Првиот последен бакнеж (Али Харис)

Дискусија во 'Книги' започната од Rock.Lady, 24 април 2013.

1. Rock.Lady

Rock.Lady Истакнат член

Се зачлени на:
    7 септември 2010
    Пораки:
    134
    Допаѓања:
    213

Како се задржува љубовта која полека ви се лизга низ прсти?
    Може ли човек да го заборави минатото кога знае што носи иднината? И каде се наоѓаат сили кога знаеш дека секој бакнеж е одбројување до збогување?
    Првиот пат кога Моли го бакнува Рајан, таа уште веднаш знае дека тие ќе бидат заедно засекогаш. Шест години и илјадници бакнежи подоцна, Моли е мажена за човекот кој го сака. Но денес, додека Рајан ја бакнува, Моли сфаќа колку многу бакнежи залудно потрошила и загубила, бидејќи иднината носи нешто што ниеден од нив двајца не можел да го замисли и предвиди...
    Ова е приказната на Рајан и Моли, ова е приказната која ќе ви раскаже како се запознаваат, вљубуваат, изневеруваат, разочаруваат и разделуваат.
    Ова е приказна за љубовна афера. Ова е приказна која трае цел живот, а истовремено приказна која завршува прерано. Приказна која ќе ве насмее и расплаче. Приказна која ќе ви го скрши срцето со таква нежност што ќе молите за уште. Ова е приказна за еден прв бакнеж, но и за еден последен бакнеж...
    Првиот последен бакнеж е идеална приказна за сите љубители на романтични филмови и песни, Али Харис дефинитивно и самата е голема љубителка на романтични филмови и судејќи според оваа книга, таа нема пропуштено ниту една романтична комедија во животот и голем дел од нив се споменуваат во овие страници. Оваа книга е напишана баш така, како да гледате романтичен филм, но како да премотувате нанапред-наназад, приказната се спојува по измешан редослед, а тоа ја прави уште поинтересна и понепредвидлива.

http://sakamknigi.mk/index.php?opti...34:првиот-последен-бакнеж-али-харис&Itemid=70

На macalavica и DirtyQueen им се допаѓа ова.
  2. macalavica

macalavica Истакнат член

Се зачлени на:
    20 август 2013
    Пораки:
    714
    Допаѓања:
    613
    Преубава книга, треба да ја прочита секој на кој ке му падне во раце, навистина поттикнува на размислување за на што е важно во животот.

3. RainBow

RainBow Глобален модератор Член на тимот

Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    19.013
    Допаѓања:
    48.090
    Преубава е книгава. Мене ме погоди во таков некој период, па се утепав плачејќи.
    Една љубовна приказна која не ми се верува да ја заборавам.

4. Rock.Lady

Rock.Lady Истакнат член

Се зачлени на:
    7 септември 2010
    Пораки:
    134
    Допаѓања:
    213
    Дефинтивно приказна која не се заборава! Јас лично кога ја читав, солзите сами ми паѓаа. И да, Рајан е лик - еден во милион, најпрекрасен! :inlove:

На layla555 му/ѝ се допаѓа ова.