1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Продавници за материјали

Дискусија во 'Мода и стил' започната од EdithPiaf, 12 мај 2011.

 1. EdithPiaf

  EdithPiaf Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 мај 2011
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  74
  Може да ми препорачате продавници кај што се продаваат убави материјали за шиење во Скопје или во другите градови.
  Јас сум во Прилеп и немам најдено ништо што ми се допаднало . или бојата е кичеста или материјалот е неквалитетен .
  Не сум била во Солун а планирам да одам па ако бил некој нека каже дали има таму .
  Фала
   
 2. tinkerbelll

  tinkerbelll Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  5.017
  Пол:
  Женски
  продавници за материјали

  Во матекс во гтц и на женски пазар ( на бит пазар) имаш матријали колку сакаш.Таму можеш да побараш
   
  На EdithPiaf му/ѝ се допаѓа ова.
 3. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.286
  продавници за материјали

  И низ чаршија има многу продавници за материјали, мене таму најубав ми е изборот.
  Посебно во делот карши Дестан тука некаде има едно до друго речиси продавничиња за материјали. И има топ бои нијанси принтови.
   
  На Trendafilka и EdithPiaf им се допаѓа ова.
 4. Miss.Waldorf

  Miss.Waldorf Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2011
  Пораки:
  207
  Допаѓања:
  16
  Во Скопје има доста добри.
   
 5. Iceberg

  Iceberg Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 април 2011
  Пораки:
  120
  Допаѓања:
  48
  Материјали имам купувано во Матекс,малку се поскапи за разлика од енскиот пазар,ама сепак Матекс се поквалитетни.
  Ако ве води патот накај Штип,има Матекс со материјали на кило :) и ептен доаѓа евтино.Еднаш имам идено на панаѓур во Кочани,луѓе се изнакупував материјали-парчиња,по 20,30,50,100ден :o зависи колкаво е парчето.Со мајка ми си направивме драпери за дома,постелнина си сошивме,и многу убави чаршавчиња за на маса абе сон :inlove:
   
 6. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.444
  Пол:
  Женски
  Во Буњаковец во подрумот кај што е Кам има две продавници за материјали. Едната е за чипки, тантели за венчаници и свечени материјали, има избор ама не сум влегла да прашам за цени.
  Другата е одма до неа, не е голема, ама има фини материјали мешани со свила, квалитетни ама скапички, по 500-600 денари метар.
  Порано почесто шиев и главно купував на женски пазар, освен материјали има и лепаци, конци, апликации... се што ви треба.
   
 7. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.008
  Пол:
  Женски
  јас само од женски пазар - битпазар купувам материјали, најубави се и најевтини, досега од таму имам купувано многу материјали, за фустани,панталони,блузи, преубав и преголем избор има :)
   
 8. Artemission

  Artemission Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  2.031
  Допаѓања:
  15.666
  Матекс во ГТЦ е затворен :( Според она што видов ќе го шират Елит на негово место...
  Да не знаете каде е преместено можеби?
   
 9. Mayyya

  Mayyya Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.253
  Допаѓања:
  6.025
  Пол:
  Женски
  И јас сакав да знам, прашав шивачка и ми кажа во Матекс во чаршија да барам материјали, ама таму тоа што барав немаше.
   
 10. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.133
  Допаѓања:
  6.032
  Кај да најдам ваков, или сличен материјал?

  [​IMG]
   
 11. Idonea

  Idonea Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2012
  Пораки:
  322
  Допаѓања:
  642
  Ме интересира каде низ скопје може да се најде материјал nude боја, но да биде со циркончина на него, или онака провиден материјал со циркони ... сте виделе нешто такво интересно? И ме интересира ако знаете колку пари би бил метро од таков материјал
   
 12. ana-banana

  ana-banana Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2011
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  750
  Пол:
  Женски
  Каде во Штип се наоѓа Матекс?
   
 13. Nati.P

  Nati.P Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2011
  Пораки:
  2.013
  Допаѓања:
  854
  Во трговскиот, долу во подрумскиот дел ;)
   
  На ana-banana му/ѝ се допаѓа ова.
 14. martinuska

  martinuska Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  3.095
  Допаѓања:
  3.747
  Каде може да се најде ваков сличен материјал низ Скопјево? :?:

  [​IMG]
   
 15. Rubiii

  Rubiii Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  2.614
  Допаѓања:
  5.415
  Пол:
  Женски
  Мартинушка и јас барам ваков материјал, ако некој види нека каже.
   
 16. RIRIFENTY

  RIRIFENTY Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 септември 2011
  Пораки:
  600
  Допаѓања:
  435
  Пол:
  Женски
  Во Струга каде има продавници за материјал ако може некој да ми каже ми треба ваков материјал.. и отприлика на Битпазар какви се цените за вакви материјали метрото?..
   

  Прикачени фајлови:

 17. psychic

  psychic Популарен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2012
  Пораки:
  2.360
  Допаѓања:
  1.252
  Пол:
  Женски
  и јас барам таков :D
   
  На RIRIFENTY му/ѝ се допаѓа ова.
 18. CrAzZyYy

  CrAzZyYy Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2011
  Пораки:
  655
  Допаѓања:
  2.112
  Пол:
  Женски
  Ај луѓе ств кажете вие што знаете како се движат цените на битпазар на метеријали

  Фала одднапред :)
   
 19. DreamAngel

  DreamAngel Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2012
  Пораки:
  584
  Допаѓања:
  353
  Дали знае некој како се вика овај материјал, ми треба нешто вака за корсет ..
  или ако знае некој кој материјал е најпогоден за обложување корсети... нешто во овај стил

  [​IMG]
   
 20. Anshu

  Anshu Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2012
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  34
  Мене ова ми личи на жоржет, а можеби сум грешка. Прашај за сигурно некој што шие или што се разбира во материјали.