babylove овошни кашички

Производите на Garnier

Дискусија во 'Лице' започната од mimibik, 30 мај 2011.

 1. mimibik

  mimibik Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 мај 2011
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  дали некој ги има користено производите на Garnier и од кои производи сте задоволни :)
   
 2. Feme

  Feme Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2010
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  производите на Garnier

  имам користено многу од производите на Garnier и скоро од сите сум задоволно, со исклучок на колекцијата за коса, незнам зашто, но не ми одговараат ниту шампоните, ни маските. Фарбите се ок, освен јакиот мирис првите денови. Oд колекцијата за лице сум користела: хидратантно млеко за чистење на лице, крема за дневна нега Ultralift i Ultralift Pro-X, коректор Garnier eye roll-on - задоволна. Исто така ОК за цената се млеката за тело: Hydralock moisturising milk, како и колекцијата за заштита од сонце Ambre Solaire. Има и др. ама не ми текнува во моментов.
   
 3. mimibik

  mimibik Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 мај 2011
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  производите на Garnier

  од повеќето производи си задоволна значи и јас можам слободно да ги пробам...фалаа :)
   
 4. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.280
  Допаѓања:
  5.165
  производите на Garnier

  Моментално ги користам кремата за лице и млеко - од зелената колекција. Супер ми одговараат (имам масна Т зона) и премногу сум задоволна
   
 5. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.885
  производите на Garnier

  Cум задоволна од отстранувачите за шминка,посебно тоа што е пола вода-пола масло!
  Oдлично е,ја негува кожата и се вади ;)
  исто така задоволна сум од ова рол-онче,кога се брзаш,а имаш подочници,си го зешам од чанта и вршиш работа,исто така и другото за мозолчина е убаво :)
  [​IMG]
  Hе сум задоволна единствено од шампоните и маските,тие само не ми чинат!
   
  На mimibik му/ѝ се допаѓа ова.
 6. LilMissBossy

  LilMissBossy Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2010
  Пораки:
  517
  Допаѓања:
  201
  производите на Garnier

  Aнтиперспирантите на Garnier се убави.Јас ги користам година и повеќе,преадоволна сум. :up:
   
 7. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.272
  производите на Garnier

  Јас па сум презадоволна, посебно од маските ги имам пробано речиси сите и сите до една ми се предобри :)
  Шампоните исто се добри па чат пат знам моите Елсеве за да си ја одморам косата да земам Гарниер.

  Во глобала пола производи за нега ми се од Гарниер, зашто ем имаат пристапни цени, ем се со солиден квалитет.
  Гарниер пилингот е совршен поточно 3 во 1, па по пилингот се остава како маска
  [​IMG]
  Сум користела и маски за лице.
  Последно нешто што купив од Гарниер е ова и сум прееееееезадоволна!
  [​IMG]

  и за секојдневна нега млеко за чистење на лице и шминка и тоник и тоа ми е од гарниер.
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 8. mimibik

  mimibik Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 мај 2011
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  моето лице е многу проблематично и многу често ми излегуваат мозолчиња на истото место каде што сум имала пред тоа мн тешко ми заздравуват па незнам што не пробав...уште од производите на гарниер не сум пробала..
   
 9. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.885
  Не знам Роси,мене доста ми ја мрсеа косата :doh: Сакам да го пробам тоа 3 во 1 ,маска мислам е или гел :wasntme:
   
 10. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.814
  Допаѓања:
  2.105
  Го имам лосионов за тело нов производ е на Гарниер, и многу ми е убав,за разлика од сите други лосини за тела, овој ептен брзо се впива и преубаво мириса. На него пишува дека ако имате многу сува кожа за само 7 дена редовно користење ја подобрува состојбата. И да, стварно многу хидрира.

  [​IMG]
   
 11. Name

  Name Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  1.433
  Допаѓања:
  877
  Пол:
  Женски
  Извинете за оф, ама само предлог да дадам..
  гледам повеке посебни теми се направија за одредена линија за производи..
  има теми Маскара, Кои креми ги користиме, Пудри, се..а еве сега гледам се отворија
  посебни за еssence, Bourjois, Garnier, Nivea, Rimmel..прилично многу...
  неможе се тоа да се смести во една категорија тема...па кога ке отвориме таму да ги има сите овие..кога веке ги отвараме ваквите теми :)
   
  На wolf4e му/ѝ се допаѓа ова.
 12. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  2.880
  Допаѓања:
  3.918
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  [​IMG]


  Јас ги користам овие производи,тоник и крем за лице за комбинирана кожа.Презадоволна сум,ја чувствувам кожата на лицето како да е помека,поеластична,полна со живот. :)
   
 13. Rozich

  Rozich Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2010
  Пораки:
  1.194
  Допаѓања:
  1.091
  Пре-пре-пре задоволна сум од маската и шампонот на гарниер Фруктис а и ултра натуралс шампоните..Пре-пре-преубава ми е косата особено после оваа маска [​IMG] и овој шампон [​IMG]..
  Кремчето е исто,убаво а ефтино!Mи се потроши,па земав Авон,ама пак ќе му се вратам :) [​IMG]

  Btw..оваа маска во Бугарија ја има,баш ја прашував братучедка ми дека ми беа интересни,па си реков да ја прашам..Кај нас ја има ? :^) [​IMG]
  И оваа..[​IMG]
  Ми личи дека мириса многу убаво.. ^_^
   
 14. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.909
  Јас по препорака од Росонерка го земав Pure Active - со четкичето . И преубаво ми е . Многу чисто се осеќам кога ќе го измијам лицето со тоа :lol:
   
  На rossonerka му/ѝ се допаѓа ова.
 15. simonaspase

  simonaspase Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 април 2011
  Пораки:
  93
  Допаѓања:
  10

  А за шо е ?? За акни ???? И помага ... ?
   
 16. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.909
  Па откако го користам не ми искачаат бубулици , а тие што искочија одма ги снема :rock: :D Не , супер е стварно , го чисти лицето :)
   
 17. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.754
  Допаѓања:
  3.709
  Сум користела шампон од Garnier но ми се појави многу првут и престанав да го користам. Маските беа ок, но ништо посебно.
   
 18. goddess.Of.chaos

  goddess.Of.chaos Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  1.026
  Допаѓања:
  860
  [​IMG]
  Булшит. Поцрвенував сместа од ова и освен тоа нишо друго не праи. |(

  [​IMG]
  Кремчето десно е топ, ете...

  Сеа ова лево го зедов, ќе го пробам па ќе пишам.

  [​IMG]
   
 19. Izaabella

  Izaabella Популарен член

  Се зачлени на:
  13 декември 2010
  Пораки:
  1.007
  Допаѓања:
  3.484
  Пол:
  Женски
  Имам користено тоник, Фруктис шампон и сега најново, шампон за сува коса со јајца, не можам да најдам слика на нет.

  Не мириса баш преубаво, не сум фасцинирана од тоа, ама затоа косата ми ја прави многу мека и сјајна. Не е воопшто скап, чини 69 денари и е од новата колекција ако не се лажам.

  Се` на се, задоволна сум многу од производиве. Одамна имам план да го купам и Garnier Eye Roller, ама сплет околности и ете.. |(
   
 20. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.523
  Прво, фарбите на Гарние се ТОП.
  За тие пари, им нема рамни.
  Јас, манијакот за фарби сум пробала се' и сешто, ама интензитетот на бојата која ја имаат Гарние фарбите навистина трае со недели и не ја оштетуваат косата.

  Ми се допаѓаат Instant melt маските за коса.
  На кремите, млекото и тоникот не сум им посебно наклонета, зашто одамна кренав раце од овие продукти.

  Шампоните им се супер.
  Зборувам за зелените, т.е. Fructis колекцијата.
  Новите за жал, иако се по прилично достапна цена, заедно со регенераторите се чисто срање. И многумина ми се имаат пожалено.

  Ми се допаѓа пилингот, 3 во 1, го имам користено одамна и добро се покажа.

  Еднаш го имам пробано млекото за тело за многу сува кожа, во црвено паковање и не ме воодушеви многу.
  Онака, сосем ок.
  За таа цена ќе се најде и 100 пати поубаво.