1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Програма SAP

Дискусија во 'Правни совети' започната од Tela, 16 декември 2010.

 1. Tela

  Tela Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2010
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  1
  Дали некој има слушнато за оваа програма? Знам дека кај нас не е многу развиена, но на европско и светско ниво е доста користена и застапена во навистина успешни компании.
  Ве молам за мислења и информации.
   
 2. wish

  wish Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2011
  Пораки:
  102
  Допаѓања:
  233
  Session Announcement Protocol (SAP)
  некако најразбирливо претставува протокол за пренос/транспорт на повеќе слојни информации
  намена...
  подобрување на стратешкото ускладување на компанијата,подобрување и следење на финансиските процеси поврзани со човечкиот капитал како и следење и прилагодување на меѓусебната организација на процесите.
  ...ако барем малку разјаснив...