1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Прељубници (Preljubnici) [BN TV]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од badem4e, 28 април 2011.

  1. badem4e

    badem4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 април 2011
    Пораки:
    377
    Допаѓања:
    178
    Пол:
    Женски
    Сте ја гледале ли оваа емисија? Што мислите вистина е или наместено? Сум ги гледала сите емисии и не можам да се изначудам какви луге има и што се не се случува низ светов... Чекам ваши мислења :)
     
  2. Alanna

    Alanna Популарен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2010
    Пораки:
    1.120
    Допаѓања:
    482
    прељубници

    Ако може малце подетално за емисијава....
     
  3. badem4e

    badem4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 април 2011
    Пораки:
    377
    Допаѓања:
    178
    Пол:
    Женски
    прељубници

    се емитува на BN тв мислам дека во недела јас ја гледам на youtube пиши прељубници ке ти отвори некои емисии се на делови на пр. 1/4 2/4 3/4 4/4 ке се снајдеш
     
  4. badem4e

    badem4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 април 2011
    Пораки:
    377
    Допаѓања:
    178
    Пол:
    Женски
  5. sadelina

    sadelina Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 април 2011
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    3
    прељубници

    Јас сите емисии ги изгледав на youtube и стварно какви 'не' луѓе постојат....страшнооо
     
    На FuffyToooU му/ѝ се допаѓа ова.
  6. aliciakeys3

    aliciakeys3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    78
    Допаѓања:
    21
    прељубници

    Јас ја имам гледано,скоро сите епизоди...и јас незнам што да мислам :D реакцијата им е мн вештачка,како да глумат,а од друга страна си викам во шок се и затоа така плус и камери,гужва... :) сумливо ми е тоа што особата со која изневерува тој што го пратат,секогаш и е позната на особата која ја ангажира екипата...малку чудно,зошто некогаш не е непозната,затоа што вака е поинтересна за гледачите реакцијата на тој/таа што ја ангажира екипата кога ги гледа снимките...сепак можда е се по сценарио,а личностите се аматери :) позз
     
  7. badem4e

    badem4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 април 2011
    Пораки:
    377
    Допаѓања:
    178
    Пол:
    Женски
    прељубници

    не знам ни јас што да мислам ама сепак ми е сумливо во една емисија карамела беше нападнат со нож да идат до толку предалеку само заради гледаност???
     
  8. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
    прељубници

    Значи НЕНОРМАЛНО добро шоу. Браво.
    И баш емисијава е најдобра одмазда за неверниците. Нека ги види цел свет на дело! А ова погоре постираново е врв!
     
  9. sanjaeva

    sanjaeva Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.389
    Допаѓања:
    87.636
    приказни за мали деца :)
    монтирано, вештачки
    ма глупости
    не дека ова го нема во реалноста , ама овие луѓе се глумци
     
    На OnlyGirl1 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158

    Мислиш? Јас веќе незнам што да мислам :lol: Стварно е нерално, ама па не е можно до толку добро да глумат. А и какви расипани луѓе има во денешно време, не е многу чудно... Незнам стварно
     
  11. Viiiiip

    Viiiiip Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    833
    Допаѓања:
    399
    Незнам дали е наместено или не, ама ми е возбудливо барем... Па серииве пто ги гледаме па дури и реалниве шоуа се веќе испланирани и се знае се по план се дешава, ама битно е да е возбудливо...

    Јас еве 5 дена како почнав да ги гледам, ама неможам да престнам буквално... :D
     
  12. unique123

    unique123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 април 2011
    Пораки:
    312
    Допаѓања:
    373
    Почна да се емитува и кај нас на Канал 5. Досега поминаа три епизоди.

    Првата ми беше некакво вештачка и нереална, али затоа другите две ме изненадија. Луѓето стварно беа во шок, тука дефинитивно немаше никаква глума. Поготово втората кога жената бараше да го следат маж и. Седум години се обидувале да имаат деца и сега кога конечно останала бремена, го фаќа со нејзината колешка и најдобра пријателка исто така бремена. Плачев на епизодава.

    Само не сфаќам која е целта, зошто луѓето одбираат јавно да го покажат своето понижување и нивното слепило?!? :?:

    Али тоа сум сепак јас, не сваќам многу работи. Сепак, интересно е за гледање, се надевам ќе има уште добри епизоди :)
     
  13. lovemebaby

    lovemebaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 август 2011
    Пораки:
    234
    Допаѓања:
    174
    Првите неколку пати кога ја гледав ,стварно поверував дека не е намонтирано и е вистинито,ама во последната епизода се посомневав во тоа.За тие што не је гледале мала реприза :D :едно момче се пријави за да види дали сестра му излага со еден наркоман мислам,и овој наркоманот кога ги фатија му се нафрли на водителот и го забоде со нож во врат,е ај сеа да е вистина? |( .Иначе за интересна интересна е ама колку е реална незнам.

    Глеј те го линков ве молам :http://www.youtube.com/watch?v=KtbrRAtYsFw
     
    На paulina2 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. paulina2

    paulina2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2011
    Пораки:
    419
    Допаѓања:
    122
    емисијава ја гледав пред некој ден и се запрепастив....да ви кажам ништо од ова не е вистина,се е наместено...оној шсто се разбира малку во глума веднаш ке примети дека глумат и тоа како
     
  15. discofilman

    discofilman Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    317
    Допаѓања:
    106
    Eve vi silen dokaz deka lugeto sto izigruvaat maz i zena se so lazni iminja i preziminja odnosno prasanje e i dali se poznavaat vo realniot zivot.Poglednete ja ovaa epizoda i zapisete gi iminjata i preziminjata na akterite:
    http://www.youtube.com/watch?v=cc__ubvZ ... re=related
    Deckovo i devojkata sto se zaedno na slika se Bosiljka Pucar i Cheda Sindjic (The-Doctor).Gi imate na facebook i lesno mozete da gi najdete.Posle ova mislam deka site dilemi se reseni okolu ovaa emisija.
     
  16. sanjaeva

    sanjaeva Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.389
    Допаѓања:
    87.636
    По глупава емисија здравје.
    Сега ги гледам на канал5.
    Овие демек тешки богаташи.
    “Госпоѓава“ пропадната како цел живот на нива да орала.
    “Господинов“ бизнисмен во празна канцеларија. Вработена само секретарка, а објекти градат ееее
    Башка богатиов бизнисмен ни пари немал заби да си направи :lol:

    а овие водителиве уфилмани лелеее

    имате ли некаков доказ?...
    тадаааам
    кошула испошлапана со кармин.

    овие водителиве се и видовити :rofl:
     
  17. simoncelicius

    simoncelicius Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    3.538
    Допаѓања:
    7.824
    Пол:
    Женски
    не да не е реална емисијава, абе што да ти кажувам кога почна едната да го брка маж и низ двор прскајќи го со црево со вода :D освен тоа заприметете ја реакцијата на обезбедувањето цело време се смешкаат не можат да се воздржат, а кога ја видов па таа едната жена што има кафана а маж и работи во париз а она го вара со негов кум ( кој ја глеал ке му текне ) ноесеше една никаква грда плава перика абе нема шанси некој во реален живот така да излгледа, дефинитивно емисијава е наместена судејќи по реакцијата на сите ама интересно е да гледаш како се глупираат луѓево така да кога ке стигнам ја гледам
    п.с. а згора на тоа уште па кога ке ја видат девојката или жена си и кога се прат на три ипол еј која си ти од кај тука, они во кревет и и вика не е тоа што мислиш е божееее :D а кога му влетаа на едниот на свадба е тогаш и слеп да си ке видиш дека е местена емисијава правеа свадба во кафич и ај да не оправам мн мн гледајте и смејте се :D
     
  18. vendiii

    vendiii Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    2.464
    Емисијава ко за мали деца мижи да те лажам |( :puke: мизерија во боја :Down:
    Нејќам општо вакви емисии ... Ама не да е наместено погледнав 2 епизоди од сапуницава .. |(
    1-Женава после 7 години брак дознава дека мажот и ја вара и то со најдобрата другарка ... И ок ги фаќа во нејзинта куќа ... Тепање , дерење и хистерија .Плачеше што плачеше и дознава дека другракава е бремена ... а и оваа е исто .
    На таа драма него го снема го тргнаа овие се караа за на крај да се ПРЕГРНАТ и заедно да си плачат :^) :headbang: добро кој ќе поверува во ова бе ? :fubar:

    2-Тој сестра му што ја пратеше не знам која гледала забележа како се смееше тој од обезбедувањето што го чуваше. :tmi: Аматеризам и кретенизам :rock: . Видите ги водителите се ќе ви стане јасно !
    Канал 5 не знам што им требаше за какви мизерии пари даваат :fubar:
     
  19. vaga987

    vaga987 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 август 2011
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    bravos komentarite i dobroto objasnuvanje za emisijata tie bas na mesto!
     
  20. femina11

    femina11 Популарен член

    Се зачлени на:
    15 октомври 2010
    Пораки:
    553
    Допаѓања:
    225
    Не само што е ужас, туку според мене треба да се омитува дефинитивно после 00 часот. Ова се глупости и никако деца не треба да ги гледаат. Што ќе научат од ова? ГЛУПОСТИ