сите тука, треба да те банираат! Оди читај лектири за да не ти е досаден распустот и нека те воспитаат малку твоите како треба да се однесуваш и во реален живот и на форум дека не треба со лаги да добиваш внимание!
   
  На buba4e89, Cinderfakinrella, Ники. и 15 други им се допаѓа ова.
 12. понижена_12

  понижена_12 Активен член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2016
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  11
  Пол:
  Женски
  Bilo pa pominalo se slozuvam so se sto kaza.i jas i majka mi i tatko mi sme za kjotek

   
 13. JollyGirl

  JollyGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  6.108
  Допаѓања:
  75.389
  Пол:
  Женски
  На 16 си абортирала, на 17 си го изгубила другото, а сега отвораш тема за искуства за бременост, значи пак си бремена? :o :?:

  За следениот секс
  [​IMG]
   
  На Cinderfakinrella, Victorian, mariz и 7 други им се допаѓа ова.
 14. понижена_12

  понижена_12 Активен член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2016
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  11
  Пол:
  Женски
  Ne sum bremenaa.temava e deka sakav da gi vidam i porakite na drugi devojki so rana bremenost.kazi mi koi se podobri da znam da kupam za sleden pat.
   
 15. Згодно Момче

  Згодно Момче Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2016
  Пораки:
  867
  Допаѓања:
  4.979
  @понижена_12 Искрено жал ми е од тоа што прочитав, но имам чуство дека се зезаш, а вакви сериозни работи воопшто НЕ СЕ за зезање.
   
  Последна измена: 3 јануари 2017
  На Cinderfakinrella, naturally, mackica1 и 7 други им се допаѓа ова.
 16. понижена_12

  понижена_12 Активен член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2016
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  11
  Пол:
  Женски
  E
  pa ne se za zezanje i ne se zezam.
   
 17. JollyGirl

  JollyGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  6.108
  Допаѓања:
  75.389
  Пол:
  Женски
  Штом не си бремена тогаш не ти требаат вакви теми.
  Посвети се на себе. Повеќе грижи се за своето психичко и физичко здравје.
  Читај книги, гледај филмови, шеткај и со тек на време ќе ти се излечи прво физичката рана, а после и психичката болка (сигурно ти е тешко за загубата на бебето).

  Имаш многу теми во подфорумите бременост и бебе, па види и таму, ќе најдеш совети и поддршка од некои членки.

  Во иднина внимавај повеќе.
  Чувај си го телото и сама почитувај си се.
  :)
  Се надевам дека нема да имаш последници понатаму.
   
  На Cinderfakinrella, mode-kristina, joy1 и 2 други им се допаѓа ова.
 18. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  4.682
  Допаѓања:
  46.944
  Мене ми се чини дека НЕ се зеза него не се објаснува добро па разни прашања и сомнежи падна...
  Ајде ако сакаш кажи ни од почеток до крај, шо било како било...
   
  На buba4e89 и Victorian им се допаѓа ова.
 19. понижена_12

  понижена_12 Активен член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2016
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  11
  Пол:
  Женски
  Aaa
  da mnogu patam da ti kazam po bebeto .edvaj cekav da doznaam deka sum go izgubilla.go mrazev moeto bebe (pojasno kazano)
  S
   
 20. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.948
  Допаѓања:
  51.309
  Пол:
  Женски
  Океј очигледно дека е трол.
   
  На Cinderfakinrella, Purelove92, naturally и 15 други им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.