1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Препорака за жена/салон за депилација

Дискусија во 'Тело' започната од Diamo, 11 јули 2014.

 1. Diamo

  Diamo Активен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2014
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Се депилирам со топол восок, и би сакала да ми препорачате некое место од каде што сте задоволни.
  Жената што ме депилира почна да прави пропусти, па би сакала да пробам на други места.
   
 2. MademoiselleB

  MademoiselleB Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2013
  Пораки:
  214
  Допаѓања:
  398
  А во која населба? :)
   
 3. AngelOfArh

  AngelOfArh Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 септември 2011
  Пораки:
  11.503
  Допаѓања:
  70.348
  Пол:
  Женски
 4. Lovely93

  Lovely93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2013
  Пораки:
  2.637
  Допаѓања:
  2.015
  Пол:
  Женски
  Јас редовно одам во козметички салон „Бети“, така се вика и газдарицата т.е. жената што депилира, многу сум задоволна. 600 цели нозе, 300 раце, 100 чупање, 100 надусници. Восокот ѝ е секогаш чист, еднаш го употребува и многу е фина, плус квалитетен е не кубе како некои восоци. Има околу 40 години ама како девојка е, секакви муабети си правиме, те опушта скроз не ни мислиш на депилацијата. И средува доста од интимниот дел за цена на нозете. :lol: Му доаѓа позади Универзална сала, кој сака нека ми пише ЛП за бројче.
   
  На tigarche1 и fighter им се допаѓа ова.
 5. Diamo

  Diamo Активен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2014
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Било која населба. Јас живеам во Црниче ама би одела подалеку ако сум задоволна од услугата. :)
   
 6. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.890
  Пол:
  Женски
  Незнам каде да се обратам,па решив овде.Женски колку чини депилацијата во Силуете?И дали добро депилираат?Бидејќи оваа каде што до сега одев ми оставаше доста влакна т.е. не ме додепилирваше. :(
   
 7. Lovely93

  Lovely93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2013
  Пораки:
  2.637
  Допаѓања:
  2.015
  Пол:
  Женски
  А зашто да одиш во Силуете? Сигурно е прескапо, сигурна сум дека мајка ти што е возрасна и заработува не се депилира таму. Не мора да значи дека ако претходната не те депилирала убаво дека само ако платиш дебело ќе бидеш убаво издепилирана. Има еден куп евтини салони што работат преубаво. Крај краева, јас на 20 години не се замарам да сум совршено мазна, плус и дечко имам. :tmi: Ако сакаш бројче од добар салон со пристапна цена, пиши ми ЛП.
   
 8. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.890
  Пол:
  Женски
  Таа доби вредносен ваучер од 10евра,па ми го даде мене да го искористам :)По Богу,не сум будалетинка секој 3 недели да одам Силуете и да трошам куп пари,туку да го искористам ваучерот.
  Океј и да кажете некој добар салон овде во Битола :)
   
 9. Mama25

  Mama25 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  1.440
  Допаѓања:
  10.950
  Пол:
  Женски
  Немој да те терал ѓаволот да купуваш,жива лажга е. Јас така се зезнав лани додека бев во Хрватска го видов во Story Book рекламираа истиов сет,само на Depil Farma и ми се виде евтино и трк до Дм па го немаше таму па го праќав мм, од еден крај градот на друг и на крај кога го пробав ми се идеше да си го акнам од глава. И тоа го купив околу 2800. Ама што ти прави добра реклама- ти продава пола производ |(

  И евего само го преместувам од едно место на друго,да не го гледам,зошто нема никаква функција,едно влакно не ми извади. У суштина тоа ти е лепенка во поблага форма на шмиргла а од кристали ни К. Ќе ти го дадам бакшиш само да не го гледам дома :D
   

  Прикачени фајлови:

 10. Tanja03

  Tanja03 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2010
  Пораки:
  73
  Допаѓања:
  35
  Пол:
  Женски
  Јас одам во Аеродром кај Цеце, МАРГО се вика козметичко-фризерскoто студио се наоѓа кај Три бисери позади Зегин ако го интересира некој нека ми прати ЛП...поздрав
   
  На tigarche1 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Ichliebedich

  Ichliebedich Активен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  10
  A знаете во Охрид така некој подобар козметички салон? И нормално да нудат целосна интимна депилација? :$
   
 12. ana-sweet

  ana-sweet Популарен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2011
  Пораки:
  1.970
  Допаѓања:
  2.092
  Ај и мене да ми препорачате некоја добра,планирам интимна депилација ама сакам постара жена да ме депилира со повеќе искуство што е :D
   
 13. theAristoCat

  theAristoCat Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2011
  Пораки:
  435
  Допаѓања:
  372
  Пол:
  Женски
  Козметичко студио Анхела во ТЦ Амам :)
   
  На Sunnny му/ѝ се допаѓа ова.
 14. didisi

  didisi Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  1.967
  Допаѓања:
  3.669
  700 ден е во силуете
   
 15. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.463
  Допаѓања:
  7.829
  Пол:
  Женски
  Женски дали има во близина на Универзална сала некој салон или козметички центар и од прилика колку земаат за раце и нозе ? :D
   
  На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  17.526
  Допаѓања:
  78.654
  Пол:
  Женски
  Пупи, исконтактирај ја Lovely93 за бројче ако ти одговараат цените, пишала на претходната страница за салон на таа локација.
   
  На pupi.girl му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Avona

  Avona Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 септември 2014
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Женски
  Позз нА СИТЕ!
  Да прашам..бил ли некој на епилација на влакна од надуста или брада и каде???
   
 18. 123.Maki-first

  123.Maki-first Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2010
  Пораки:
  176
  Допаѓања:
  106
  Пол:
  Женски
  И јас да прашам... Бил ли некој во Дерма Плус? Некако преефтино ми е за разлика од останатите... Како би прошла таму?
   
 19. E.v.A

  E.v.A Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јули 2013
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  1
 20. Veki4kaa

  Veki4kaa Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  4.654
  Допаѓања:
  14.684
  Пол:
  Женски
  Препорачајте ми за во велес жена или салон