1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Проблеми со кожа (црвенило)

Дискусија во 'Тело' започната од IM.TMKQ, 19 февруари 2014.

 1. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  4.535
  Допаѓања:
  37.499
  Пол:
  Женски
  Пред неколку недели на задната страна од мојата нога забележав црвенило во кружна форма. Најпрво беше само црвен прстен, но потоа започна целосно местото да постанува црвено, како на сликата. Кожата на ова место ми е многу сува и понекогаш местото многу чеша. Дали некој го имал овој проблем и како го решил истиот?
   

  Прикачени фајлови:

  • с.jpeg
   с.jpeg
   Големина на фајлот:
   2,2 KB
   Прегледи:
   290
 2. Youknow

  Youknow Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2014
  Пораки:
  1.669
  Допаѓања:
  3.155
  Пол:
  Женски
  Можеш да си земеш маст бетаметазон, многу брзо ке ти помогне. Исто и јас имав вакви само поситни, тоа ми ги излечи.
   
 3. makedonkamak

  makedonkamak Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 октомври 2013
  Пораки:
  3.616
  Допаѓања:
  26.999
  Пол:
  Женски
  ова ти е лишај, ова е во круг малечок на почеток, ако не се лечи кругот се шири-тоа го викаат лишај, медицински незнам како, габички се овие и се шират со чешање, кожата на тоа место е како со лушпи мали...оди на лекар побрзо, за да не се прошируваат. позз :)
  се лечи сигурно, штом е габа за да немаш чешање можеш со камилица да го чистиш и лукче на тоа место да ставаш....ама ова ти е домашен лек, најубаво на лекар за да се повторува инфекцијата. :) :)
   
 4. magic.girl

  magic.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 април 2014
  Пораки:
  539
  Допаѓања:
  199
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  Оваа крема помага за црвенио и не е сакапа до 150 денари е и може да служи за повеќе намени за раце лице тело масажа и за црвенило
   
 5. Мис Стоун

  Мис Стоун Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2014
  Пораки:
  226
  Допаѓања:
  359
  Пол:
  Женски
  Здраво..незнам дали имаше ваква тема ама мн ми е битно...вчера си купив Veet лента и со неа си ги напрајв надусниците...не знаев со шо да го избриѓам восокот и си кладов бебешка пудра...после то си кладов крем и сабајле ко станав имав уште црвенило и устата ми беше ко испукана па си кладов масло од кантариот... мислите дека ќе помини или да пробам нешто друго?
   
 6. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.071
  Маслото мора да ти помогне. Обично после депилација најдобро е да поминеш со масло за да се исчистат остатоците од восокот и плус ќе ти се смири местото.
  Не ставај друго ништо да не го иритираш местото уште толку.
  Добро е што си ставила и пудра, меѓутоа дај му предност на маслото.
   
  На Мис Стоун му/ѝ се допаѓа ова.
 7. xzafareman

  xzafareman Нов член

  Се зачлени на:
  4 мај 2015
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Машки
  нормални, и секој може да си дозволи нешто корисно, органско, здраво, без токсични и штетни материи во него.
   
 8. Kala.

  Kala. Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2015
  Пораки:
  95
  Допаѓања:
  319
  Пол:
  Женски
  Девојки, имам еден проблем кој многу ме измачува. Имам многу проблематична кожа, или некои црвенила ќе ми излезат по нозете или рацете, секогаш мора да имам нешто. Е сега, веќе подолг временски период ме измачува еден проблем, а тоа е кожата под пазувите. Кафеава ми е, потемнета и не знам што да правам да ми се врати во нормална состојба. Кажете некои креми, или посебен антипреспирант, задоволна сум од Гарниер што сега го користам, но не ми помага во проблемот :(