1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Пробиштип

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од Tanjamm, 17 септември 2012.

  1. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.004
    Допаѓања:
    11.124
    Сум била само еднаш во Пробиштип. Кажете го своето мислење. Мене плоштадот ми се виде доста голем за мало место. Знам дека АКва парк имаат, ама па скапо било.
     
  2. Ariel

    Ariel Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    7.744
    Допаѓања:
    130.755
    пробиштип

    Јас во Пробиштип сум била еднаш, и тоа одамна, има 7-8 години, по работа. Тој период многу шетав по земјава, видов многу места кои претходно ги немав видено, ама Пробиштип посебно многу ми се допадна. Убаво гратче, се гледа дека е плански правено, ама за жал се гледа дека народот таму имал пари, ама сега нема. Ми се чини дека и на карактерот на луѓето им се има одразено, барем на тие што ги видов.
     
    На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.004
    Допаѓања:
    11.124
    Мало, ама симпатично. Штета што во малите места луѓето се во криза, немаат егзистенција и се очајни. И јас по работа сум била.
     
  4. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    Пробиштип со АкваПаркот вадат пари. Да не е тоа, жив човек нема да има. Иначе вака како градче убаво е.. Јас често идам таму.
     
    На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Queen8

    Queen8 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2018
    Пораки:
    4.279
    Допаѓања:
    20.711
    Пол:
    Женски
    Мал град, има по некој кафич, ресторан, најпознат е Црешово топче, нешто ко ланч бар функционира. Аква паркот им носи гости во летниот период, инаку во зима е тапа.
     
    На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Soncence3 и 3 други им се допаѓа ова.