Првиот пат - со или без кондом?

Дискусија во 'Секс' започната од LadyNataly, 8 март 2011.

 1. LadyNataly

  LadyNataly Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 март 2011
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  ајде девојки :D како го направивте првиот пат? со кондом или без? :D
   
 2. LadyIvvy

  LadyIvvy Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2011
  Пораки:
  572
  Допаѓања:
  768
  првиот пат-со или без кондом?

  pa kaj nas bese bez kondom no bidejki ne uspeavme naredniot pat ke probame povtorno bez kondom, dodeka ne uspeeme pa posle seriozno razmisluvam za zastita
   
 3. maca99

  maca99 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  1.819
  Допаѓања:
  1.667
  првиот пат-со или без кондом?

  Kaј нас беше со кондом,иако првите 2-3пати не успеавме,беше многу тешко :sweat: ,сепак стави кондом :)што си е сигурно,сигурно си е ;)
   
 4. LadyNataly

  LadyNataly Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 март 2011
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  првиот пат-со или без кондом?

  a kako vleguva polesno? so ili bez kondom?
   
 5. maca99

  maca99 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  1.819
  Допаѓања:
  1.667
  првиот пат-со или без кондом?

  Eпа зависи колку си влажна или опуштена...ако сакате со кондом има лубриканти,па ќе биде полесно ,ама ако не си опуштена џабе е ;)
   
 6. SanjaKirchner

  SanjaKirchner Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 април 2011
  Пораки:
  512
  Допаѓања:
  760
  првиот пат-со или без кондом?

  Првиот пат беше без и така си остана :D *нормално е ризик ако личноста не ја познаваш поради болести и бременост* но постојат и апчинја протв бременост а ризикот е секогаш овде па и да ја познаваш личноста цел живот.
  *мое мислење* :) позз
   
 7. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.754
  Допаѓања:
  3.705
  првиот пат-со или без кондом?

  Кај мене првиот пат беше со кондом затоа што сакавме да бидеме опуштени и да не мислиме на ризиците. Искрено, мислам дека ако немавме кондом немаше да бидам толку опуштена. :)
   
 8. Noemi

  Noemi Популарен член

  Се зачлени на:
  7 април 2010
  Пораки:
  1.334
  Допаѓања:
  4.710
  Со. Влезе неколку пати без, додека се ослободивме од хименот и потоа продолживме со кондом.
  Не сакам ризици, не сум коцкар по природа и си практикувам користење презервативи.
   
  На 100nogalka му/ѝ се допаѓа ова.
 9. anngelique

  anngelique Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2010
  Пораки:
  843
  Допаѓања:
  473
  Првиот пат ни беше со кондом но бидејќи од коа ке стави кондом набргу му се спушта сега без
   
  На Elena69221 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. LynnStorm

  LynnStorm Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2011
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  1
  Ние пробавме со кондом и успеа, болно е секако, но не би ризикувала тогаш без кондом :)
   
 11. MarcheloGirl

  MarcheloGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2011
  Пораки:
  75
  Допаѓања:
  13
  со кондом...и беше доста болно :worried: :worried:
   
 12. beautiful1

  beautiful1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2010
  Пораки:
  79
  Допаѓања:
  33
  Без кондом и секогаш имаме без кондом иако е ризично али пробавме со кондом ептен ме болеше а и осекаф како гума да ми става унатре ич ен се осекаф убаво.
   
 13. Dani16

  Dani16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јули 2010
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  4
  Здраво сакам да ве прашам за совет. Со дечко ми сум во врска година ипол и сакаме да имаме односи. Имам 22 години и сум невина многу ми е страв, ама во тоа ме разбира дечко ми ми вика дека ке биде се во ред ке биде нежен.Поради тоа што ми е прв пат (што си е сигурно)сакам да користиме кондом. Разговарам често со дечко ми и он ми вика дека првиот пат без кондом да го направиме (да ме скине). Пишете ми во врска со ова вие искусните, затоа што јас до сега не сум имала и ме интересира .Поздрав ве сакам :* :* :*
   
 14. Nightwalker

  Nightwalker Популарен член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2011
  Пораки:
  1.113
  Допаѓања:
  4.442
  Пол:
  Машки
  Подобро да претрпиш 5-10-15 минути повеќе болка, па и повеќе пати да се обидете доколку првиот е неуспешно, отколку цел живот да носиш траума во случај да ја „зезнете“ работата без заштита.
  Без никакви експерименти и разговори од типот на „само овојпат“, со кондом си е најсигурно. :)
   
  На twilight123, Dani16 и MarchelineAmaru им се допаѓа ова.
 15. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.241
  Допаѓања:
  1.314
  Најсигурна варијанта , а во однос на болката секако ќе боли ,олку или онолку ,зависи од прагот на издржливост , техниката на дотичниот ( ако фрла копје во далечина и од далечина :lol: ) ,еластичноста на хименот и ред други *** фактори.
   
  На Dani16 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. NATALIJA89

  NATALIJA89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2011
  Пораки:
  142
  Допаѓања:
  42
  Dani16 напиша:Здраво сакам да ве прашам за совет. Со дечко ми сум во врска година ипол и сакаме да имаме односи. Имам 22 години и сум невина многу ми е страв, ама во тоа ме разбира дечко ми ми вика дека ке биде се во ред ке биде нежен.Поради тоа што ми е прв пат (што си е сигурно)сакам да користиме кондом. Разговарам често со дечко ми и он ми вика дека првиот пат без кондом да го направиме (да ме скине). Пишете ми во врска со ова вие искусните, затоа што јас до сега не сум имала и ме интересира .Поздрав ве сакам :* :* :*

  Девојче,јас првиот пат имав односи без кондом,и верувај ми дека воопшто не ме болеше :D на мое големо изненадување,бидејќи бев уплашена,мислев 1кило крв ќе ми потече,дека многу ќе боли итн.А и првиот пат сигурно нема да одите до крај,па затоа нема од што да се плашиш.Поздравче и до тебе,не му ја мисли убаво ти кажал дечко ти ;)
   
 17. LilBaby

  LilBaby Популарен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  3.458
  Допаѓања:
  7.883
  Сас гумица.
  Не да ми пријаше нешто многу чувството, али шта чеш паничар од старт се покажав.
   
 18. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.241
  Допаѓања:
  1.314
  Со кондом ,јбг не би од сефте да забебам :D
  Болеше ко кожата на живо да ми ја дере ,два дена не можев да си седнам ,ама вредеше ,не ми е криво зашто после ....еее после следеше убајната ,по народски да си кажам. :lol:
   
 19. Antonija123

  Antonija123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2011
  Пораки:
  206
  Допаѓања:
  71
  Без, јас зедов таблети за контрацепција :) Во врска со болестите имав доверба, бев сигурна дека нема ништо закачено претходно и за среќа испадна точно
   
 20. Baby1994

  Baby1994 Активен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2012
  Пораки:
  51
  Допаѓања:
  11
  Кај мене првиот пат беше со кондом