1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Пренди

Дискусија во 'Мода и стил' започната од biggirlsdontcry, 25 март 2012.

 1. biggirlsdontcry

  biggirlsdontcry Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 март 2012
  Пораки:
  483
  Допаѓања:
  162
  Пренди продавници има на југо дрво,во карпош и во чаир.Тука можеме да се информираме меѓусебно за нова донесена роба во пренди,убави парчиња и се поврзано со оваа продавница.Јас сум баш задоволна од продавницава,си купив неколку парчиња и баш ми се свиѓаат.Дали некој знае од кај ја набавуваат робата?
   
  На silve77, smilleyy, IiVvIii и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. ivani

  ivani Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2009
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  7
  Со оглед на цените највероајтно некаде од кина или турција,како и да е може да се најдат интересни работи јас на пример си купив неколку кошулки и блузички топ се
   
 3. AlanisM

  AlanisM Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2012
  Пораки:
  453
  Допаѓања:
  590
  Какви кошули си купи Ивани
   
  На VerHeidi2 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. IiVvIii

  IiVvIii Активен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2012
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  7
  Ako mozete stavajte i sliki od rabotite sto gi imate kupeno :)
   
  На VerHeidi2 и t.i.n.k.e.r.b.e.l.l им се допаѓа ова.
 5. C-a-t

  C-a-t Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2012
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  44
  Во Пренди што е во Ченто,многу ретко има убаво работи,а и ако донесат треба со брзината на светлината да ги купиш :D
   
  На VerHeidi2 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. love23

  love23 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2010
  Пораки:
  716
  Допаѓања:
  911
  Јас бев вчера во продавницат во центар има многу работи и се е по 200 денари дури и детски работи има сакав на ќерками да и купам шпикозли ама рекоа ќе извадат нови така да ќе одам пак утре преку улица ми е од прозор ја гледам продавницата.
   
 7. femina11

  femina11 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2010
  Пораки:
  553
  Допаѓања:
  224
  Ај нека ми пише некој каде има Пренди во Карпош?
   
 8. strumfetka

  strumfetka Активен член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2012
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  Колку што знам робата е од Турција. Иначе имам си купено фармерки некоја блуза и џемперче. Баш сега на фб страната на Пренди прочитав дека цената на робата ќе се зголемела за 20 денари.
   
 9. pamelche

  pamelche Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  5.212
  Допаѓања:
  16.568
  Не сум од Скопје, за продавницата видов на ФБ и шо гледав слики има интересни работи. Па кога ќе одам за Скопје, ќе ја посетам. :)
   
 10. Saani

  Saani Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2012
  Пораки:
  182
  Допаѓања:
  37
  Јас си купив црвени панталони и црвена блуза :rofl:
   
 11. IiVvIii

  IiVvIii Активен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2012
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  7
  Moze li da gi slikas i da stavis sliki :) fala :*
   
 12. kristii

  kristii Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  1.650
  Допаѓања:
  1.706
  Имам купено само хеланки,кој пат да појдм не наоѓам нешто убаво.И не ми се со некој квалитет,ама за тие пари да ги облечиш неколку пати добри се.Слушнав дека ќе носеле и ташнички,па деновиве ќе наминам :)
   
 13. Tanjich

  Tanjich Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  273
  Допаѓања:
  64
  Дали (во продавниците во Скопје) сте приметиле палтенца или јакнички? :?:

  И дали има маички нешто во овој стил.. :?: :?: :)
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 14. Kasandra123

  Kasandra123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 февруари 2011
  Пораки:
  138
  Допаѓања:
  22
  Во Карпош 4, позади Рафаело,Палма..
   
  На femina11 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Mrs.Cuper

  Mrs.Cuper Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  2.553
  Пол:
  Женски
  Ако сакаш да купиш нешто од Пренди треба да имаш среќа да начекаш нешто убаво, бидејќи тие добиваат роба често, али брзо им се троши дека нели се по 200 денари па секогаш има гужва.
  Инаку според мене во Пренди има поубави машки и детски алишта отколку женски...
   
  На glow му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Alanna

  Alanna Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  1.120
  Допаѓања:
  481
  И мене ми е преку улица,ама ретко влегувам,затоа што кога и да отидам има гужва и неможам на раат да си гледам :) Иначе си имам купено многу убава кремаста кошулка и си ја носам за искачање :)
   
 17. JuLleE

  JuLleE Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2010
  Пораки:
  16.065
  Допаѓања:
  222.892
  Познато е овде на форумот дека јас си пазарев од Пренди, а важам за доста прибирлива личност, па штом јас најдов, мислам дека секој може да си купи.
  Хеланки исти како во Пренди, во бутик чинат 600 денари. Значи скроз исти.
  Фустанче, блузи, џемпери. Одлични се, а не се со лош квалитет. Квалитетот, да не речам дека е исти со оној на робата во бутиците во кои цените се 5 до 10 пати поскапи отколку во Пренди.
  Затоа доколку начекате, не мислете се, купувајте, за 200 денари се исплатува.
   
  На IiVvIii му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.008
  Пол:
  Женски
  Сама сум си крива, си закаснив, па не најдов баш многу, но си купив две убави блузички и тренерки.
  Работите ми се на перење,да се исушат и ќе ги сликнам.
   
 19. CaperucitaRoja

  CaperucitaRoja Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 август 2011
  Пораки:
  467
  Допаѓања:
  320
  Пол:
  Женски
  Јас имам купено само една црна наметка лани и си ја изнаносив! Она што сакам да го кажам е дека по неколку недели ја видов истата таа наметка во NewYorker за 990 ден. Значи, моделот и материјалот беа тие... Па сега мислете му ја :D
   
  На India му/ѝ се допаѓа ова.
 20. femina11

  femina11 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2010
  Пораки:
  553
  Допаѓања:
  224
  И јас знам од време на време на навратам во Пренди и може да се најде добра облека, си имам купено од се по нешто. Последно си купив хеланки,многу се убави и материјалот ми се допаѓа,а и една блузичка за со фармерки за секој ден.Кога бев имаа донесено и гардероба по кратки ракави.
  Јас велам се исплати да купиш за 200 денари, па макар и еднаш само да го облечеш.Меѓутоа, јас досега што имам земено се го изнаносив.