babylove овошни кашички

Претпоставка во врска со членот над тебе

Дискусија во 'Форумски игри' започната од Sejfullai, 1 јули 2020.

 1. Sejfullai

  Sejfullai Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2019
  Пораки:
  920
  Допаѓања:
  14.350
  Пол:
  Женски
  Значи, кажувате некоја претпоставка за карактерот и животот на членот над вас.
  На пример многу учи, има само 2 другарки, интроверт е итн.
   
  На Nightwish11 и Kimberly11 им се допаѓа ова.
 2. marija305

  marija305 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2014
  Пораки:
  938
  Допаѓања:
  7.363
  Пол:
  Женски
  Не сака многу гужви, повеќе ужива во тишината и не може лесно во секого да стекне доверба.
   
 3. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  12.217
  Допаѓања:
  132.897
  Пол:
  Женски
  Завршила средно медицина (дека денес и они земаа диплома, па мојата логика одма си помисли таква претпоставка :wasntme::lol:).
   
 4. marija305

  marija305 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2014
  Пораки:
  938
  Допаѓања:
  7.363
  Пол:
  Женски
  Во гимназија учев:D

  Дружељубива е, сака нови лица да запознава и секогаш расположена да помогне.
   
  На Dream-Girl му/ѝ се допаѓа ова.
 5. jasbi

  jasbi Популарен член

  Се зачлени на:
  16 септември 2016
  Пораки:
  877
  Допаѓања:
  7.100
  Пол:
  Женски
  Obozava forumski igri, duzeljubiva, prijatna vo drustvo, sekogas nasmeana....
   
 6. Mr.Lover

  Mr.Lover Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 ноември 2012
  Пораки:
  163
  Допаѓања:
  618
  Пол:
  Машки
  Обожава деца, скромна жена, домаќинка
   
  На jasbi му/ѝ се допаѓа ова.
 7. piksooki

  piksooki Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2015
  Пораки:
  1.601
  Допаѓања:
  10.542
  Пол:
  Женски
  Културата му е на ниво, позитивен е и мистериозен
   
  На Mr.Lover му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Maro87

  Maro87 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2013
  Пораки:
  1.349
  Допаѓања:
  5.384
  Пол:
  Женски
  Особа која сака мир, не сака многу гњавење и сака да дели добри совети ;)
   
  На piksooki му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Angie1432

  Angie1432 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 април 2019
  Пораки:
  1.890
  Допаѓања:
  10.221
  Пол:
  Женски
  Темпераментна и дружељубива.
   
 10. Just.do.it

  Just.do.it Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 мај 2019
  Пораки:
  542
  Допаѓања:
  1.308
  Пол:
  Женски
  Интровертна и позитивна личност, сака хорор филмови, учењето и е многу важно, обожава да чита психолошки книги.
   
 11. Ahoy

  Ahoy Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2020
  Пораки:
  4.228
  Допаѓања:
  16.135
  Пол:
  Машки
  Кога нешто ќе замисли, тоа и го прави.
   
 12. marija305

  marija305 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2014
  Пораки:
  938
  Допаѓања:
  7.363
  Пол:
  Женски
  Ладен тип, не сака многу да се отвара пред другите.
   
 13. piksooki

  piksooki Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2015
  Пораки:
  1.601
  Допаѓања:
  10.542
  Пол:
  Женски
  Повлечена со скриени намери.
  Обожава романтичност.
  Комплициран карактер.
   
 14. Star_dust

  Star_dust Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2019
  Пораки:
  449
  Допаѓања:
  4.590
  Пол:
  Женски
  Директна, трудољубива, добро размислува пред да направи нешто и сака да ужива во животот. :rofl:
   
  На piksooki му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  4.459
  Допаѓања:
  19.299
  Пол:
  Женски
  Те немам многу читано, не знам што да пишам
   
 16. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  3.457
  Допаѓања:
  29.723
  Пол:
  Женски
  Има големо друштво
   
 17. AnnaShine111

  AnnaShine111 Активен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2020
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  Дружељубива,малку тврдоглава со силен став
   
 18. f.girl

  f.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2015
  Пораки:
  1.086
  Допаѓања:
  18.706
  Пол:
  Женски
  Интроверт, не сака гужви и има неколку добри пријатели. Слуша indie музика, се облекува тренди и не се плаши да експериментира со стилот.
  Можеби има и инст профил за фотографиите.
   
 19. Nightwish11

  Nightwish11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2020
  Пораки:
  381
  Допаѓања:
  1.979
  Пол:
  Женски
  Приспособлива девојка ,интересна и друштвена.Знае што сака.
   
  На f.girl му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Sejfullai

  Sejfullai Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2019
  Пораки:
  920
  Допаѓања:
  14.350
  Пол:
  Женски
  Знае да ужива и кога нема партнер, и не смета ни дека ѝ треба партнер нешо многу
   
  На Nightwish11 му/ѝ се допаѓа ова.