1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Притаени страсти (Канал 5)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од BI-44, 25 април 2012.

 1. BI-44

  BI-44 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 декември 2011
  Пораки:
  983
  Допаѓања:
  498
  Пол:
  Женски
  Забранета љубов (Ask-i Memnu)
  Број на епизоди: 79

  "Љубов и солзи" е турска теленовела во 79 продолженија, која изобилува со раскош, убава музика, убави глумци и магична љубовна приказна. Многумина ја споредија и ја нарекоа турска Династија. Како главна машка улога се појавува Киванч Татлитуг (Мехмет од Ѓумуш). Серијата е адаптација на романот на турскиот автор Халит Зија Ушаклигил, но наместо дејството да биде сместено во 19 век како што е во романот, овде дејството е сместено во денешен Истанбул.

  Кратка содржина:
  Приказната се врти околу младата и убава Бихтер, која ја презира својата мајка, манипулативната и алчна Фирдевс, бидејки смета дека таа го изневерува својот татко со друг маж. Откако нејзиниот татко ќе дознае за неверството на својата сопруга, доживува срцев удар и веднаш починува.
  Бихтер, желна за одмазда, го заведува Аднан, љубовникот на нејзината мајка и ќе се омажи за него. Аднан е дваесет години постар од Бихтер, кој по смртта на првата жена, живее во раскошна вила во Истанбул со својата ќерка Ниxал и посвоениот син Бехлул.
  Бехлул е внук на Аднан, згоден млад маж, кој важи за голем заводник и е склон кон ноќниот живот, жените и пороците. Oна што Аднан не го знае за својата убава и млада сопруга е дека Бихтер всушност е со години заљубена во Белхул, уште од ноќта кога се забавувале и спиела со него, а тој ја откачил како што прави со сите жени всушност. Доаѓањето на Бихтер во куќата на Аднан означува почеток на една мистична и незаборавна љубовна приказна, која ги поврзува тајните и лагите, неверството и силната желба за одмазда.

  Улоги: Beren Saat, Kıvanç Tatlıtuğ, Nebahat Çehre, Selçuk Yöntem, Hazal Kaya, Batuhan Karacakaya, Zerrin Tekindor, Nur Aysan, İlker Kızmaz, Ufuk Kaplan, Recep Aktuğ, Zerrin Nişancı. Baran Akbulut
  [​IMG]

  http://www.natabanu.com/serija/strasti-orijenta.html
  И овде можете да ја гледате серија јас ја изгледав целата серија и многу ми е интересна
  http://www.facebook.com/Aksimemnu.Macedonia
   
  На elka.timova му/ѝ се допаѓа ова.
 2. ivinakit

  ivinakit Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2012
  Пораки:
  829
  Допаѓања:
  576
  Пол:
  Женски
  Забранета љубов (Ask-i Memnu)

  имаш ли некој друг линк, на овој несака да ми ја отвори серијата?
  по ова што си го напишала изгледа како интересна серија, би сакала да ја изгледам набрзина :lol:
   
 3. maca99

  maca99 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  1.819
  Допаѓања:
  1.691
  Забранета љубов (Ask-i Memnu)

  На која ТВ игра серијава,не сум ја видела на нашите
   
 4. BI-44

  BI-44 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 декември 2011
  Пораки:
  983
  Допаѓања:
  498
  Пол:
  Женски
  Забранета љубов (Ask-i Memnu)

  сеуште не ја даваат кај нас.
   
 5. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  15.580
  Допаѓања:
  103.431
  Пол:
  Женски
  Забранета љубов (Ask-i Memnu)

  Леле серијава. 10 епизоди изгледав во 2 дена не сум нормална ама Киванч ( Белул) ми е слабост. Гледајте ја додека ја има на нет со српски превод засто кај нас ќе ја укакаат со синхронизација. Препорачувам. Јас ја гледам по втор пат ама типов заслужува! :inlove:
   
  На elka.timova, tessie и BI-44 им се допаѓа ова.
 6. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.900
  Забранета љубов (Ask-i Memnu)

  лелеле серијава е прекрасна јас ја имам целата гледано!!!!!!!!!!!!!!!!
   
  На elka.timova и BI-44 им се допаѓа ова.
 7. BI-44

  BI-44 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 декември 2011
  Пораки:
  983
  Допаѓања:
  498
  Пол:
  Женски
  Забранета љубов (Ask-i Memnu)

  Еве неколку слики од серијава..
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
  На elka.timova му/ѝ се допаѓа ова.
 8. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  15.580
  Допаѓања:
  103.431
  Пол:
  Женски
  Забранета љубов (Ask-i Memnu)

  Што мајка ме траше вчера да ја видам последната епизода. Оф леле кутра Бихтер. Ама на некој начин и сама си го искомплицира животот
  можеше ако сакаше да му каже све на Аднан и да си биде со Белул ама мајка и ја уништи со нејзините совети. Она го сакала Белул и додека он одел со сестра и.

  [​IMG]
   
  На hermosa, elka.timova и tessie им се допаѓа ова.
 9. ivinakit

  ivinakit Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2012
  Пораки:
  829
  Допаѓања:
  576
  Пол:
  Женски
  Забранета љубов (Ask-i Memnu)

  серијата е многу убава, навистина е поинаква, сега сум до 24епизода
   
  На elka.timova и BI-44 им се допаѓа ова.
 10. BI-44

  BI-44 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 декември 2011
  Пораки:
  983
  Допаѓања:
  498
  Пол:
  Женски
  Забранета љубов (Ask-i Memnu)

  [​IMG]
  :inlove: :inlove: :* :*
   
  На elka.timova и I.love.your.lips им се допаѓа ова.
 11. ivinakit

  ivinakit Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2012
  Пораки:
  829
  Допаѓања:
  576
  Пол:
  Женски
  Забранета љубов (Ask-i Memnu)


  колку се убави заедно, посебно бехлул срце е, многу го сакам :inlove: :inlove: :$
   
  На BI-44 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. ivinakit

  ivinakit Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2012
  Пораки:
  829
  Допаѓања:
  576
  Пол:
  Женски
  Забранета љубов (Ask-i Memnu)

  уфффф оваа фирдес многу е одвратна, неможам да ја гледам :@ :@ :@
   
  На BI-44 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.900
  Забранета љубов (Ask-i Memnu)

  хахахахах не е одвртна ама баш е убава
   
 14. ivinakit

  ivinakit Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2012
  Пораки:
  829
  Допаѓања:
  576
  Пол:
  Женски
  Забранета љубов (Ask-i Memnu)

  хеххе, да физички е убава за нејзини години е топ, ама карактерот во серијата и е катастрофа, се она знае, се и смета, само дрдори нешто, неможам да ја слушам, да бев таму ке ја задавев :rofl: :rofl:
   
  На ocila и BI-44 им се допаѓа ова.
 15. BI-44

  BI-44 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 декември 2011
  Пораки:
  983
  Допаѓања:
  498
  Пол:
  Женски
  Забранета љубов (Ask-i Memnu)

  јас не можам да ги поднесам Фирдес,Хилми,Елиф
   
 16. StefanS

  StefanS Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2011
  Пораки:
  94
  Допаѓања:
  27
  Забранета љубов (Ask-i Memnu)

  ДОСТА ВЕЌЕ СО ТУРСКО!!! АМАН!!!
   
 17. BI-44

  BI-44 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 декември 2011
  Пораки:
  983
  Допаѓања:
  498
  Пол:
  Женски
  Забранета љубов (Ask-i Memnu)

  ова серија мене ми е најомилена од сите други серии
   
 18. ivinakit

  ivinakit Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2012
  Пораки:
  829
  Допаѓања:
  576
  Пол:
  Женски
  Забранета љубов (Ask-i Memnu)

  хаххаха, ако не е турско, ке биде друго, шпанско, индиско и сл, важно нешто да се гледа :lol:

  туку што мерак ми се направи кога мадмуазелллл и вржа една шлаканица на фирдевс, време беше некој да ја замолчи :rofl: :rofl:
   
  На BI-44 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  15.580
  Допаѓања:
  103.431
  Пол:
  Женски
  Забранета љубов (Ask-i Memnu)

  дефинитивно најодвратна ми е Катја слугинката. Уфф се ежам кога ќе ја видам. Кај најдоа толку ружно створење бреее. А и овој Аднан толку е слеп дека Бихтер и Белул се сакаат?? Страст пршти на све стране он на 3 и пол се прави?? Бог да чува!!!
   
  На BI-44 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  15.580
  Допаѓања:
  103.431
  Пол:
  Женски
  На BI-44 му/ѝ се допаѓа ова.