1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Продукти за нега на машка брада

Дискусија во 'Мода и стил' започната од zanana, 5 февруари 2016.

 1. zanana

  zanana Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  57
  Пол:
  Женски
  За поклон ми е :) Искуства? Восоци, масла, лосиони?
   
  На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. zanana

  zanana Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  57
  Пол:
  Женски
 3. Mr. Right

  Mr. Right Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 септември 2015
  Пораки:
  2.510
  Допаѓања:
  71.257
  Пол:
  Машки
  Па можеш некој лосион за после бричење, зошто да не. Види во ДМ имаш повеќе избор за такви работи од НИВЕА. ;)
   
  На zanana му/ѝ се допаѓа ова.
 4. ivancekitty

  ivancekitty Популарен член

  Се зачлени на:
  10 март 2012
  Пораки:
  268
  Допаѓања:
  6.539
 5. theowndemon

  theowndemon crazy cat lady Член на тимот

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  12.074
  Допаѓања:
  152.160
  Пол:
  Женски
  Тема како за мене.
  Да не имате слушнато за некакво масло за негување на брада и кај можам да најдам во Бт?
  Дечко ми сега планира да купи, ама и тој не знае од каде, па си реков можеби ќе можам да го изненадам со некакво. :lol: Брадата си ја гледа повеќе од очите, па се во врска со неа би било добредојдено ако знајте нешто :hug:
   
 6. Arja

  Arja Популарен член

  Се зачлени на:
  9 март 2016
  Пораки:
  828
  Допаѓања:
  1.349
  Пол:
  Женски
  И јас се најдов некако на темава поради истата причина хахаха! Па сакав да те прашам дали најде нешто?
   
 7. theowndemon

  theowndemon crazy cat lady Член на тимот

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  12.074
  Допаѓања:
  152.160
  Пол:
  Женски
  Ништо :lol:
  Користеше извесно време ореово масло ама забележа дека ептен му ја затемни брадата и сега почна да ја носи пократка па вика немало потреба добра била.
   
  На Arja му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  18.176
  Допаѓања:
  79.897
  Пол:
  Женски
  Масло за негување брада има од Балеа, во ДМ. Има и стилизирачки гел или восок, не сум сигурна што е.
  Не се скапи, маслото не знам колку е, а кремата (што и да е тоа :D ) е околу 200 денари. :)
   
  На Arja и joy1 им се допаѓа ова.
 9. Mr. Right

  Mr. Right Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 септември 2015
  Пораки:
  2.510
  Допаѓања:
  71.257
  Пол:
  Машки
  Јaс гo кoристaм тoa oд Бaлеa oд ДМ Мишелa штo збoри. Oкoлу 150 денaри е, се кoристи и зa кoсa и брaдa. Првиoт пaт стaвив нa кoсaвa и мислaм кo сo зејтин дa сум јa прaвел. Пa пaк трчaв дo ДМ зa друг гел зa кoсa. :lol: Мoжеби декa ми е пoтпoрaснaтa кoсaтa и не држи мнoгу, aмa зa брaдaтa е супер. И преубaвo мирисa. Јaс секoј ден се мaчкaм сo тoa. (hollest)

  @theowndemon кaкo тoa му јa зaтемни брaдaтa? :^) Инaку не сум кoристел дoсегa oреoвo мaслo, ете ми плус идејa. :D Шo ценa е? ]:)
   
 10. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  18.176
  Допаѓања:
  79.897
  Пол:
  Женски
  Ореовото масло во шишенце (Галафарм или Фитофарм, никогаш не можам да запаметам која е фирмата) е стотина денари, не е скапо. Го има во сите маркети, па и во ДМ.
   
  На Mr. Right му/ѝ се допаѓа ова.
 11. theowndemon

  theowndemon crazy cat lady Член на тимот

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  12.074
  Допаѓања:
  152.160
  Пол:
  Женски
  Јас го земав, така да го зедов точно 80 денари од Еуро Фарм. :D Тој патем има доста темна коса и брада па кога ми кажа дека уште му затемнало брадата не сфаќав како. :rofl: И му ја згусна малку краткиот период кој ја користеше.
   
  На Mr. Right му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Mr. Right

  Mr. Right Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 септември 2015
  Пораки:
  2.510
  Допаѓања:
  71.257
  Пол:
  Машки
  @theowndemon пaк јaс. :lol:
  Сaкaм дa те прaшaм дaли oвa oреoвoтo мaслo пoмaгa и зa рaст нa брaдaтa? Читaв декa пoмaгa при рaст нa кoсa, пa верoјaтнo и зa брaдa, a? Штo знaм. :?: Акo не знaеш, дечкo ти прaшaј гo некa ти кaже пa дa ми кaжеш.
  Фaлa нa пaжњa. :D
   
 13. theowndemon

  theowndemon crazy cat lady Член на тимот

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  12.074
  Допаѓања:
  152.160
  Пол:
  Женски
  Да, и за раст. :D Знам кога бевме на одмор ми даваше да ставам за косата само премногу бев мрзлива да ставам и после тоа. Сега зеде едно нешто како восок личи на површина (во паковка на кремче е) и тоа го става, само не знам точно име ако те интересира ќе ти сликам продуктот утре.
   
  На Mr. Right му/ѝ се допаѓа ова.
 14. puffla

  puffla Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јули 2014
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  52
  Еве
   

  Прикачени фајлови:

  • IMG_0298.PNG
   IMG_0298.PNG
   Големина на фајлот:
   199 KB
   Прегледи:
   22
 15. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  18.176
  Допаѓања:
  79.897
  Пол:
  Женски
  За поттикнување раст набави си рицинусово масло. Јас го користам за раст на трепки, а девојки обично го форсираат при раст на косата.
  Верувам дека ќе ти помогне и околу брадата. Само имај предвид дека е доста густо и концентрирано, малку потешко се одмива.
   
  На Mr. Right и theowndemon им се допаѓа ова.
 16. Mr. Right

  Mr. Right Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 септември 2015
  Пораки:
  2.510
  Допаѓања:
  71.257
  Пол:
  Машки
  @Mishela , @theowndemon
  Фaлa ви, девoјки. :hug: Знaчи ептен спoрo ми рaсте, пa штo би рекле брaчa срби - aкo нечеш милoм, хoчеш силoм. :rofl:

  Мишелa, кoлку е тoa рaцинусoвo мaслo? Гo имa вo aтеките, тaкa?

  Демoнче, ти дa сликaш тaму сВе штoвимa дечкo ти и дa ми прaтиш ЛП. :rofl:
  Мислaм делa мoжеш дa ми прaтиш пoрaкa.
   
  На Mishela и theowndemon им се допаѓа ова.
 17. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  18.176
  Допаѓања:
  79.897
  Пол:
  Женски
  Го има и низ аптеки и низ маркетите. Па дури и во ДМ. Мислам дека е околу стотче, не е воопшто скапо, а верувам дека ќе ти се допадне.
   
  На Mr. Right му/ѝ се допаѓа ова.