1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Предлози за викенд во Македонија

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од miss-bootylicius, 9 октомври 2014.

 1. miss-bootylicius

  miss-bootylicius Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2011
  Пораки:
  626
  Допаѓања:
  10.443
  Не најдов ваква тема, ако има слибодно бришете :). Сакам тука да постирате предлози за викенд во цела македонија, интересни. места со добро ресторанче и пристапни цени за соби за сместување. Прва јас :) сакам предлог да ми дадете за викенд околу прилеп , битола крушево ... едно знам Извор Манастирец веќе еднаш бевме таму и одлично е . Евтино е сместувањето мислам беше околу 700 ден соба за двајца од вечер. И пред се таму приготвуваат превкусна риба ... мора да ја пробате.
   
  На Betty* му/ѝ се допаѓа ова.
 2. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.878
  Допаѓања:
  5.425
  Сaкaм дa ми предлoжите местo, нo дa немa бештo зa скикaње,мoже дa имa жичaрa. Знaчи зa викенд зa пaр.
  Пишaв и вo темaтa зa зимувaње,нo немa oдгoвoр.
   
 3. praski4e

  praski4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2010
  Пораки:
  577
  Допаѓања:
  277
  Пол:
  Женски
  Види на групер има понуди интересни и не се скапи за викендче некаде да си отидете :)
   
 4. Rirri

  Rirri Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2011
  Пораки:
  167
  Допаѓања:
  180
  За викенд ви го препорачувам хотел Бел Камен во Радовиш. Прекрасен хотел со многу вкусна храна,услуга на ниво.Има и прекрасен спа центар со добри масажи.
   
 5. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.678
  Допаѓања:
  2.925
  Ви препорачувам да одите на Колешинските водопади во Струмица, Беровско езеро, Пелистер, Матка со пештерата Врело и Водно. Мене тие места ме релаксираат.
   
 6. poenta

  poenta Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 ноември 2013
  Пораки:
  4.778
  Допаѓања:
  32.975
  Пол:
  Женски
  Викенд-предлог за бегство од гратскиот метеж е прекрасната недопрена природа покрај езерото Козјак во поречкиот крај каде што има приватни капацитети за престој и богато мени со локални специјалитети.
  Овок крај е познат по најбогатиот рибен свет во Македонија.
   
  На Marick14 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. tea20

  tea20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 септември 2014
  Пораки:
  266
  Допаѓања:
  364
  Предлог за убаво викенд место, за со дечко, со убав смештај и храна и нормално убави места за шетање
   
 8. џунџуле

  џунџуле Популарен член

  Се зачлени на:
  2 август 2016
  Пораки:
  766
  Допаѓања:
  1.448
  Пол:
  Женски
  Дајте предлог за некое местенце згодно со деца???
   
 9. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.887
  Допаѓања:
  19.655
  Пол:
  Женски
  Хотел Аурора-Берово
  Охрид
  Маврово
  Овие ми се топ 3 за одмор и релаксација од градскиот метеж и сите други работи.
  И комплексот Етно Село према Куманово кога се оди.Не знам дали уште постои јас сум била како помала и многу го бендисав.Храната е превкусна, има соби за ноќевање, природа, мир, тишина.
   
 10. Агнес :D

  Агнес :D Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2017
  Пораки:
  117
  Допаѓања:
  144
  Пол:
  Женски
  Предлог за убав викенд во Берово во Хестиа Апартманите...два-три пати имам одено и презадоволна сум (претежно одев во зима и внатре е претопло, дури и прозорци отваравме за да се оладиме).... секако пак би одела :D но, првин би сакала и некое друго место да го истражам :lol: се надевам на некоја баша препорака :D
   
 11. ocicka2014

  ocicka2014 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2014
  Пораки:
  4.012
  Допаѓања:
  13.005
  Пол:
  Женски
  Крушево,
  ем мирно,
  ем има каде да прошеташ,
  пристапни цени им се сместувањата.
   
 12. Darlingzz

  Darlingzz Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2018
  Пораки:
  798
  Допаѓања:
  619
  Пол:
  Женски
  Стварно не знаев каде да го поставам прашањево.. Ми треба некој да ми каже хотел/мотел, нешто за преспивање во куманово? Не знам стварно колку хотели има, ако може да ми кажете нешто во центарот да биде..
   
 13. Quincy

  Quincy Популарен член

  Се зачлени на:
  1 април 2015
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  6.640
  Во Битола односно околината под Пелистер го препорачувам хотел - ресторанот Шумски фенери :) мирно, тивко. Храната превкусна и собите чисти.
   
  На konstelacija му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.240
  Допаѓања:
  9.691
  Пол:
  Женски
  Планини, шумички, природа па и водопади низ која комотно може да се шета и да се релаксираш во Македонија?
   
 15. konstelacija

  konstelacija Активен член

  Се зачлени на:
  10 септември 2018
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  99
  Пол:
  Женски
  Смоларски и во близина Колоешински водопади кај Струмица,преубава природа,нема да згрешиш ако ги посетиш.
   
  На Alex.T и Papillon.Papi им се допаѓа ова.
 16. Anaouou

  Anaouou Популарен член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2014
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  1.932
  Хотел Бела Дона 1км од центар.
   
  На Darlingzz му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Dream-Girl

  Dream-Girl • The insomniac dreamer • Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  14.068
  Допаѓања:
  141.403
  Пол:
  Женски
  Дефинитивно Смоларски водопади :) преубаво е, еднаш кога ќе отидеш постојано ќе ти се иде после :)
   
  На Papillon.Papi му/ѝ се допаѓа ова.
 18. M-14

  M-14 Активен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2018
  Пораки:
  179
  Допаѓања:
  160
  Пол:
  Машки
  Пелистер, Козјак, Смоларски и Колешински водопади, покрај Мавровско езеро...има и други места, но овие се најдобри.
   
  На Alex.T и Papillon.Papi им се допаѓа ова.
 19. Nikce

  Nikce Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2012
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  14
 20. Caci55

  Caci55 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2018
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  523
  Пол:
  Женски
  Маврово, Дуфски водопади, Галичник.