1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Преживување ( Ulitimate Survival ) Bear Grylls - Discovery

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од vendiii, 30 септември 2011.

 1. vendiii

  vendiii Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2011
  Пораки:
  1.368
  Допаѓања:
  2.464
  Емисија во која Беар ги открива техниките потребни за да се преживее во најекстремните и најтешки услови . Патува низ целиот свет во најтшеките предели за преживување и најопасните темеператури од Сахара па се до Антартикот . Без посебен прибор за преживување ...
  Благодарение на итрината , снаодливоста и вербата успева секогаш да преживее и да го пронајде патот до дома . Прекрасна емисија , многу поучна и што е најважно што би рекол Беар ,
  Вербата да е секогаш во вас ...
  Го обожавам човеков откачен а паметен :) ...
  И да не ја препорачувам за оние гадливите . Се наоѓа во ситуација каде што јаде инсекти , живо месо , ја пие сопствената урина итн... Поентата е преживување па е буквално претставено како се преживува.

  http://www.youtube.com/watch?v=_5bgLZTr ... re=related
   

  Прикачени фајлови:

  • ultsurvivalmr9.png
   ultsurvivalmr9.png
   Големина на фајлот:
   354,6 KB
   Прегледи:
   260
  • bear grylls.jpg
   bear grylls.jpg
   Големина на фајлот:
   45,8 KB
   Прегледи:
   260
  • 900.jpg
   900.jpg
   Големина на фајлот:
   39,5 KB
   Прегледи:
   260
  На anuskaNESTLE му/ѝ се допаѓа ова.
 2. anuskaNESTLE

  anuskaNESTLE Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  1.979
  Допаѓања:
  7.104
  Лелеле просто го обожавам човекот. Чудо невидено колку е опасно снаодлив и храбар.
  Го гледав нонстоп на Дискавери, али сега немам веќе и не го гледам подолго време.

  Линк нешто од каде можам да ги симнам сите сезони ?
   
 3. vendiii

  vendiii Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2011
  Пораки:
  1.368
  Допаѓања:
  2.464
  Анушка новата сезона почна пред некој ден ...
  На Дискавери во 21-00 во Понеделник мислам беше инаку провери тука да не најдеш нешто ...

  http://www.yourdiscovery.com/web/bear-grylls/

  И официјалната на Беар

  http://www.beargrylls.com/
   
 4. manja666

  manja666 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2011
  Пораки:
  1.144
  Допаѓања:
  17.997
  И јас ја гледам оваа емисија на Discovery..навистина ми се допаќа..најинтересна ми беше емисијата кога преживуваше во пустина..мислам дека беше Сахара ама не сум сигурна. Инаку кога ги јаде сите тие грозотии веднаш го менувам каналот. Незнам што желудник ќе имаше човеков. хихихи
   
 5. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.993
  Леле неможам да поднесам да ги гледам гнасотилаците човеков што ги прави. Еднаш начекав и ја загледав една епизода кај што јадеше очи од некое животно и како го дереше животново уф, грозно :worried: Интересна е, ама неможам да додржам да ја гледам, ми се згадува од тие работи, му го извади окото на животново и го изеде со сласт :puke: :puke:
   
 6. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.286
  Го обожавам!
  Секоја му чест. Грозникаво е, ама тоа е преживување. Да не е преживување Survivor шоуто секој ден бонжита житарчиња, орисче, брашно си имаат, си имаат запалка...
  Бер трга само со нож. Колку само начини кажал за палење на оган алал да му е.
  Плус кога ќе видам дека намерно предизвикува лавина, намерно влегува во мучуриште, намерно се пика во дупки се со цел да укаже како да се спасиш во случај тоа да ти се случи на тебе.
  Најинтересни емисии ми се оние во џунгли, прашуми, најопасни се и највозбудливи.
  Кога поминува реки и водопади преку стари скапани дрва ја свака гледам :o Еднаш и падна но камерманот го фати за рака. Секоја му чест и на камерманот, имаше една емисија каде го спомнуваше и него зашто и тој е авантурист голем. Имаат и други помошници кои ги следат постојано со камера и Бер ако се најде во лоша ситуација со стискање на едно копче за 10тина минути му доаѓа хелихоптер. Среќа за тоа досега немало потреба.
  Ги имам изгледано од предходната сезона речиси сите, ако не и сите емисии.
  И не знаев кој е терминот оваа година, но од сега понеделник 21 часот си пуштам Дискавери.

  И најгадни моменти ми биле
  пиење на сопствената урина поради дехидрација во пустина. Исто гадникаво ми беше кога спиеше покриен со крзното од старо умрено смрдливо животно, кажа дека одвратно мириса, но мора да се стопли. А она со исхраната се навикнав и воопшто не ми е гадно. Ако е така овие азијциве се тоа и секојдневно го јадат :lol:

  И морам да кажам дека му се воодушевувам на знаењето. Знае секоја тревка како се вика, знае потполно се на местата кои иде, нема нешто до сега што не знаел како се вика. Дури одеше и во пештери кои по претпоставка биле скривници на Осама Бил Ладен, кои беа уџум од светот :)
  Ах да и му го обожавам акцентот, што убавко си збори :wasntme:
   
 7. vendiii

  vendiii Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2011
  Пораки:
  1.368
  Допаѓања:
  2.464

  Корекција терминот е во 20-00 :) Инаку ова е дефинитивно најгрозното нешшто сум го видела од Беар . Не знам и сама како сум издржала да го погледнам . :x

  А замислите си ова му е најгледано :lol: ... Не е за сите ве предупредувам !!! :!:

  http://www.youtube.com/watch?v=QuB3kr3ckYE
   
  На manja666 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  736
  Пол:
  Женски
  Ееееее ова ти е преживување.Ја на човеков му симнувам капа,кај не беше и што не изеде и што уште не кажа :D за секое животно за секоја тревка знае што треба да се прави.По она мразот и ледот бррр ми се ежи кожа коа ќе се сетам :D

  Инаку не знам дали знаете ама он бил во специјалци порано и имале мисија не знам баш точно за кај да не ве излажам и требале да идат мал број на војници најспремните за преживување и наместо него избрале некој друг преку врски така да оттогаш тој ги напуштил специјалците и го направил ова свое реално шоу да докаже дека може и дека требало и тој да оди со нив. :)
   
 9. Leeloo

  Leeloo Популарен член

  Се зачлени на:
  11 декември 2010
  Пораки:
  645
  Допаѓања:
  290
  Чудо од човек!
  Ете моментално го гледам на Дисковери.
  Свака му част за храброста.

  Дефинитивно нешто шо секогаш се смеам, е овие 2 видеа
  1. Кога и се фрла на ајкулата
  http://www.youtube.com/watch?v=4JzqHR-YNfI&feature=fvst

  2. И кога и се фрла на дивата свиња
  http://www.youtube.com/watch?v=gcVDPfy9UHI

  :D :D :D :D
  Али моментот е кога ја покажува врвцата од чизмата, како е смрзната ( неможам да го најдам видеото)
  како доказ, пошто синовите често го прашувале дали стварно е толку ладно кога оди не некои такви места. :)