1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Проблеми со жолчката во бременост

Дискусија во 'Бременост' започната од taska, 28 февруари 2012.

 1. taska

  taska Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2009
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  2
  Здраво другарици :) јас имам голем проблем ненормална болка под десно ребро и позади кај плечката бев на лекар и ми кажаа дека ми е здебелена жолчката ....болките се ненормални не се спие не се седи не се лежи .... ама не ми дадоа никакви лекарства само диета ама јас и така си се хранев и пред тоа така да немам подобрување ..... дали некој имал слично искуство и дали ви давале лекарства или пак некои бабински лекови плссс за помош :sweat:
   
 2. Alondra

  Alondra Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2011
  Пораки:
  1.066
  Допаѓања:
  2.324
  проблеми со жолчката во бременост

  Јас сум слушнала дека помага сок од зелка, ги смирува болките.
   
 3. kamilica

  kamilica Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  36
  проблеми со жолчката во бременост

  На Бит Пазар една жена продава разни чаеви,прашај ја за жолчка,но и дали се пие во бременост.Јас пиев кога имав камчиња (не бев бремена),не ги стопи,но додека го пиев немав болки.На крај ја вадев жолчката.Друго мислам овие Imunobor® Biotic помагаат за подобро варење на храната,а со тоа и жолчката не се оптеретува и не боли.
  Toa e јас што сум користела :)
   
 4. taska

  taska Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2009
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  2
  проблеми со жолчката во бременост

  Nekako strav mi e da pijam bilo sto u bremenost :( a sto citav na net za ishrana (dieta ) za bolna zolcka pishuvashe deka od zelencuk ne se preporacuva zelka eve link :
  http://www.stetoskop.info/Dijeta-i-ishr ... ontent.htm
   
 5. didisi

  didisi Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  1.967
  Допаѓања:
  3.660
  Прашај што смееш да јадеш а што не, тоа е најважно зошто од одредена храна боли
   
 6. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.669
  Допаѓања:
  19.750
  Пол:
  Женски
  и јас последен период имам мал проблем со жолчката,некогаш како да запржува малце :^) ке си прашам на контрола следниот пат :)