1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Првиот пат - со или без кондом?

Дискусија во 'Секс' започната од LadyNataly, 8 март 2011.

  1. LadyNataly

    LadyNataly Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 март 2011
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    ајде девојки :D како го направивте првиот пат? со кондом или без? :D
     
  2. LadyIvvy

    LadyIvvy Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2011
    Пораки:
    572
    Допаѓања:
    772
    првиот пат-со или без кондом?

    pa kaj nas bese bez kondom no bidejki ne uspeavme naredniot pat ke probame povtorno bez kondom, dodeka ne uspeeme pa posle seriozno razmisluvam za zastita
     
  3. maca99

    maca99 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    1.819
    Допаѓања:
    1.690
    првиот пат-со или без кондом?

    Kaј нас беше со кондом,иако првите 2-3пати не успеавме,беше многу тешко :sweat: ,сепак стави кондом :)што си е сигурно,сигурно си е ;)
     
  4. LadyNataly

    LadyNataly Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 март 2011
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    првиот пат-со или без кондом?

    a kako vleguva polesno? so ili bez kondom?
     
  5. maca99

    maca99 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    1.819
    Допаѓања:
    1.690
    првиот пат-со или без кондом?

    Eпа зависи колку си влажна или опуштена...ако сакате со кондом има лубриканти,па ќе биде полесно ,ама ако не си опуштена џабе е ;)
     
  6. SanjaKirchner

    SanjaKirchner Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 април 2011
    Пораки:
    512
    Допаѓања:
    760
    првиот пат-со или без кондом?

    Првиот пат беше без и така си остана :D *нормално е ризик ако личноста не ја познаваш поради болести и бременост* но постојат и апчинја протв бременост а ризикот е секогаш овде па и да ја познаваш личноста цел живот.
    *мое мислење* :) позз
     
  7. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    првиот пат-со или без кондом?

    Кај мене првиот пат беше со кондом затоа што сакавме да бидеме опуштени и да не мислиме на ризиците. Искрено, мислам дека ако немавме кондом немаше да бидам толку опуштена. :)
     
  8. Noemi

    Noemi Популарен член

    Се зачлени на:
    7 април 2010
    Пораки:
    1.719
    Допаѓања:
    7.080
    Со. Влезе неколку пати без, додека се ослободивме од хименот и потоа продолживме со кондом.
    Не сакам ризици, не сум коцкар по природа и си практикувам користење презервативи.
     
    На 100nogalka му/ѝ се допаѓа ова.
  9. anngelique

    anngelique Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2010
    Пораки:
    2.458
    Допаѓања:
    5.688
    Пол:
    Женски
    Првиот пат ни беше со кондом но бидејќи од коа ке стави кондом набргу му се спушта сега без
     
    На Elena69221 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. LynnStorm

    LynnStorm Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 август 2011
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    1
    Ние пробавме со кондом и успеа, болно е секако, но не би ризикувала тогаш без кондом :)
     
  11. MarcheloGirl

    MarcheloGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2011
    Пораки:
    75
    Допаѓања:
    13
    со кондом...и беше доста болно :worried: :worried:
     
  12. beautiful1

    beautiful1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2010
    Пораки:
    79
    Допаѓања:
    33
    Без кондом и секогаш имаме без кондом иако е ризично али пробавме со кондом ептен ме болеше а и осекаф како гума да ми става унатре ич ен се осекаф убаво.
     
  13. Dani16

    Dani16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јули 2010
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    2
    Здраво сакам да ве прашам за совет. Со дечко ми сум во врска година ипол и сакаме да имаме односи. Имам 22 години и сум невина многу ми е страв, ама во тоа ме разбира дечко ми ми вика дека ке биде се во ред ке биде нежен.Поради тоа што ми е прв пат (што си е сигурно)сакам да користиме кондом. Разговарам често со дечко ми и он ми вика дека првиот пат без кондом да го направиме (да ме скине). Пишете ми во врска со ова вие искусните, затоа што јас до сега не сум имала и ме интересира .Поздрав ве сакам :* :* :*
     
  14. Nightwalker

    Nightwalker Популарен член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2011
    Пораки:
    1.124
    Допаѓања:
    4.447
    Пол:
    Машки
    Подобро да претрпиш 5-10-15 минути повеќе болка, па и повеќе пати да се обидете доколку првиот е неуспешно, отколку цел живот да носиш траума во случај да ја „зезнете“ работата без заштита.
    Без никакви експерименти и разговори од типот на „само овојпат“, со кондом си е најсигурно. :)
     
    На twilight123, Dani16 и MarchelineAmaru им се допаѓа ова.
  15. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Најсигурна варијанта , а во однос на болката секако ќе боли ,олку или онолку ,зависи од прагот на издржливост , техниката на дотичниот ( ако фрла копје во далечина и од далечина :lol: ) ,еластичноста на хименот и ред други *** фактори.
     
    На Dani16 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. NATALIJA89

    NATALIJA89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2011
    Пораки:
    142
    Допаѓања:
    43
    Dani16 напиша:Здраво сакам да ве прашам за совет. Со дечко ми сум во врска година ипол и сакаме да имаме односи. Имам 22 години и сум невина многу ми е страв, ама во тоа ме разбира дечко ми ми вика дека ке биде се во ред ке биде нежен.Поради тоа што ми е прв пат (што си е сигурно)сакам да користиме кондом. Разговарам често со дечко ми и он ми вика дека првиот пат без кондом да го направиме (да ме скине). Пишете ми во врска со ова вие искусните, затоа што јас до сега не сум имала и ме интересира .Поздрав ве сакам :* :* :*

    Девојче,јас првиот пат имав односи без кондом,и верувај ми дека воопшто не ме болеше :D на мое големо изненадување,бидејќи бев уплашена,мислев 1кило крв ќе ми потече,дека многу ќе боли итн.А и првиот пат сигурно нема да одите до крај,па затоа нема од што да се плашиш.Поздравче и до тебе,не му ја мисли убаво ти кажал дечко ти ;)
     
  17. LilBaby

    LilBaby Популарен член

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    3.458
    Допаѓања:
    7.886
    Сас гумица.
    Не да ми пријаше нешто многу чувството, али шта чеш паничар од старт се покажав.
     
  18. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Со кондом ,јбг не би од сефте да забебам :D
    Болеше ко кожата на живо да ми ја дере ,два дена не можев да си седнам ,ама вредеше ,не ми е криво зашто после ....еее после следеше убајната ,по народски да си кажам. :lol:
     
  19. Antonija123

    Antonija123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 август 2011
    Пораки:
    206
    Допаѓања:
    73
    Без, јас зедов таблети за контрацепција :) Во врска со болестите имав доверба, бев сигурна дека нема ништо закачено претходно и за среќа испадна точно
     
  20. Baby1994

    Baby1994 Активен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2012
    Пораки:
    51
    Допаѓања:
    11
    Кај мене првиот пат беше со кондом