1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Проблеми со мобилни телефони

Дискусија во 'Слободно време' започната од anuskaNESTLE, 23 декември 2012.

 1. anuskaNESTLE

  anuskaNESTLE Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  1.979
  Допаѓања:
  7.104
  Имам нов мобилен од пред две недели.
  Работата е со наеднаш сам ќе си светне и ќе прекине, исто како да го отклучувам - заклучувам, сфаќате?
  Направи така два три пати и сега еве не праве.
  Ме нервира, шо може да му е, а нов е, дали оти го преоптеварив со теми и глупости?
  Ами се од маркетот ми е симнато, неможе со вирус да е?!
  Зошто знае некој ?
   
 2. K.Mari4ka

  K.Mari4ka Популарен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2011
  Пораки:
  1.457
  Допаѓања:
  1.559
  Пол:
  Женски
  Општи прашања

  Мене на моб. ми се палеше светлот на екранот само кгоа ќе симнев Live Wallpaper. Така претпоставувам дека ти е од некоја апликација. Ама кај тебе барем се гаси. Кај мене светесе цело време. И морав да ги избришам тие апликации. Ако пат ти светне или однеси го во сервис или пробај избриши некоја апликација.
   
  На anuskaNESTLE му/ѝ се допаѓа ова.
 3. mihaela.barbi

  mihaela.barbi Нов член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2012
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  138
  Општи прашања

  Воопшто не му се секирај не е ништо страшно си го ставила на место каде што е послаба мрежата и затоа така направил. Кога ќе снема па дојде мрежа светнува екранот ич да не му се секираш уживај си во него и со здравје да си го користиш и да си правиш само убави муабети на него, никако карање и лоши вести.
   
  На anuskaNESTLE му/ѝ се допаѓа ова.
 4. owl-ribbon

  owl-ribbon Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2012
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  678
  Општи прашања

  Имаш сигурно многу работи ставено во него , затоа.Инаку нов е што може да биде :D
   
 5. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  4.161
  Допаѓања:
  14.170
  Пол:
  Женски
  Имам проблеми со мобилниот, односно со мемориската картичка.
  Мемориската мене ми е фул, како по обичај. Имам над 600 песни во него.
  Арно амаааа... Поделени ми се во 7 фолдери, од кои само 1 ми го чита во мобилниот.
  Ај си реков да видам во компјутер, како ќе бидне...
  Ми го чита само тој 1 фолдер, а другите стојат како папки, и не сакаат да се отворат.
  Ова ми излегува.
  Пробав да ги префлам во друга папка, ниту тоа не сака.
  Ај што ми е криво што некои песни од нив, ги немам во компјутер... Туку нејќат ни да се избришат.
  Којзнае колку пати пробав, џабе. Не се мрда.
  Ај пробав, креирав нов фолдер, со истото име... Ама не сака ни така.
  Бидејќи мене ми се пишувани во кратенки, како што забележавте погоре, за папката Ang.
  И така сите ми се со точки. И на овој новиот фолдер, нејќе да ми се пише точка.

  А баш нешто забележав. Тој фолдерот, едниот што ми го чита, само тој нема точка во името. Другите сите имаат. Овој фолдер ми се вика Bd Cj Pv Rc Po Dj Pk Sk I. (Во превод: Bd-Бјело Дугме, Црвена Јабука, Парни Ваљак, Рибља Чорба, Плави Оркестар, Дивље Јагоде... кои и да се)
  А другите ми се: Ang. Det. Mak. Sr.Nar. Sr.Ra. Srp.
  Aj да не ги објаснувам сега кратенките, не е за тоа прашањето, битно само тој нема точка. :D
  Да не е до тоа? Што имаат точка?
  Или да си ја баталам мемориската и така нејќат да ми се избришат фајловите...

  Благодарам, од напред. Ако се јави некој доброволец.
  На нивоу. :D
   

  Прикачени фајлови:

 6. TheKiketoo

  TheKiketoo Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  883
  А зошто не ја форматираш и потоа се наново да си префрлиш :?:
   
  На Elennaa му/ѝ се допаѓа ова.
 7. gingerchild

  gingerchild Популарен член

  Се зачлени на:
  19 август 2011
  Пораки:
  1.495
  Допаѓања:
  4.992
  Пол:
  Женски
  Општи прашања

  :sweat: :sweat:

  Му се има ли на некој од вас случено исклучување на телефонот, онака од чиста мира, и после тоа, кога го вклучувате пак, постојано да се исклучува? Де, имал ли некој вакво искуство, како сте го средиле?
   
 8. pinkberry

  pinkberry Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2013
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  564
  Општи прашања


  да често ми се случува тоа мислам дека тоа се случува заради тоа што постојано го вклучувам и кога мене ми се исклучи јас му ја вадам картичката и пак му ја ставам и почнува да работи. :)
   
 9. Goddest

  Goddest Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2012
  Пораки:
  82
  Допаѓања:
  42
  Општи прашања

  Мене ми се има случено, ама го однесов на поправка и ми ги направија сега е океј :)
   
 10. MaCa-Swiss

  MaCa-Swiss Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2013
  Пораки:
  253
  Допаѓања:
  961
  Мобилни телефони

  А може некој да ми објасни зошто секогаш кога се јавувам на Вибер ми се блокира цел телефон :?: А иначе имам BlackBerry z10 :|
   
 11. Minion.M

  Minion.M Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2013
  Пораки:
  137
  Допаѓања:
  61
  Мобилни телефони

  Ili ti e poln so aplikacii ili sliki muzika itn. Ili imas pou :)
   
 12. MaCa-Swiss

  MaCa-Swiss Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2013
  Пораки:
  253
  Допаѓања:
  961
  Мобилни телефони

  ^ Не ми е полн ама имам Пу :^) Од тоа ли е :^)
   
 13. Minion.M

  Minion.M Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2013
  Пораки:
  137
  Допаѓања:
  61
  Da :) on gi koci rabotite ajde brisi go ne ti treba takva dosada xD obicno problemite se od nego :) uninstaliraj go i iskluci pa pak ukluci go telefonot :) i probaj viber. Pisi mi da znam so si napravila ^^
   
 14. MaCa-Swiss

  MaCa-Swiss Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2013
  Пораки:
  253
  Допаѓања:
  961
  Го избришав :) Морам да признаам дека малку ми е жал, ама сега одлично си работи Вибер :!: Фала ти многу :*
   
 15. HollyWoodGirl

  HollyWoodGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2013
  Пораки:
  665
  Допаѓања:
  316
  Значи Pou ги правел проблемите. Кога го имав на телефон не можев да зборам, тој со кого зборев не можеше да ме слушне. Одкако го избришав немам никакви проблеми. :)
  Аххх Pou,Pou... :D
   
 16. Minion.M

  Minion.M Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2013
  Пораки:
  137
  Допаѓања:
  61
  Нема проблем за тоа сме си тука :*
   
 17. LoStedLOvee

  LoStedLOvee Активен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2013
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  4
  помоош

  вака на телефонот имав ставено пасворд а сестрами повеке пати проба да ми влезе и сега ми го блокира и ми бара емаил и лозинка , ја напишав и вика invalid username or password a точно ги внесов што да правам ?: :@
   
 18. Summerlover

  Summerlover Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  5.531
  Допаѓања:
  34.904
  помоош

  А така да ја питаш сестра ти? Можеби таа ти ја сменила лозинката.
   
 19. LoStedLOvee

  LoStedLOvee Активен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2013
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  4
  помоош

  ми ја нема сменето таа воопшто не ја ни знаеше , пробуваше да ја најде и од повеке пати што ја пишала лозинката , ми бара емаил и лозинка од google acount :/
   
 20. Summerlover

  Summerlover Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  5.531
  Допаѓања:
  34.904