1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Први април-Маскенбал (маски)

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од sarah.key, 25 март 2010.

 1. sarah.key

  sarah.key Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2010
  Пораки:
  195
  Допаѓања:
  23
  сакам да купам маски за 1ви април од оние што се само за очите(најобична од картон), ама во поголем број, да речеме 100тина. знае ли некој кај може да најдам по некоја попристапна цена?
  фала и поздрав
   
 2. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.448
  Пол:
  Женски
  Види во Вучко, може имаат.
   
 3. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.695
  Видов вчера во Рамстор.Најдоле кај што е уметникот веднаш до него во тоа за цртање на стакло и сл работи. Не прашав која цена се ама таму има сигурно. :) баш се мислев и јас да си купам,ама изумив... :lol:
   
 4. emce-kremce

  emce-kremce Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  1.161
  Допаѓања:
  98
  Такви за очи не знам дали има, ама видов уши од зајче за на глава, круна и такви некои на автобуската карши градежен факултет во една продавничка на самата улица е.
   
 5. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.923

  Бев вчера во вучко , имаше и поголем избор .. дали стотина незнам .. али имаше добри :D
   
 6. Lizalka

  Lizalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  93
  Jас имам такво за очи, тоа ке си го носам... :D
   
 7. Katja.efremova

  Katja.efremova Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  658
  Допаѓања:
  89
  Ејј темичката ме погоди :lol: ја ќе одам на маскенбал ама онака епен маскирање не само на очи ..ќе се преправам во војник ама онака баш машки..пошто животна желба ми е да одам воена :( ама само желбичка ке си остане па решив барем на еден ден да бидам :)
  П.С. јас ги обожавам те маските само за лице и дома има како украс 5 на ѕидот ама ми ги донесе тетка ми а тука нз каде има :)
   
 8. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.695
  За 1 ви април се мислев и јас што да бидам. Ќе одиме со друштво на плоштад.Прво сакав да се правам чудовиште :lol: :lol: ама имам чувствителна кожа и ако го исцртам лицето после нема да можам да се оправам :?
  Затоа решив да си купам една ваква маска да се нашминкам убаво,да ја извиткам косата да се облечам убаво и тоа ми е најлогично решение. :)
   
 9. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  579
  Јас сакам да бидам џандарка ама секси џандарка...кратко тесно сукниче. подвезици, деколте капче нормално топ ке биде. :lol:
   
 10. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  579
  Незнам како да се маскирам а баш сакав, се мислев џандарка, зајачица..уфф немам појма ајде ако има некој совет нека даде ама да не треба да купувам ништо туку со нешто што сите би го имале дома. :up:
   
 11. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.923
  Имав само венче , розево со пуфки .. намерата ми беше зајче да си бидам , али во школо ме завикаа плејбој зајачица хахах :lol:
   
 12. shiningstar

  shiningstar Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  623
  Допаѓања:
  307
  Aaaa многу убави и оргинални маски имаше морам да признам, ама имаше и доста немаскирани (тие како мене) :? ама јас не успеав да се маскирам ради слаба организација, инаку многу ми беше мерак :D За другата година се здобив прекрасни идеи 8)
   
 13. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  сакав да бидам ангелче... ама се предомислив бев ѓаволчее :D и бев мн слатко морам да се пофалам :roll: :roll:
   
 14. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  579
  ја сбев пипи, и најубава бев од сите што ги видов некако ми беа многу едноставни...
   
 15. glammur

  glammur Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 април 2010
  Пораки:
  179
  Допаѓања:
  20
  Јас бев ѓавол. Тој ден вечерта бев во Булевар и одлично си поминав. Носев црни кожни хеланки, црвена долга маица повеќе накај кошула беше, со црна кожна јакна, црно-црвени штикли и рогови.
   
 16. Ema.Sk

  Ema.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2009
  Пораки:
  1.281
  Допаѓања:
  4.614
  јас си бев циганка оваа година :D :D
   
 17. Malechk0

  Malechk0 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  510
  Допаѓања:
  87
  Циганчеее си бевв :D :*
   
 18. Chocolate.me

  Chocolate.me Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  2.728
  Допаѓања:
  7.641
  Маскенбал

  На маскембал забави редовна сум, а најоргинална маска ми била Пепелашка , значи скроз бев како неа, само немав стаклени чевлички. :)
   

  Прикачени фајлови:

 19. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  3.321
  Допаѓања:
  5.836
  Маски за 1ви април

  Ее немам коментирано тука, но ајде еве сега ќе пишам. Минатиов 1ви април бев маскирана демек во шмизла. Имав облечено карирана на зелено сукња, горе жолта кошула од на брат ми полуматурата, црни холахопки ни многу дебели, ни многу тенки, доле штикли, ташната од мајка ми, ќеса книжена со уште еден пар штикли, црн капут од мајка ми. Бев пеглана со прави шишки и бев онака остро нашминкана и со цвикери. :)
  За оваа година имам испланирано, но што ќе биде реализирано од таа идеја ќе видиме. :)
   
 20. miljkovic

  miljkovic Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2010
  Пораки:
  526
  Допаѓања:
  363
  Маски за 1ви април

  Веќе се маскирав јас за Василица...Не се маскираме за 1ви април! Се маскирав во мајстор(фасадер-во цини работнички, капа на глава и со мене имав земено алати за фасадирање)! хахха :) :)