1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Предолг циклус

Дискусија во 'Прашај гинеколог' започната од LazyGirl5689, 29 декември 2016.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. LazyGirl5689

  LazyGirl5689 Активен член

  Се зачлени на:
  29 декември 2016
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  27
  Пол:
  Женски
  Здраво дечки. Имам 17 години и циклусот ми трае веќе 3 недели. Ми тече како да ми е втор ден. Имав добиено две недели, потоа ми течеше кафеаво и претпоставував дека ми завршува и пред 4 дена повторно добив. Инаку, имам редовен циклус. Кој има искуство во ова нека пише :) :)
   
  На Jasnabasna му/ѝ се допаѓа ова.
 2. macka91

  macka91 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 ноември 2013
  Пораки:
  3.323
  Допаѓања:
  61.353
  Пол:
  Женски
  Најпаметно ти е да посетиш гинеколог
   
  На cresa-jagoda, Rose96, LazyGirl5689 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. LazyGirl5689

  LazyGirl5689 Активен член

  Се зачлени на:
  29 декември 2016
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  27
  Пол:
  Женски
  Фала ти многу за советот
   
  На macka91 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. LollySky

  LollySky Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2016
  Пораки:
  2.938
  Допаѓања:
  13.996
  Пол:
  Женски
  И јас имав сличен проблем, меѓу другото причини можат да бидат проблеми со тироидната, полицистични јајници, може од стрес итн, но може се и некои промени на матката. Како и да е, не го занемарувај проблемов, оди уште утре на гинеколог кој ќе испита од што настанало, а и ќе ти даде терапија за да запре крварењето.
   
  На cresa-jagoda, LazyGirl5689 и macka91 им се допаѓа ова.
 5. LazyGirl5689

  LazyGirl5689 Активен член

  Се зачлени на:
  29 декември 2016
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  27
  Пол:
  Женски
  Јас претпоставувам дека е стрес. Вакво нешто никогаш не ми се случило.
   
  На LollySky му/ѝ се допаѓа ова.
 6. LollySky

  LollySky Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2016
  Пораки:
  2.938
  Допаѓања:
  13.996
  Пол:
  Женски
  Веројатно :) Во секој случај празници фаќаат, за да бидеш раат оди утре на гинеколог. Толку долго крварење може да ти ја ослабе крвта.
   
  На LazyGirl5689 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. LazyGirl5689

  LazyGirl5689 Активен член

  Се зачлени на:
  29 декември 2016
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  27
  Пол:
  Женски
  Би ми земале брис или ехо би ми правеле?
   
 8. LollySky

  LollySky Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2016
  Пораки:
  2.938
  Допаѓања:
  13.996
  Пол:
  Женски
  Надворешно ехо на стомакот.
   
  На LazyGirl5689 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. LazyGirl5689

  LazyGirl5689 Активен член

  Се зачлени на:
  29 декември 2016
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  27
  Пол:
  Женски
  Океј фала ти многу <3
   
  На LollySky му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Askopje

  Askopje Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2014
  Пораки:
  256
  Допаѓања:
  547
  Не ке е лошо и железо да си провериш.
   
  На LazyGirl5689 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  5.158
  Допаѓања:
  105.580
  Пол:
  Женски
  На LazyGirl5689 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. LazyGirl5689

  LazyGirl5689 Активен член

  Се зачлени на:
  29 декември 2016
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  27
  Пол:
  Женски
  Денеска сум супер, ми престана крварењето :)
   
  На ♡BuBaLe♡ му/ѝ се допаѓа ова.
 13. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  5.158
  Допаѓања:
  105.580
  Пол:
  Женски
  Супер миличка, те мислев баш. Сепак, те молам, не занемарувај, под итно закажи на гинекоког мила!!
   
  На LazyGirl5689 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Momichka

  Momichka Популарен член

  Се зачлени на:
  9 март 2012
  Пораки:
  1.915
  Допаѓања:
  6.321
  Пол:
  Женски
  Супер штом ти престанало, но мораш да посетиш доктор, и да испитате железото, баш како што рече @Askopje .

  Знам пред неколку години кога лежев на ГАК, имаше 12-13 годишно девојче кое го примија на клиника, од истиот проблем. И даваа инфузии за да и го подобрат железото.
  Оди на доктор ќе ти дадат лекарства како да се подобри крвната слика.
  Иако овој пат поминало, оди додека има време. Ако ги истрошиш сите резеври на железо, ќе имаш поголеми проблеми.
  Ќе молам, собери храбост и по празниците одете на доктор со татко ти.good luck И среќна нова :hug:
   
  На LazyGirl5689 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. LazyGirl5689

  LazyGirl5689 Активен член

  Се зачлени на:
  29 декември 2016
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  27
  Пол:
  Женски
  Ви благодарам на сите!! И ви посакувам среќна нова година! :) :)
  Во вторник изгледа ќе одам со татко ми за да ми земат крв
   
  На Momichka му/ѝ се допаѓа ова.
 16. nex13

  nex13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 мај 2012
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Zdravo decki
  Vaka sega vo noemvri imav spontan abortus bez kiretaza. Pocetok na januari dobiv i sega pocetok na fevruari dobiv pak normalno, no samo dva dena crvena krv potoa kafeavo i na 15 pak dva tri dena crvena krv i pak kafeavo sto denes pak krvaram i me boli stomak. (Vo stranstvo sum nemam uslovi za lekuvanje) dali nekoj imal iskustvo sovet ili na kraj od kraistata kje mora privatno pregled da pravam. Fala.
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.