Препораки од работодавачи

Дискусија во 'Барање работа' започната од lady2013, 9 јуни 2014.

 1. lady2013

  lady2013 Активен член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2013
  Пораки:
  75
  Допаѓања:
  21
  Во некои огласи за вработување се бараат и препораки од претходни работодавачи или организацијата каде кандидатот волонтирал.Какво е вашето искуство со добивањето препораки од претходни работодавачи?Дали сте побарале и добиле?Дали тие препораки ви помогнале при некое идно вработување?Воопшто како би требало да изгледа (формално и содржински) една препорака од работодавач?