1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Приправнички испит

Дискусија во 'Барање работа' започната од xfactor55, 28 ноември 2013.

 1. xfactor55

  xfactor55 Активен член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2013
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  14
  Дали некоја од вас веќе полагала приправнички испит? ..за конкуресите преку Агенција за администрација...да е примена,,па по една година да полагала ваков испит?