1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Природни решенија за дамките на лицето

Дискусија во 'Лице' започната од manevska.mila, 28 февруари 2010.

 1. manevska.mila

  manevska.mila Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2010
  Пораки:
  85
  Допаѓања:
  20
  za beleenje na damkite idealna kombinacija e maskata od kajsija i limon ili krstavica i limonov sok (ova moze i samite da si go prigotvite vo domasni uslovi so svezi proizvoni). Za beleenje na damkite isto taka isto taka i mlekoto i medot. Medot e poznata formula za obnovuvanje na kozata.

  =sok od kromid ili luk-vlijae na isceznuvanje na damkite predizvikani od sonceto.
  =aloe vera-nisto ne moze da pomine bez aloe isto taka e preubavo za damkite na liceto i ima mnogu rezultati vidlivi ;)
  =ricinus- masloto od ricinus vlijae ubavo na kosata no pobavno od aloe verata
  :) probajte :)
   
  На agirl17 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. maca-mk

  maca-mk Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2010
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  13
  добра маска за избелување на флеките е маска од магонос и млеко

  се сецка магдоносот и се прелива со млеко мала количина и се става да се вари, откако ке настане густа смеса (каша) се остава да се олади па се нанесува на лице и се остава да стои 20-30 мин. ;)
   
 3. newring86

  newring86 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  678
  Допаѓања:
  881
  a devojki - polse kolku vreme i kolku maski ima nekakvi efekti???
   
 4. maca-mk

  maca-mk Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2010
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  13  епа зависи ама сигурно дека неможе од 2-3 маски да се видат резултати, ако редовно ја користиш маската ( секоја недела) би требало да има резултати за неколку месеци...
   
 5. emce-kremce

  emce-kremce Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  1.161
  Допаѓања:
  98
  А за какви дамки правите муабет? За пеги или?
   
 6. maca-mk

  maca-mk Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2010
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  13

  не за пеги туку за флеки оние од акни што се
   
 7. vel4e

  vel4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2010
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  a znae li nekoj za pegite na liceto ,dali na nekoj nacin moze da se cistat? :?
   
 8. manevska.mila

  manevska.mila Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2010
  Пораки:
  85
  Допаѓања:
  20
  za damki od akni se raboti :)
  pozz
   
 9. emce-kremce

  emce-kremce Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  1.161
  Допаѓања:
  98
  имаш таква тема, види таму пишува се што те интересира
   
 10. dunja

  dunja Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  482
  Допаѓања:
  865
  Пол:
  Женски
  Pegi??? Mozebi ke gi iscisti i pegite, no vaka...Jas imav fleki temni fleki(ne od akni), si kupiv krem za pegi i fleki od Snezana kaj starata avtobuska stanica 550 den. liceto mi go napravi glanc. $ godini ja koristam epten e ubava .Probaj pa ke vidis. :)
  Odlicen krem :)
   
 11. Mia.milicka

  Mia.milicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 мај 2010
  Пораки:
  164
  Допаѓања:
  205

  сакам да прашам, користење на маската секоја недела се мисли на еднаш неделно? или секој ден да ја ставам? :?:
   
 12. plavusaaa

  plavusaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2010
  Пораки:
  338
  Допаѓања:
  45
  еднаш во неделата најмногу два пати ;)
   
 13. shy

  shy Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  87
  Пол:
  Женски
  А колку време е потребно да ја користиш тој крем за да ти се исчисти лицето???
   
 14. Cacy

  Cacy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2010
  Пораки:
  2.244
  Допаѓања:
  1.546
 15. devica72

  devica72 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2010
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Здраво, а дали Снежана кај старата автобуска има дуќан или како да ја најдам? Или некаков телефон?
   
 16. awee

  awee Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2011
  Пораки:
  295
  Допаѓања:
  117
  Мислам дека постојат домашни маски за дамиките.Има и со лимон и некој други состојки. :) Не сум пробала и не сум сигурна дали помагаат!!
   
 17. mimi 29

  mimi 29 Нов член

  Се зачлени на:
  28 јули 2015
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  koj krem ili maska e efikasna za kafeni fleki na kozata i dali moze da se upotrebuva za deca
   
 18. Palavica

  Palavica Активен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2013
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  NeoStrata за белеење на флеки, побарај ја има кај нас во Неурофарм.

  Секое лето ми се појавуваат флеки на лицето и покрај тоа што ставам 50ка фактор.
  За помалку од две недели редовно нанесување по неколку пати на ден, лицето ми е стакло.
  Нема поефикасно стредство за бришење темни дамки од сонце.
  За деца незнам дали е, треба да провериш.
  Поздрав
   
 19. girl1985

  girl1985 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.635
  Допаѓања:
  2.121
  Неурофарм или Еурофарм? Која цена е патем?
   
 20. Jacmena

  Jacmena Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  Не знам дали е ова правилна тема за прашањево. Но, сепак да ве прашам. Надусниците ги депилирам 7-8 години. Некогаш на козметичар, некогаш сама со ленти дома. Најчесто сама со ленти, во последно време. Последниве две години имам некое потемнување на надуснициве и сум постојано како со мустаќи. Дали знаете за некоја крема која може да помогне во врска со ова? За избелување на тој дел? Фала.