1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Прикривање на вистинските чуства..

Дискусија во 'Секс' започната од Janina, 17 декември 2015.

 1. Janina

  Janina Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 август 2015
  Пораки:
  258
  Допаѓања:
  386
  Пол:
  Женски
  Девојки што мислите за личностите што се затворени во себе. Т.е личности што живеат двоен живот, еден кој го прикриваат и друг кој не го посакуваат а мораат?
   
  На aleksandra3212 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. aleksandra3212

  aleksandra3212 Нов член

  Се зачлени на:
  13 декември 2015
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  2
  Здраво девојски, Јас сум една од овие личности, на изглед сум машко, од внатре сум потполна жена. Роден како девокја со машки полов орган и форсирана на хормони и на машки начин на живот, но решив дека е доста мора да променам многу, морам да пробам женски работи, и за некоја година сакам да си се вратам на нормалната јас каква што сум родена. Сакам да запознаам пријатели кои би ме поддржувале и се соочиле со ме. Ве сакам позз :D
   
  На citiesinflames и Janina им се допаѓа ова.
 3. Neodlucna

  Neodlucna Популарен член

  Се зачлени на:
  30 септември 2010
  Пораки:
  853
  Допаѓања:
  1.043
  Мислам дека секој од нас длабоко во себе си носи уште еден лик со душа и срце. Можеби и тоа сме вистинските ние но не секогаш можеме да се водиме и да реагираме така.
   
  На Janina му/ѝ се допаѓа ова.