1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Претор

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од Tanjamm, 28 мај 2014.

 1. Tanjamm

  Tanjamm Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  6.932
  Допаѓања:
  10.063
  Не видов тема за Претор, па кажете како е таму, уабво ли е да се оди на лето? Има ли места за излегување, има ли народ?
   
 2. Nana19

  Nana19 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  2.141
  Допаѓања:
  2.751
  Jaс имам отидено еден пат и веќе никогаш. Нема ништо апсолутно ништо ни кај да се излезе ни каде да се оди нни што да се прави.
   
 3. Tanjamm

  Tanjamm Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  6.932
  Допаѓања:
  10.063
  А знаете ли има ли автобус Скопје - Претор? Контакт некој за сместување?
   
 4. x-MajaEsposito-x

  x-MajaEsposito-x Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2013
  Пораки:
  1.730
  Допаѓања:
  3.493
  Пол:
  Женски
  Моја територија :)
  Автобус има за Скопје-Ресен а после за до Претор друг. Мислам дека нема директно од Скопје до Претор а за сместување ќе се распрашам и ако си заинтересирана ќе ти дадам контакти.
   
 5. Tanjamm

  Tanjamm Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  6.932
  Допаѓања:
  10.063
  Фала ти, за сместување имаше еден сајт видов контакти, ама како сега да не се утне Скопје - Ресен, па од тука за Претор? За Претор се фаќа ли автобус од автобуска во Ресен или некаде низ град се чека? Сакам да го посетатм местово, макар и да се расочарам како што кажуваат погоре. Јас во суштина и не сум многу пребирлива, доволно е да има езеро, вода, скромна сум, не барам којзнае што.
   
 6. Tanjamm

  Tanjamm Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  6.932
  Допаѓања:
  10.063
  А за хотелот Лејквју во Отешево знаете ли нешто повеќе? Јас само тоа што го видов на фб. Ако сте биле пишете.
   
 7. Lovely93

  Lovely93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2013
  Пораки:
  2.637
  Допаѓања:
  2.016
  Пол:
  Женски
  Јас сум била само како мала неколку пати, ама колку што памтам..... Мирно местенце, помалку раздвижено и од Дојран, не би отишла повеќе од на викенд, колку за релаксација. Ако ми е битно езеро и плажа, не би го одбрала Претор. :)
   
 8. x-MajaEsposito-x

  x-MajaEsposito-x Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2013
  Пораки:
  1.730
  Допаѓања:
  3.493
  Пол:
  Женски
  Од автобуска.Иначе не е лошо ама не е и нешто посебно 8) Цело лето сум таму и никако да ми се здосади ,да чекам да си бегам.Би ти го препорачала ако преферираш ноќни кратки прошетки во природа наместо шетање низ град.Дискотеки,кафулиња-нема.Не е лошо за фамилии.Исто така во близина на Претор има и друго село Сливница каде што има многу убава плажа но за разлика од Претор е уште посиромашно зошто има само едно кафуле, приколки и плажата.Не е веднаш плажата до куќите од селото туку е подоле.

  Сум била многу пати ама во ресторанот. Задоволна сум од ресторанот а за хотелската услуга неможам да тврдам. Еве види си тука слики:http://www.prespana.com.mk/info/reklami/hotel-resort-lakeview-otesevo.html

  Иначе се што ве интересира за Преспа особено за овие места каде што има плажи, слободно прашувајте имам доволно искуство собрано :wasntme: .Во Ресен имам многу блиски роднини па секое лето морам да го поминам таму, барем месец дена :)
   
 9. Tanjamm

  Tanjamm Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  6.932
  Допаѓања:
  10.063
  Фала Маја. Да ги видов сликите од ресторанот баш на тој сајт, на Преспана. Многу ми се допадна ентериерот. Добро а Петор претпоставувам дека има доволен број на продавници за купување на храна или не ? Во случај да одам да знам дали да земам храна или има каде да се купи. Фала за исцрпните информации, јас истражував на нет д видам местоположба, што е, каде е.
   
 10. Mimi123

  Mimi123 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.015
  Допаѓања:
  1.186
  Сум била две лета со ред со фамилијата, 7 дена едвај се издржува. Никаква занимација нема, нема ништо. Посебно ако не се погоди времето мора цел ден така да го преседиш. Мирно место е само за постари луѓе. Ама се зависи и со кој одиш и како ти ќе си го испланираш времето, па не е битно каде си се додека ти се погоди друштвото :)
   
 11. x-MajaEsposito-x

  x-MajaEsposito-x Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2013
  Пораки:
  1.730
  Допаѓања:
  3.493
  Пол:
  Женски
  Има, има без гајле :D
  Ти поскаувам убаво да си поминеш :)
   
 12. XstrongerX

  XstrongerX Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  1.714
  Допаѓања:
  5.083
  Пол:
  Женски
  Топло препорачувам ова лето да го посетите Отешево. Лејк Вју ресторанот за мене е моментално најрелаксирачкото место на планетата. Услугата и храната се прекрасни, местоположбата идеална. Се би дала да можам почесто да го врвам слободното време таму, секоја сезона.
   
  На Primavera му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Tanjamm

  Tanjamm Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  6.932
  Допаѓања:
  10.063
  А скапо ли е? Автобус до таму има ли? Ноќевање колку е?
   
 14. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  33.917
  Пол:
  Женски
  Бил некој во Сончев рај како им се движат цените за ноќевање? блиску е до плажата?
   
 15. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  33.917
  Пол:
  Женски
  Мене само што ми го исратија нај новиот ценовник на Лејк Вју
  http://lakeviewotesevo.com/hotel-price-list/

  Туку некој да знае да ми каже каква е оваа туристичка такса 40-50 ден :?: секаде каде што прашав за смештај е цената од ноќевање плус туристичка такса.

  и да не знае некој колку им се движат цените на камповите во крани?
   
  На XstrongerX му/ѝ се допаѓа ова.
 16. frida.kahlo

  frida.kahlo Активен член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2013
  Пораки:
  51
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Машки
  Колку време се патува со автобус од Ресен до Претор и дали се чести автобусите за истата релација? Имате ли некоја информација каде можам да најдам возен ред, ценовник? Фала однапред :)
   
 17. SuperGirl8

  SuperGirl8 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2014
  Пораки:
  202
  Допаѓања:
  205
  Пол:
  Женски
  Мене искрено ИЧ не мие убо.
  Водата - тиња! И освен тоа треба да одиш 9837029875 милји во водата за да стигниш до длабокото -.-
  А таму - КАЛ!!!!!
   
 18. Slavicak

  Slavicak Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 декември 2016
  Пораки:
  282
  Допаѓања:
  606
  Пол:
  Женски
  Претор замене е рај:inlove:
   
  На Feminist20 и Tanjamm им се допаѓа ова.
 19. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.279
  Допаѓања:
  20.706
  Пол:
  Женски
  Уште многу има што да се средува, да се направат повеќе модерно уредени плажи, да живне местото во вистинска смисла, вака некако ми е монотонија голема. Можеби одговара за тип на луѓе што обожаваат такви ептен мирни и монотони места.
   
  На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Soncence3 и 3 други им се допаѓа ова.
 20. Feminist20

  Feminist20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2019
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  3
  Дали има некој информации за сместување во Претор одма над плажата што се тие куќичките?
  Пред некоја година бев сместена, рај буквално.. излегуваш преминуваш улица само и плажата е тука и кафич имаше. Само што бројот го немам зачувано.. доколку имате некој број или било каква информација, пишете