Приватни наспроти државни градинки

Дискусија во 'Бебе' започната од Lavica2016, 30 декември 2018.

?

Дали преферирате вашето бебе/дете да биде запишано во приватна или државна градинка?

Анкетата е затворена на 30 јануари 2019.
 1. Приватна градинка

  4 глас(а)
  50,0%
 2. Државна градинка

  4 глас(а)
  50,0%
 1. Lavica2016

  Lavica2016 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2016
  Пораки:
  1.732
  Допаѓања:
  3.462
  Пол:
  Женски
  Мајки, барав некоја ваква тема каде што можам да прочитам и да изанализирам во однос на праќање на бебињата/децата во градинка. Дилемата ми е дали во приватна градинка или државна градинка?

  Кои поволности ги имаат двете опции?
  Која градинка би ја предложиле вие? На што треба да се обрне вмимание при упис во градинка?
   
  На ***Bony*** му/ѝ се допаѓа ова.
 2. ***Bony***

  ***Bony*** Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2018
  Пораки:
  1.245
  Допаѓања:
  3.556
  Пол:
  Женски
  И јас барав одговор на овие прашања и кога треба да се пријават за во градинка? :)
   
 3. TeddyGrey

  TeddyGrey Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  5.390
  Допаѓања:
  46.945
  Пол:
  Женски
  Поволностите се сигурно подобри во приватните.
  Само цената е таа што е и не е малце да издвоиш месечно толку пари.
   
 4. ***Bony***

  ***Bony*** Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2018
  Пораки:
  1.245
  Допаѓања:
  3.556
  Пол:
  Женски
  Приватните се со цени до плафон 200евра како мислиш плата ни 1000евра. А кој период се пријавуваат знаеш?
   
 5. TeddyGrey

  TeddyGrey Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  5.390
  Допаѓања:
  46.945
  Пол:
  Женски
  Не знам.
   
 6. Lavica2016

  Lavica2016 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2016
  Пораки:
  1.732
  Допаѓања:
  3.462
  Пол:
  Женски
  Vo bilo koe vreme moze da se zapisat, ne pravat problem. Moze i da otides da gi razgledas peoatoriite taka najubavo ke se odlucis.
   
  На ***Bony*** му/ѝ се допаѓа ова.