Продукти кои не ги препорачувате

Дискусија во 'Тело' започната од Primadonna, 22 февруари 2017.

1. Primadonna

Primadonna Популарен член

Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    1.341
    Допаѓања:
    2.162
    Бидејќи постои тема „Омилени продукти на месецот“,ова нека биде негативната страна на таа тема т.е овде да кажеме кои продукти не ни се допаднале и зошто.Мислам дека темава би била од голема помош за тие што се двоумат при купувањето на одреден продукт.
    Еве јас ќе почнам прва
    Ми ја мрси косата,и добивам уште толку првут од него,иако е против првут.Има многу подобри шампони во маркетите за таа цена.
    [​IMG] [​IMG]
    На многу девојки им се допаѓаат но за мене едноставно никогаш нема да бидат добри.На почетокот го прошетав целиот град барајќи соодветна острилка,потоа кога го ставив се размачкуваше и се пресликуваше насекаде (вилушка,лажица,чаша па дури и облека),башка што бојата не е иста како на пластиката на долниот дел.Течните кармини се одлични но за мене овие не се доволно добри.
    Премногу лоша и тешка текстура,тешко се размачкува,лицето ми го прави мрсно...
    Висока цена,а за мене не прави ништо повеќе од обична крема за лице.Тие што користат креми од Орифлејм и што ја имаат пробано подлогата знаат дека имаат скоро ист мирис.Не е толку лошо ама залудно потрошени пари.

Ако има ваква тема,се извинувам :)

2. sweet-cherry

sweet-cherry Популарен член

Се зачлени на:
    28 јануари 2011
    Пораки:
    2.215
    Допаѓања:
    16.984
    На joy1 му/ѝ се допаѓа ова.