1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Препораки во област на МУЗИКА

Дискусија во 'Музика' започната од Smajli69, 9 април 2019.

 1. Smajli69

  Smajli69 Активен член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2019
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  23
  Здраво дечки, бидејќи неможев да пронајдам тема од ваков вид, решив да направам
  Сигурен сум дека има многу млади таленти кои би сакале да се бават со музика, но за жал не би знаеле како тоа да го остварат,
  лица кои имаат талент, но поради стравот да не бидат потсмевани од страна на други лица не го превземаат тој чекор да го покажат својот талент или пак лица кои се бават подолго време со музика, но имаат низок квалитет на интерпретација итн..
  Целта во врска со темата ми е да наведете ваши примери на квалитетни музичари во нашата земја кои се бават со едуцирање на млади кадри кои имаат за цел да се бават на одреден начин со музика (пр. свирење на музички инструмент, соло пеење)