Предлози и идеи за сајтот

Дискусија во 'За форумот' започната од bilkata, 17 март 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.680
  Во последно време на форумов има многу двојни теми кои стојат отворени.
  Мислам дека на форумот би му дошло добро кога повеќето теми за иста работа би се направиле во една (како пример ќе ги наведам повеќето теми за фејсбук).
  Мој предлог за да се спречи не почитувањето на правилата е на секој нов член со самото регистрирање да му стига лична порака со линк од правилата на форумот.Не знам колку би можело да се спречи на овој начин,но сепак 70% од новите членови ги немаат прочитано правилата и најверојатно затоа ги кршат,а тие што ги имаат прочитано и продолжуваат со дрски,ниски и навредливи коментари по членките кои им укажуваат дека не се во право предлагам да им се стави бан веднаш.
  Поздрав.
   
 2. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.724
  Допаѓања:
  5.140
  Имам предлог, кога ќе го менуваме нашиот аватар, пред да ја ставиме сликата која ја сакаме да има нешто како preview значи прво да видиш како изгледа сликата на аватар па после ако сакаш да си ја ставиш. Мислам дека нема вакво нешто или јас не сум сретнала незнам.
   
 3. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  6.988
  Допаѓања:
  90.366
  Мене искрено ми пречи што нерегистрирани членови имаат пристап до форумот или можат да разгледуваат мислења од конкретен член без да се регистрирани и логирани...Некако шубе ми е секој пост што го пишувам....Нeкако да се среди тоа,м?
   
 4. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.151
  Допаѓања:
  26.685
  И јас сум за ова. Таман ќе има и повеќе регистрирани и ќе се зголеми квалитетот на дискусиите.
   
 5. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  2.873
  Допаѓања:
  3.859
  Пол:
  Женски
  И јас мислам дека да се среди ова ќе биде најдобро...ќе видиме што ќе кажат администраторите.
   
 6. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  624
  јас би сакала да се додаде едно смајли.....
  да биде нешто во овој стил :?: ете така ама некако во женска варијанта да има големи трепки,и да трепка така наивно,и нежно.....
   
 7. Smilly

  Smilly Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2010
  Пораки:
  2.369
  Допаѓања:
  3.240
  И јас се согласувам :D
   
 8. Lolipop23

  Lolipop23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  4.989
  Допаѓања:
  23.234
  Пол:
  Женски
  Мислам нема фајде од тоа. Погледни во членовите, има регистрирано досега 11 500. А колку се активни? И 500 да кажам премногу е... Така да исто ти доаѓа дали ќе е регистриран или не кога повеќето регистрирани се со 0 мислења.
   
 9. LadyStyle

  LadyStyle Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  166
  Допаѓања:
  120
  Епа ја имам повеќе предлози...некои од нив беа и спомнати...
  1.Да им стигнува порака во сандаче за правилата на сите нови корисници
  2.Да се намали потребниот број на мислења за цветчиња(кој ќе напише 10.000 мислења,кога нема толку многу теми)
  3.Четот да не биде на 5 сек. туку веднач сите мислења да се прикажат
  4.Тие што не се зачленети да не читаат од мислењата на форумот
  5.Да се избришат темите наместо да бидат заклучени...
  6.Да постои канта за мислењата што се заклучени!
  Малку повеќе од што треба барам ама :wasntme:
  Поздрав најголем до админс! :*
   
 10. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.151
  Допаѓања:
  26.685
  Имаше на еден форум каде бев регистрирана автоматска порака кога некој ќе цитира твое мислење. Овде не сум забележала такво нешто во подесувањата. Мислам дека е така поубаво, за да не бараш низ темите што се случувало после твоето мислење :)
  И уште нешто...
  Да се отвори уште една категорија за хуманитарни акции и донации :(
   
  На HeidiDiWalt му/ѝ се допаѓа ова.
 11. LadyStyle

  LadyStyle Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  166
  Допаѓања:
  120
  Даа...тоа би било топ! ;)
   
 12. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.746
  Де бре сите сте запнале за тие цветчиња. Еве замоли ги админките нека ти го дадат моето, не се лутам.
  А кој ќе напише 10 000 мислења? Има тука членови (да не именувам) кои за месец-два напишаа по 1 000... Ете кој ќе напише.
   
 13. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.466
  Убава идеја.
   
 14. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.151
  Допаѓања:
  26.685
  Убава идеја е, затоа што штом некој цитира твое мислење значи сака да развие некаква дискусија, ти веднаш си известен и дискусијата си продолжува. А вака без автоматска порака за цитат незнаеш дали некој нешто те прашал, се сложил со тебе или не се сложил сеедно... Мислам дека треба да се разгледа оваа опција. Поздрав админки :*
   
  На Lady-PinkHeart му/ѝ се допаѓа ова.
 15. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.648
  Допаѓања:
  9.675
  Пол:
  Женски
  да да, знам и на друг форум нешто слично имаше. Добра е идејата, да не морам да се враќам на темата неколку пати да проверам дали некој ми го цитирал мислењето.
  Супер би било ако може ова да се реализира.
   
 16. Malechk0

  Malechk0 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  510
  Допаѓања:
  84
  Мислењата да ги читаат само оние кои се зачленети во форумов, а не сите ...
  и да убава идеа, е тоа со известувањата. :*
   
 17. Iva-Sliva

  Iva-Sliva Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  223
  Допаѓања:
  40
  И јас сум ЗА :lol:
   
 18. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.680
  Админи, каде сте ? :?:
   
 19. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.680
  Хипи сите се потепаа, а не сфаќаат дека кога ќе напишат 10 000 мислења нема да можат повеќе да пишуваат. :rofl: :rofl: :rofl:
   
 20. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.746
  ^ Ќе гледате после Хипица 2, Хипица 3... :rofl: :rofl:
  И знам дека заминав оф-топик, ама по секако админиве годишен си зеле изгледа :lol:
  Да искористам гужва и јас.
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.