1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Предлог за шијачка на фустан

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Viiiiip, 25 април 2010.

 1. Viiiiip

  Viiiiip Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  828
  Допаѓања:
  398
  сакам да ве прашам да ми предложите шивачка... Знам модели се...ама ми треба човек кој ке ми ги сошие двете фустанчиња... И по можност да не зема од фустанче 100 евра... :D :D Би ви била мноооооооооооооооооооогу благодарна ако ми помогнете... П.С. Од Скопје да е :) :)
   
  На ana-banana му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  22.297
  Допаѓања:
  194.653
  Пол:
  Женски
  Не сум од Скопје, ама неколкупати сум шиела фустани, пантолони и сукњи... и никого не ти препорачувам - ќе ти кажам, од купено нема подобро! Макар и на слика да го однесеш моделот и напред и назад каков и да е, нема да ти го погоди каков што сакаш. Такво е моето искуство, дури мајка ми, што не е шивачка по професија, подобро ми средила некои сукњи отколку некоја која професионално се занимава со шиење. Ама пак, може некој друг има подобро искуство, па може и да ти препорача некој навистина добар.
   
 3. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.777
  Допаѓања:
  25.456
  Пол:
  Женски
  Сестра ми лани шиеше фустан за матура кај шивачка која што живее во населба Ѓорче Петров (во близина на поранешен Баумаркет). Фустанот и беше долг и ја чинеше 4 000 денари (2 000 за материјал и 2 000 за работна рака). Фустанот и е многу убав.
   
 4. ivanapinki

  ivanapinki Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2009
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  10
  Пол:
  Женски
  Предлог за шијачка на фустан....

  Јас лани шиев фустан за апсолвентска и се на се ме кошташе 300 денари материјал плус околу 100 денари циркончиња и работна рака 1500 денари, вкупно околу 2000 денари и презадоволна сум. Инаку шивачката е во Чаир, а знам и една друга на Бит Пазар. :) Како што и го покажав фустанот на компјутер таков ми го направи. :) И многу други што ги познавам шиеле кај нејзе и се задоволни. :)

  Модератор: Во иднина пишувајте на кирилица.
   
  На Galba му/ѝ се допаѓа ова.
 5. medicinarce18

  medicinarce18 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 мај 2010
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  3
  Предлог за шијачка на фустан....

  Можеби доцна ти кажувам, за шијач, јас би ти го препорачала Данчо од Нерези. Распрашај се ќе ти објаснат кој е он и каде се наоѓа. Он и го шиеше „Армани“ фустанчето на Каролина за Евросонг. :lol: Пријател е на моите родители и затоа знам дека супер шие.

  Модератор: Во иднина пишувајте на кирилица.
   
 6. ana-banana

  ana-banana Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2011
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  750
  Пол:
  Женски
  Предлог за шијачка на фустан....

  Ќе може ли некои попрецизни информации да ми кажеш каде да ги најдам некоја од овие шивачки...мене ми треба да си шијам нешто за свадба
   
 7. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  13.019
  Допаѓања:
  86.686
  Пол:
  Женски
  Предлог за шијачка на фустан....

  Данчо се наоѓа после фабрриката Реплек десно во улицата. Кај него нема утка. Дргарка ми невестинскиот го шиеше кај него,преубав и го направи. И квалитетен. Ни шав мрдна и конче се пушти. Јас сега планирам да шиам кај него пролетни костимчиња за на работа.

  Еве ти локација

  http://zk.com.mk/Страници/Данчо/30042
   
  На Eli92 и ana-banana им се допаѓа ова.
 8. Hatsumomo

  Hatsumomo Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Предлог за шијачка на фустан....

  Мене ми треба шивач исто, ајде повторно да ја активираме темава, идат матури :))
   
 9. martinamk

  martinamk Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 март 2011
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  шивач/шивачка

  Дали некој може да ми препорача шивач/шивачка за фустан за матура ми треба
  имам модел само ми треба некој да ми го сошие
  и доколку знаете кажете ми колку се движи цената мојот фустанот е долг
   
 10. meruska

  meruska Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2010
  Пораки:
  472
  Допаѓања:
  103
  има една во горЧе петров лиле се вика и незема многу ако ти е долг 1800денари,а ако ти е краток 1400-1600 зависи сто моделЧе дали има многу да се работи на него ете тоа и супер е жената
   
 11. lokumce

  lokumce Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  74
  Допаѓања:
  18
  Една жена во радишани мн убаво работи...околу 3000 ден за фустанче зима...можда е малце поскапо ама се исплати за парите...
   
 12. Sarasweet

  Sarasweet Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2010
  Пораки:
  321
  Допаѓања:
  150
  Јас знам една во Кисела Јабука (Ѓорче Петров) , мојата другарка шиеше за матура две фустанчиња, по 1 200 ден, ја фатија двете. Како ќе и покажете на слика така шие. Еве ви линк можете да ја додадете на фб и да разгледате дел од нејзините креации.

  http://www.facebook.com/profile.php?id=100000508058901#!/profile.php?id=100000508058901
   
  На passion.for.fashion и Hatsumomo им се допаѓа ова.
 13. Devojche

  Devojche Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2010
  Пораки:
  102
  Допаѓања:
  36

  Сум шиела и супер е :D Ептен задовлна сум :)
   
  На passion.for.fashion му/ѝ се допаѓа ова.
 14. ohoho

  ohoho Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2011
  Пораки:
  266
  Допаѓања:
  99
  еве ви предлог јас пред 2 години за апсолвентска вечер шиев фустан и за шнајдеркава дознав преку луѓе.Незнам дали ви се верува но безразлика каков модел и да сакаш таа ви го шие за неполни 2 саати мислам дека ако искочиш да шеташ низ град по продавнициве повеќе ќе ви треба време.Со цените е ептен ниска 1000 ден без разлика каков модел на фустан 800 ден пантолони 600 ден горен дел сако или сл.цените и се фиксни нема кај неа кратко,долго,без прерамки,вака-така.супер е жената.Живее во автокоманда кај гимназијата ако некоја е заинтересирана имам и број со задоволство ќе ви го дадам.Јас сум презадоволна :)
   
  На Drita.l, JasminaDani и ana-banana им се допаѓа ова.
 15. soncicko

  soncicko Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  336
  Допаѓања:
  73
  јас имам слушнато за женава викаат ептен добра била ке може број да ми пратиш во лп.и ако може да ти го видиме фустанчето од апсолвентска
   
 16. renata20

  renata20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 март 2011
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  ke moze li broj da pustite od zenava vo avtokomanda sakam da sijam fustan no ne mozam da najdam sivacka. Blagodaram odnapred
  [mod-kirilica:ge1k5zv1][/mod-kirilica:ge1k5zv1]
   
 17. babaDara

  babaDara Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2011
  Пораки:
  515
  Допаѓања:
  621
  Пол:
  Женски
  И за мене! Благодарам однапред.
   
 18. XstrongerX

  XstrongerX Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  1.714
  Допаѓања:
  5.083
  Пол:
  Женски
  А од битолава има некоја талентирана , и молам да не се умислила дека е дел од кадарот на Армани па да ми наплати како божем да ја шие венчаницата на Кејт Мидлтон :| Едноставно барање имам , кратко стреч фустанче со едноставен крој , ниту сакам да го платам 1000 евра , ниту пак очекувам за толку да изгледа.

  Проблемов со овие од чаршија е следен - само и само побаравме да ни пораби све замислете најобични навлаки за перници , од двете страни ...за една ни наплати 300 денари |( уште лицемерно го извади она ... 300 денари дечиња златни :| Другата пак ми наплати исто 300 што малку од страната ми ја стесни сукњата , трета ми наплати 250 за што ми го скрати фустанчето , рамно пред и потоа само 8 см и само го скрати со ножица не го ни пораби :^)
   
 19. bitter-girl

  bitter-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  558
  Допаѓања:
  530
  Охохо ај ако го прочиташ и моево мислење прати ми лп. со бројче од женава. Ти благодарам! :)
   
 20. DrenkaC

  DrenkaC Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 март 2011
  Пораки:
  81
  Допаѓања:
  105
  Аман со некои луѓе..Незнам што е работата, тоа 300 денари е премногу...Кај мене во комшии има шивач и мене ми одговараат цените. За 50 или 100 денари скратува пантолони, ако треба да се смени патент исто така е евтино, и мене не ми се лоши цените..
  Имам и јас машина за шиење и без проблем си скратувам се што сакам, ама па некогаш ме мрзи или немам време и си идам кај него.
  Башка, знам другарки што шиеле фустанчиња кај него и му носат слики и он ги прави исто такви фустаните. За цена за фустаните незнам.