1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Пробиштип

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од Tanjamm, 17 септември 2012.

 1. Tanjamm

  Tanjamm Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.824
  Допаѓања:
  8.901
  Сум била само еднаш во Пробиштип. Кажете го своето мислење. Мене плоштадот ми се виде доста голем за мало место. Знам дека АКва парк имаат, ама па скапо било.
   
 2. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.617
  Допаѓања:
  111.220
  пробиштип

  Јас во Пробиштип сум била еднаш, и тоа одамна, има 7-8 години, по работа. Тој период многу шетав по земјава, видов многу места кои претходно ги немав видено, ама Пробиштип посебно многу ми се допадна. Убаво гратче, се гледа дека е плански правено, ама за жал се гледа дека народот таму имал пари, ама сега нема. Ми се чини дека и на карактерот на луѓето им се има одразено, барем на тие што ги видов.
   
  На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Tanjamm

  Tanjamm Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.824
  Допаѓања:
  8.901
  Мало, ама симпатично. Штета што во малите места луѓето се во криза, немаат егзистенција и се очајни. И јас по работа сум била.
   
 4. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.679
  Допаѓања:
  2.927
  Пробиштип со АкваПаркот вадат пари. Да не е тоа, жив човек нема да има. Иначе вака како градче убаво е.. Јас често идам таму.
   
  На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.279
  Допаѓања:
  20.686
  Пол:
  Женски
  Мал град, има по некој кафич, ресторан, најпознат е Црешово топче, нешто ко ланч бар функционира. Аква паркот им носи гости во летниот период, инаку во зима е тапа.
   
  На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Soncence3 и 3 други им се допаѓа ова.