1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Проблеми со жолчката во бременост

Дискусија во 'Бременост' започната од taska, 28 февруари 2012.

  1. taska

    taska Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2009
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    2
    Здраво другарици :) јас имам голем проблем ненормална болка под десно ребро и позади кај плечката бев на лекар и ми кажаа дека ми е здебелена жолчката ....болките се ненормални не се спие не се седи не се лежи .... ама не ми дадоа никакви лекарства само диета ама јас и така си се хранев и пред тоа така да немам подобрување ..... дали некој имал слично искуство и дали ви давале лекарства или пак некои бабински лекови плссс за помош :sweat:
     
  2. Alondra

    Alondra Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2011
    Пораки:
    1.083
    Допаѓања:
    2.352
    проблеми со жолчката во бременост

    Јас сум слушнала дека помага сок од зелка, ги смирува болките.
     
  3. kamilica

    kamilica Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    43
    Допаѓања:
    36
    проблеми со жолчката во бременост

    На Бит Пазар една жена продава разни чаеви,прашај ја за жолчка,но и дали се пие во бременост.Јас пиев кога имав камчиња (не бев бремена),не ги стопи,но додека го пиев немав болки.На крај ја вадев жолчката.Друго мислам овие Imunobor® Biotic помагаат за подобро варење на храната,а со тоа и жолчката не се оптеретува и не боли.
    Toa e јас што сум користела :)
     
  4. taska

    taska Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2009
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    2
    проблеми со жолчката во бременост

    Nekako strav mi e da pijam bilo sto u bremenost :( a sto citav na net za ishrana (dieta ) za bolna zolcka pishuvashe deka od zelencuk ne se preporacuva zelka eve link :
    http://www.stetoskop.info/Dijeta-i-ishr ... ontent.htm
     
  5. didisi

    didisi Популарен член

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    1.969
    Допаѓања:
    3.680
    Прашај што смееш да јадеш а што не, тоа е најважно зошто од одредена храна боли
     
  6. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    и јас последен период имам мал проблем со жолчката,некогаш како да запржува малце :^) ке си прашам на контрола следниот пат :)