1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Препорачајте филм: Романтика

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од Umbrella22, 20 февруари 2016.

 1. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  33.917
  Пол:
  Женски
  Мислам дека нема ваква тема, барав ама не успеав да најдам ништо :)
  Ако има Реин нека ја заклучи.

  Еве темава нека биде за сите обожаватели на романтичните филмови препорачајте некој ваков филм.
  Јас моментално сум во страшна депресија и си барам некој филм за да можам квалитетно да се изналпачам :tmi:
   
 2. Viktorijaaa5

  Viktorijaaa5 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 октомври 2013
  Пораки:
  5.076
  Допаѓања:
  80.842
  Пол:
  Женски
  P.S i love you
  Safe Haven
  The lucky one
   
  На joy1 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. LovelyGirl3

  LovelyGirl3 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јули 2013
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  10.254
  Пол:
  Женски
  The Vow
  The longest ride
  Blended
  The Notebook
  Love, Rosie
  About time
  Endless love
  The first time
  How to lose a guy in 10 days
  Always Woodstock
   
 4. Ane-Goki1

  Ane-Goki1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2013
  Пораки:
  2.307
  Допаѓања:
  29.033
 5. crazylady

  crazylady Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  5.198
  Допаѓања:
  8.429


   
  На MilaP му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Elissa

  Elissa Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2014
  Пораки:
  3.262
  Допаѓања:
  22.535
  Пол:
  Женски
  Barefoot
  преубав филм, кој не го гледал нека го погледне.
  [​IMG]
   
  На sikica7, redhott и Marossa им се допаѓа ова.
 7. Tinushka

  Tinushka Популарен член

  Се зачлени на:
  23 мај 2010
  Пораки:
  1.280
  Допаѓања:
  4.894
  Пол:
  Женски
 8. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  12.522
  Допаѓања:
  72.389
  Пол:
  Женски
  The notebook, засега најдобар романтичен филм ми е тој.
  The last song
  P.S. I love you
  The fault in our stars
  50 First dates, романтична комедија
   
  На joy1 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  7.107
  Допаѓања:
  107.056
  Пол:
  Женски
  Повеќе се драми тие што јас ги гледам. :D Ама па, ипак се вртат околу љубови, тажни разделби, средби... плачки и чат-пат некоја насмевка.

  The lives of others ... филмот е германски. Прекрасен е. Можда не баш романтика, романтика, ама, се врти околу љубовна приказна која се случува во пост-воена Германија... кога сите луѓе биле следени од тајната полиција. Кој не го гледал, да си го гледа.

  Mood indigo... ух. Пишав за него во последен филм пред некое време. Да си го гледате!

  Мy blueberry nights .. мм... Нора Џонс и Џад Лоу.:inlove: Од филмот ми се пријаде пита со боровинки.

  2046 .... must see! Must! "Do you know what people did in the old days when they had secrets they didn't want to share? They'd climb a moutain, find a tree, carve a hole in it, whisper the secret into the hole and cover it up with mud. That way, nobody else would ever learn the secret..."

  Submarine
  ... :angel:

  The Disappearance of Eleanor Rigby ... ах.

  Candy... мале, мале... според вистинска приказна.

  Before we go..

  Blue Valentine, со Рајан Гослинг.. тажничко.

  Мои предлози, мислам....аман. Ме пукнаа за тоа,ама, глеј те си ги кога ќе ви се плаче:D
   
 10. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  7.784
  Допаѓања:
  47.693
  Пол:
  Женски
  Edward and Wallis W.E историски прекрасен филм за абдицирањето на англискиот крал поради неугледна американка, микс на историја и сегашност
   
 11. bertold

  bertold Популарен член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2015
  Пораки:
  845
  Допаѓања:
  5.955
  Пол:
  Женски
  Something borrowed
   
  На babyblond му/ѝ се допаѓа ова.
 12. johnnys.girl

  johnnys.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2016
  Пораки:
  87
  Допаѓања:
  83
  PS I LOVE YOU најмногу имам плачено на овој..
   
  На joy1 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Hapburn Audrey

  Hapburn Audrey Активен член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2016
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  46
  Пол:
  Женски
  Now is good
  The longest ride
  Best of me
  6 Years
   
 14. Andrianaaaaa

  Andrianaaaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2012
  Пораки:
  110
  Допаѓања:
  41
  Pride and Prejudice :l::f:
   
  На Vertigo TJ му/ѝ се допаѓа ова.
 15. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  5.160
  Допаѓања:
  105.600
  Пол:
  Женски
 16. kjukli

  kjukli Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 ноември 2014
  Пораки:
  3.057
  Допаѓања:
  28.609
  Пол:
  Женски
  Like crazy (2011) 9/10
   
 17. Sanjichka007

  Sanjichka007 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2012
  Пораки:
  1.544
  Допаѓања:
  11.924
  Пол:
  Женски
  Imagine you and me (2005) :P
   
 18. Me_Beatrix

  Me_Beatrix Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2017
  Пораки:
  75
  Допаѓања:
  28
  Пол:
  Женски
  The best of me
  The lucky one
  Longest ride
  Endless love
  Passengers
   
 19. ЕденЧлен

  ЕденЧлен Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 октомври 2016
  Пораки:
  4.556
  Допаѓања:
  78.311
  Пол:
  Машки
  Дечки препорачајте добар љубовен,романтичен филм?
   
 20. <3Depi<3

  <3Depi<3 Активен член

  Се зачлени на:
  18 јули 2017
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  21
  Пол:
  Женски
  La la land :)