1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Препорачајте филм: комедија

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од Nannaa, 14 мај 2010.

 1. Nannaa

  Nannaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 март 2010
  Пораки:
  271
  Допаѓања:
  30
  Препорачајте некое филмче, ама некоја јака комедија, не некое безвезно...
   
  На Buoo му/ѝ се допаѓа ова.
 2. PinkPanterka

  PinkPanterka Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  498
  Допаѓања:
  138
  American pie the book of love...смеење до солзи
   
  На veli4ekate, Cinderfakinrella и Buoo им се допаѓа ова.
 3. Nannaa

  Nannaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 март 2010
  Пораки:
  271
  Допаѓања:
  30
  леле го имам гледано тој многу јак е :)
   
 4. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  По глупав и по евтин филм во живот немам гледано. Криво ми е што потрошив 2 сати на него :@
  ***
  Интересно смешно филмче: There's something about Mary ;)
   
  На Party girl, Chocolate.me, Hayley и 2 други им се допаѓа ова.
 5. Nannaa

  Nannaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 март 2010
  Пораки:
  271
  Допаѓања:
  30
  баш ке го земам овај ке го гледам... :)
   
 6. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.086
  What happenss in Vegas е добар нешто како љубовна комедија :)
  http://www.iwatchstuff.com/2009/02/13/g ... st-pos.jpg и овој е стварно интересен :)
  и Along came polly :) и чекам дали некој ти се допаднал ;)
   
  На Saricko, bluegirl7 и BoaVista им се допаѓа ова.
 7. Pinar

  Pinar Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 мај 2010
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  1
   
 8. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.086
  да да добар е и eurotrip ;) исто и white chicks...
   
 9. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.370
  Допаѓања:
  63.406
  Пол:
  Женски
  Hangover дефинитивно ме насмеа до солзи :D
   
  На WhiteButterFly5, Elen.b, monicah и 2 други им се допаѓа ова.
 10. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.893
  House bunny :)American virgin :D Zack and Miri make a porno :rofl: ako mi teken use nekoj film ke ti pisam ;)
   
 11. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.086
  Авиони,возови и автомобили..
  [​IMG]
  Home alone..сите делови :lol:
  [​IMG]
  Grumpy old men ;)
  [​IMG]
  Denis the menace!!
  [​IMG]
  Професор Кламп
  [​IMG]
   
  На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
 12. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.777
  Допаѓања:
  25.459
  Пол:
  Женски
  Boat Trip
  [​IMG]

  Road Trip
  [​IMG]

  Bringing Down the House
  [​IMG]
   
  На Elen.b и figgiMK им се допаѓа ова.
 13. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.811
  [​IMG]
   
  На April87 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  4.110
  Допаѓања:
  5.384
  Пол:
  Женски
  и ова е нешто како тој филм [​IMG]

  а да,на овој ми потекоа солзи од смеење
  [​IMG]
   
 15. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.223
  Ако сакаш комедија, земи филм со Џим Кери! ;) :lol: :lol:
   
 16. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.777
  Допаѓања:
  25.459
  Пол:
  Женски
  Big Momma's House 2
  [​IMG]

  Baby's Day Out
  [​IMG]

  Mr. Bones
  [​IMG]
   
  На esperanca и sparkle.q им се допаѓа ова.
 17. SpoiledBaby

  SpoiledBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  888
  Допаѓања:
  301
  American Pie сите делови,Road Trip,Road Trip-Beer Pong,Euro Trip,Kangaroo Jack,Big Mamma's House 1/2,Dude Where's My Car?,18 Year Old Virgin,Taxi 2,3,4,Soul Plane,Rush Hour 1,2,3,The Mask 2,The Hot Chick и мн други што не ми текнуваат..препорачајте и вие нешто :) :)
   
 18. WildAngel

  WildAngel Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2010
  Пораки:
  1.012
  Допаѓања:
  108
  Глупавиот и поглупавиот.. :D :D :D :D
   
  На April87 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.151
  Закон :D
   
 20. SpoiledBaby

  SpoiledBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  888
  Допаѓања:
  301
  јес оф корс :D :D Dude Where's My Car 1000 пати го имам гледано и уште се смеам :rofl: