Проверка на интернет сообраќај

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од ana-banana, 7 септември 2011.

 1. ana-banana

  ana-banana Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2011
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  744
  Пол:
  Женски
  Сакам да прашам...?

  Како се проверува колку интернет имаш потрошено ако имаш нет преку т-хоум. Поточно 3 макс
   
 2. bleff

  bleff Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2011
  Пораки:
  44
  Допаѓања:
  19
  Сакам да прашам...?

  https://moj.telekom.mk/MojTelekom.aspx

  може да ти покаже како демек небезбедна страница ... ама отвори ја , се логираш со корисничкото име и лозинка, после на второто горе Max ADSL/Optic и си гледас таму :) се надевам добро објаснив :)
   
 3. happygirl

  happygirl Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  3.637
  Допаѓања:
  19.114
  Пол:
  Женски
  Имам интернет од Телекабел. Е сега, ме интересира, од каде можам да видам колку гига имам поторшено? Не бев дома кога го ставаа, а мајка ми не знае да ми каже.
   
 4. LadyDaget

  LadyDaget Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2011
  Пораки:
  62
  Допаѓања:
  23
 5. Barbie-mwa

  Barbie-mwa Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  1.237
  Допаѓања:
  517
  Пол:
  Женски
  Општи прашања

  Каде можам да видам колку сум потрошила интернет и уште колку имам?
   
 6. Nevermore

  Nevermore Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  594
  Допаѓања:
  1.987
  Каков интернет имаш ?
   
 7. Barbie-mwa

  Barbie-mwa Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  1.237
  Допаѓања:
  517
  Пол:
  Женски
  Општи прашања

  max adesel
   
 8. danniela5

  danniela5 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2011
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  879
  Пол:
  Женски
  На Barbie-mwa му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Nevermore

  Nevermore Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  594
  Допаѓања:
  1.987
  Општи прашања

  http://moj.telekom.mk/
   
  На Barbie-mwa му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Rozich

  Rozich Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2010
  Пораки:
  1.191
  Допаѓања:
  1.078
  Општи прашања

  Сакам да ги прашам корисниците на Он.нет каде проверуваат колку интернет имаат потрошено и сл.?
  Бидејки оваа страница не работи веќе 1 недела,а мене баш ми треба да видам :doh:
  https://secure.on.net.mk/users/nlogin.php?logout=1
   
 11. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  3.901
  Допаѓања:
  12.687
  Пол:
  Женски
  Општи прашања


  И јас сум на он.нет, и неможам нигде да проверам. :worried:
   
 12. Linn1

  Linn1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2011
  Пораки:
  1.221
  Допаѓања:
  1.932


  Да, и ја пробувам веќе од 2ри и несака |(
   
 13. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.271
  Јасно си пишува де

  Почитувани,
  Поради надградба, системот не е достапен во моментов.
  Ви благодариме на разбирањето.


  Ако сакате да дознаете јавете се во оне ќе ви кажат.
   
 14. Linn1

  Linn1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2011
  Пораки:
  1.221
  Допаѓања:
  1.932
  ^Нормално дека се јавив, незнаат ни тие да објаснат. Односно, ништо не ми кажаа.
   
 15. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.261
  Допаѓања:
  54.973
  Пол:
  Женски
  Сајтов веќе пола месец не можам да го отворам за да си проверам колку имам потрошено

  https://moj.telekom.mk/MojTelekom.aspx

  Само кај мене ли е вака?
  На оператор не ми креваат за да прашам што е проблемот, некој error ми дава...
   
 16. Dvolicen

  Dvolicen Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2012
  Пораки:
  1.431
  Допаѓања:
  3.484
  Сега проверив кај мене отвара,обиди се со друг пребарувач да го отвориш
   
  На AnaKarenina му/ѝ се допаѓа ова.
 17. TheaEsposito

  TheaEsposito Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  2.459
  И кај мене отвара. :?:
  Иначе имаше нешто како нов систем, па треба да се јавите на 08001245 и ќе ви кажат таму што треба да направите, нов јузернејм, пазворд и конто број ќе треба да внесете.
   
  На AnaKarenina му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Dvolicen

  Dvolicen Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2012
  Пораки:
  1.431
  Допаѓања:
  3.484


  080012345 ;)
   
 19. TheaEsposito

  TheaEsposito Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  2.459
  I'm sorry. Сум пропуштила едно бројче. :$
   
 20. redhott

  redhott Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2012
  Пораки:
  44
  Допаѓања:
  29
  Дечки имам интернет од телекабел, пакетот што оди заедно со кабловска 850 ден, дали знаете откако ќе ги надминам дозволените мегабајти треба да доплатам или се намалува брзината?