1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Пријател за секс (F*ck-friend)

Дискусија во 'Секс' започната од MILENA1, 26 ноември 2009.

?

Сте имале ли пријател за секс по потреба?

 1. Да

  589 глас(а)
  42,1%
 2. Не

  809 глас(а)
  57,9%
 1. MILENA1

  MILENA1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  35
  Прашањето е кратко и јасно .. дали сте имале „свој“ f**k-FRIEND?.............Зашто јас го имав континуирано неколку години и сега решив да го ставам во минатото имам си дечко со кој што сакам врската да ми биди совршена,но...."другар ми" не сака да се согласи на тоа и плус сака демек да официјализираме врска бооооооооооооооооо!!!!!!!!!!!!!! hellp :worried:hock:
   
  На Cecko85 и Festim им се допаѓа ова.
 2. partygirl

  partygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  10
  jas momentalno iam fuck buddy i za zal ne se odviva se po dogovor, poso iako se dogovorivme deka ja i on nejkeme vrska i moze da se muvame i sl so drugi lugje...na nego pocnuva toa da mu smeta poso se zaljubuva vo mene....a problemot kaj mene e sto on nejke vrska a i sto on seuste ima custva za bivsata..... nema veze, dokolku ste se naviknale na vakov odnos mnogu ke vi bide tesko da go smenite i da premine u nesto poveke, odnosno vrska. bolje rascisti si so nego i ako sakas seriozna vrska batali go...poso nemozes celo vreme da se ponasas neseriozno i da saras naokolu, tuku ti treba i obvrska i razbiranje i stabilnost i site onie ubavi raboti sto idat u vrska
   
  На srci, MarioCasas и DARE.B им се допаѓа ова.
 3. MILENA1

  MILENA1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  35
  f**k-friend( другар по потреба)
  и јас сакам да расчистам не дека не сакам ама еве излезе дека нема да биди толку едноставно.со "другар ми"си се гледавме да речам по потреба ке се слушни ме ке се видиме или ке излезиме нормално како најдобри другари па на заминиванње правевме што сме правеле........Но пред 6 месеци си фатив дечко за кој што сметам дека е тој тој-принцот.посакував да се стабилизирам,и ред друго но ете едноставно "другар ми " не се согласува на ова.не сакал да ме изгуби,бла бла бла и па отиде до таа дрскост што започна да се филма дека на дечко ми ке му ја откриелк целата вистина за нас.... ц ц ц навистина е очаен.............едноставно сега не знам дали јас да му кажам на дечко ми што се случувало или да си молчам да чекам времето што ќе донеси??????Инаку додека сум со дечко ми со "другар ми "во такво издание за задоволување на потребите сме се виделе само еднаш и тоа на почетокот од врската пред да осознаам дека се заљубувам...а од тогаш се гледаме само на кафе или онака на другарски излегувања...........
   
  На Festim му/ѝ се допаѓа ова.
 4. mina

  mina Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  1.260
  Допаѓања:
  636
  според моето мислење твојот проблем не се состои во тоа како да го откачиш наводниот другар туку проблем ти е како ќе му кажеш на твојот дечко и колку тој ќе ти верува дека само еднаш сте се виделе!
  дај му уште една шанса на твојот ,,другар,, да разбере дека е крај на вашите уживања! објасни му дека повеќе не те привлекува, дека сакаш поинаков живот и дека едноставно си заљубена во друг! замоли го културно да те остави на мира и да се задоволи со едно ,,здраво,како си,, од твоја страна! ти препорачувам да се дистанцираш од тој другар зошто твојот дечко секако нема да биде најсреќен кога ќе слушне дека си била со ,,другарот,, па макар тоа да било еднаш или двапати! мислам дека може да ти помогне тоа што си се видела со другарот на почетокот од врската! убеди го на дечко ти дека само еднаш сте се виделе, покажи дека се каеш за тоа и вети му голема верност во иднина! е сега колку ќе успееш во тоа убедување зависи од тебе! јас така би постапила! со среќичка и те молам извести не за исходот од вашата ситуација!
   
 5. majami

  majami Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  6
  Jas na primer imam "drugar" t.e. bisvi decko koj mu se javuvam sekogas koga ke mi treba! Megutoa jas koga staiv kraj na nasata vrska jasno mu kazav deka ne go sakam ama deka ne mora da znaci deka nie nema da se gledame kako drugari,seto toa bese ok ali nie pocnavme i od vreme na vreme da se gledame samo za potrebite! megutoa on e svesen deka ne sakam nisto poveke od nego nego samo takov odnos drugarski.ti mozes damu kazes na drugar ti deka pak ek se gledate ali ne kako porano,deka sepak sakas vrskata tvoja da uspee,megutoa sekogas ke si naogas nekoj razlog da ne se vidite da ne kazam ke go lazes :) i on popoleka ke se odaleci od tebe dodeka da najde druga devojka,a na decko ti ne mu kazuvaj nisto vo vrska so nego,mozes ednostavno da negiras ako nekogas se doznae i gotovo!
   
  На MarioCasas му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Sandra-Di

  Sandra-Di Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 декември 2009
  Пораки:
  49
  Допаѓања:
  69
  fuck buddy-ievcite se super prijatelcinja samo koga na dvete strani toa stvarno im odgovara.
  Jas na primer imav eden takov koj bukvalno go gledav ednas mesecno, fantasticen seks imavme, ne se ni zamaravme dali ima devojka ili jas momce, samo si uzivavme.
  E sega so ogled na toa sto nie samo ednas mesecno se gledavme (taka nalagaa okolnostite, zasto vo razlicni gradovi sme), nekako i nema bas prostor za nekoi custva eventualni da se razvijat, pa da pocne da ni smeta dokolku imame vrski nastrana, pa da se javi ljubomora i slicno...

  Kaj Fuck buddy-to koj cesto ja obavuva svojata dolznost, postoi golema verojatnost da se rodi nesto poveke od samo zelbata za seks. Osobeno ako stanuva zbor za ekstra dobar seks, pa i red drugi raboti sto ve povrzuvaat(ako gi ima).
  Taka da, mnogu cesto toj prvobiten dogovor sklopen na pocetok, kao samo ke se seksame po potreba, jas imam svoj ti svoj zivot, mnogu cesto pagja vo voda...

  Fina varijanta e ako dvata f.b. sfatile deka ustvari dobro funkcioniraat zaedno pa nivniot odnos(vrska) dobiva eden drug tek, ali zaebana varijanta e ovaa tvojata. Ti si na cisto so faktot deka bil samo ebac :) Toj ne e. Milum ke mu kazes na sto si, kako si, deka ne sakas poveke i kraj, toj ako se zakanuva deka ke mu kaze na tvoeto momce, i ako navistina smetas deka moze toa da go napravi, togas definitivno treba da go predupredis momceto za ovoj, ali ednostavno kako nekoj sto e del od tvoeto minato i kogo ne te interesira. (Sto e cista vistina)
   
 7. Pipito

  Pipito Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  192
  Допаѓања:
  58
  Секс со friend или сепак со „Љубов на твојот живот“

  Sex so friend ili sepak so " Ljubov na tvojot zivot".. Sakam da go chujam vasheto mislenje.. I da doznam dali ziveeme vo 21 ili seushte sme vo 18 vek.. By the way imajte predvid.. Deka friendot ostanuva friend zasekogash.. A dechkoto deneska e tuka utre so koj znae koja...
   
  На zokipoki.1 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Victorya

  Victorya Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  508
  Другарот е другар и никогаш не може да ти биде љубовник (ако ти е вистински другар), а јас не би имала секс со некој што не го сакам, значи до ЉУБОВТА НА МОЈОТ ЖИВОТ, дефинитивно-без разлика дали сме 21 или 39 век.
   
  На hermosa, EraBon, lovemme и 5 други им се допаѓа ова.
 9. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.811
  Епа после сексот незнам колку ќе остане пријател.
   
  На EraBon, rak4estip, rosen и 2 други им се допаѓа ова.
 10. Victorya

  Victorya Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  508
  Се согласувам со Hipica. ;)
   
 11. Pipito

  Pipito Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  192
  Допаѓања:
  58
  Hmm.. Sepak mislam deka kje ostane...
   
 12. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.370
  Допаѓања:
  63.407
  Пол:
  Женски
  Jas so mojot najdobar drugar(go znam bukvalno cel zivot)ednas odamna se smuvav na pijano. Ke stignese rabotata do seks, ama ja togas si bev devica i ne sakav so nego da bidne rabotata. Kako i da e i den denes sme si najdobri drugari i toa nisto ne promeni vo nasiot odnos...
   
  На tatjanasakalieva, ADOKI и HeidiDiWalt им се допаѓа ова.
 13. lili1

  lili1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2010
  Пораки:
  182
  Допаѓања:
  52
  seks so lubovta na zhivotot bez razmisluvanja
   
 14. NATE1

  NATE1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2010
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  4
  mislam krs....bezvezno prasanje....i uste ponatamu nekoe obrazlozenie...za sve i svasta se otvara tema....i toa sea izvini pipito, ama od deca i nie posle ko moronki komentirame zosto simpatijata ne ja poglednal, ili eve vaka koga 15-godisni ni delat um za 18 ili 21 vek....pa da pocneme i so rodninite i po doma da e*avame stom e 21 vek a?....ama nekoj cuden izgovor i alibi 21 vek....pa so ....decaaaa svestete se......ne si u moda denes ako imas moral i principi vo ,,21 vek,,a???????PA STO AKO E 21 VEK TOA KAZI MI AJDEEEEE....NE MI SE VERUVA...KAZETE MI STO MISLITE PA DA DOZNAAM DALI ZIVEEME U 18 ILI 21 VEK...CCCC ...kolku arogantno...i sto ako receme so ljubovta na nasiot zivot, ti, dete ke ne smestis u 18 vek....strasno....neznam samo ti u koj vek si ako vaka bedno razmisluvas pa uste si davas pravo da ni sudis, otkako ke odgovorime....e deca deca....
   
  На LoneWolfGuy и teffi.tkm им се допаѓа ова.
 15. EnnieFabulous

  EnnieFabulous Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  717
  Допаѓања:
  398
  Се согласувам! Самата помисла да имам односи со некој што не чувствувам ништо за него, или што чувствувам само пријателска љубов, ми е гадна... :roll:
   
  На bube * и MarchelineAmaru им се допаѓа ова.
 16. Pipito

  Pipito Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  192
  Допаѓања:
  58


  Hmmm Jas ne rekov.. Deka treba da se pravi takvo neshto Samo sakav da vidam kako lugjeto denes razmisluvaat... Ako ne svati 21 ili 18 vek e napishano za da zbuni malku.. A ne e bitno dali jas imam 15 ili 25 godini.. Koga vo nekoi raboti imam povekje mozok do tebe.. Koja velish deka imash 18+.... I ako reche so ljubov na tvojot zivot.. Samo kje ti rekov deka ljubov vo deneshen Svet ne postoi.. Zatoa shto sepak edniot saka a drugiot trpi... Zatoa pred da navredish nekoj razmisli malku...
   
 17. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.370
  Допаѓања:
  63.407
  Пол:
  Женски
  Eve uste edna tema kojasto ne pomina bez prepukuvanje i navredi...
   
 18. Pipito

  Pipito Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  192
  Допаѓања:
  58
  Mhm.. Sepak mojata tema beshe samo da vidam dali kje ima barem edna tema bez navredi ... No ochigledno deka nema da ima.. Sekogash kje se najdat nekoi so vulgarni zborovi.. Koi kje navredat se..
   
 19. NATE1

  NATE1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2010
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  4
  devojce odamna sum na forumov i do sea ne sum izreagirala vaka ....no ti bukvalno si se izglupirala...i ne mi kazuvaj za mozok zosto vo tvoite 3 nepovrzani recenici se gleda tvojot nemozok....i ne prodolzuvam da diskutiram so tebe pod nivo si mi mnooooogu .... zosto bukvalnoooo muabetot ti e bez veze i bukvalno nemozev da izdrzam ....a bravo za toa sto uste mislis deka pa si pametna.....bravooo
   
  На LoneWolfGuy му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.811
  Време е да се смират страстите. На ваков начин ништо не се решава.