babylove овошни кашички

Предностите на живот во Македонија

Дискусија во 'Канта' започната од BoboSentinel, 23 февруари 2019.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. BoboSentinel

  BoboSentinel Активен член

  Се зачлени на:
  22 декември 2018
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  16
  Пол:
  Машки
  Секојдневно ве следам и читам наоколу па сакам да набројам кој се предностите на живот во мк барем веке 30 год тука сум роден растен и не ја менвам за ништо и жал ми е кога читам дека сакате да си одите.
  Имам мн примери зашто тука е подобро-
  1.Најлесно е за работа-Работам во болница во охрид главен шеф в кујна, зимам 18 илјади а пред тоа 3 месеци бев волонтер и зимав 3 илјади.
  2.Најдобро ни е здравството-Во мк за разлика од светските универзитети се учит, имат колокфиуми, разбират лугето само заради сдсм што беа на власт се се уништи, учени сме но немат како да се покажиме.
  3.Најубај места имаме за шетање и туризам.Охрид посебно.
  4.Најчесни жени се македонките.Немат отворени бракој, швалерај и разводи толку како во свет.
  5.Имаме морал и почит за семејните вредности и не ги шуткаме родителите кога стануваме на 18
  6.Сите не знаат по добро.
  7.Можеш да живееш во државен стан ко јас, и да не те избркаат долго време во времето на сдсм ветувајќи дека ќе го исплатиш додека во странство ако со денар закасниш одма те бркет.
  8.Охрид е најубав град.
  9.На најдобро психичко ниво на здравје сме-Погледнете статистики од др земји како немат пријателство и се се во депресија.
  10.Охрид-Бисерот наш.
  11-Географски сме на најуба земја во минатото сме имале 3 мориња и најголема држава по површина.
  Додајте ваши мислења да се охрабриме!
   
 2. BoboSentinel

  BoboSentinel Активен член

  Се зачлени на:
  22 декември 2018
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  16
  Пол:
  Машки
  И да не заборавам најрелигиозни сме
   
 3. Purplelilac

  Purplelilac Популарен член

  Се зачлени на:
  3 септември 2016
  Пораки:
  2.040
  Допаѓања:
  34.586
  Пол:
  Женски
  ^
  :rofl: :rofl: :rofl:
   
  На najjacha, ane.bella, buba4e89 и 15 други им се допаѓа ова.
 4. Animali

  Animali Популарен член

  Се зачлени на:
  21 септември 2016
  Пораки:
  1.156
  Допаѓања:
  9.394
  Пол:
  Женски
  Нели веќе имаме тема "Смешни мислења", не чини дупли да се отвараат :!:
   
  На najjacha, Alisa22, ane.bella и 18 други им се допаѓа ова.
 5. lasthope

  lasthope Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2018
  Пораки:
  181
  Допаѓања:
  354
  Пол:
  Женски
  1. Преку вмро не се важи.
  2.Да и затоа ни умираат родилки и сл.
  3.Излези од мк и не се ограничувај.
  4.Многу ми беа чесни во средно.Поштени ко пошта.
  5.Оти нема кај да се живее бе другар.Кредити, свадби адети..пари и пари...
  6.Да по тоа како србите ни се сељаци, грците п...ри бугарите ц...ни, албанците ш...ри, европејците к...ви
  7.Ако имаш пари зашто си дозволил тоа да се случи?
  8.Ок.
  9.Не си учел со дебили изгледа ама ок.
  10.ок.
  11-А тоа што пола смерови ги нема во мк и што нема ништо за студенти?
  И дали сум и јас к...ва бидејки не студирам и не живеам веке во мк?
   
  На 1209 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.213
  Допаѓања:
  16.845
  Пол:
  Женски
  Само што го видов насловот на темава одма си помислив Бобо да не ја отворил. И ете у право сум била :D
  ЦАР си бе еј.
   
  На buba4e89, blackwave, Tanjamm и 4 други им се допаѓа ова.
 7. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.213
  Допаѓања:
  16.845
  Пол:
  Женски
  И да не заборавиме. Охрид е најубав и е наш.
   
  На buba4e89, blackwave, cresa-jagoda и 5 други им се допаѓа ова.
 8. BoboSentinel

  BoboSentinel Активен член

  Се зачлени на:
  22 декември 2018
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  16
  Пол:
  Машки
  А преку шо ТРЕБИТ?!?!!?!
  Кај умирет родилки дој ох да видиш како се грижиме
  Зашто да излегвам гледам на канео странци секојдневно
  Изгледа за средно до тебе е проблемот не си ја сакала мк и не те сакат никој таква
  А без свадба требит?!?!?!!!! Имат станој ама немат кој мојте да ги гледат
  Па заради комшиите грци го изедовме
  Се случи заради сдсм тоа со станот
  Имат смерој во мк што немат??
   
 9. John Snow

  John Snow Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  4.000
  Допаѓања:
  50.417
  Пол:
  Машки
  12. Го имаме Бобо!
   
  На ane.bella, Gosh, buba4e89 и 18 други им се допаѓа ова.
 10. BoboSentinel

  BoboSentinel Активен член

  Се зачлени на:
  22 декември 2018
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  16
  Пол:
  Машки
  Јас имам 2000 љуге пријатели во мк
   
  На Peperutce1115 и John Snow им се допаѓа ова.
 11. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.213
  Допаѓања:
  16.845
  Пол:
  Женски
  Стварно, Охрид е бисер балкански, таму родилки не умирет, таму родилка најмалку по две раѓа одеднаш.
   
  На buba4e89, blackwave, Feminka22 и 5 други им се допаѓа ова.
 12. BoboSentinel

  BoboSentinel Активен член

  Се зачлени на:
  22 декември 2018
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  16
  Пол:
  Машки
  да во охрид сите имет по 2-3 деца а во европа не ни имат ни едно паднат е наталитетот
   
 13. John Snow

  John Snow Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  4.000
  Допаѓања:
  50.417
  Пол:
  Машки
  И топла вода 24/7
   
  На Gosh, blackwave, cresa-jagoda и 6 други им се допаѓа ова.
 14. BoboSentinel

  BoboSentinel Активен член

  Се зачлени на:
  22 декември 2018
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  16
  Пол:
  Машки
  Мене ми е важно да укажам дека сме најдобри
   
  На John Snow му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Purplelilac

  Purplelilac Популарен член

  Се зачлени на:
  3 септември 2016
  Пораки:
  2.040
  Допаѓања:
  34.586
  Пол:
  Женски
  Имет и смерој и колокФиуми. Така е Бобо :D
  Не знам шо им е филмот на овие шо сакат да се иселат :wasntme:
   
  На SnowWhite8, blackwave, cresa-jagoda и 11 други им се допаѓа ова.
 16. BoboSentinel

  BoboSentinel Активен член

  Се зачлени на:
  22 декември 2018
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  16
  Пол:
  Машки
  Аздисани се или мислет дека заев ке укака работа за то се прави грујо ко беше јас се унапредив школован и писмен не ко овај од муртино
   
 17. John Snow

  John Snow Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  4.000
  Допаѓања:
  50.417
  Пол:
  Машки
  И ја се сложувам Бобо, Македоња библиска земја никој не ја мења. Јебеш Америки, тука е рајот!
   
  На blackwave, cresa-jagoda, 1209 и 6 други им се допаѓа ова.
 18. BoboSentinel

  BoboSentinel Активен член

  Се зачлени на:
  22 декември 2018
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  16
  Пол:
  Машки
  америка е вештачка земја
   
 19. Mr. Right

  Mr. Right Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 септември 2015
  Пораки:
  2.038
  Допаѓања:
  71.231
  Пол:
  Машки
  На buba4e89, blackwave, cresa-jagoda и 9 други им се допаѓа ова.
 20. Purplelilac

  Purplelilac Популарен член

  Се зачлени на:
  3 септември 2016
  Пораки:
  2.040
  Допаѓања:
  34.586
  Пол:
  Женски
  Зато и јас чекам да дое ВМРО на власт па да завршам овој факултетов веќе :d:
  И одма после вработуење преку врски. Најубо е во МаќедоЊа :D
   
  На Gosh, blackwave, cresa-jagoda и 8 други им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.