Програма SAP

Дискусија во 'Правни совети' започната од Tela, 16 декември 2010.

 1. Tela

  Tela Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2010
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  1
  Дали некој има слушнато за оваа програма? Знам дека кај нас не е многу развиена, но на европско и светско ниво е доста користена и застапена во навистина успешни компании.
  Ве молам за мислења и информации.
   
 2. wish

  wish Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2011
  Пораки:
  102
  Допаѓања:
  232
  Session Announcement Protocol (SAP)
  некако најразбирливо претставува протокол за пренос/транспорт на повеќе слојни информации
  намена...
  подобрување на стратешкото ускладување на компанијата,подобрување и следење на финансиските процеси поврзани со човечкиот капитал како и следење и прилагодување на меѓусебната организација на процесите.
  ...ако барем малку разјаснив...