Производите на Garnier

Дискусија во 'Лице' започната од mimibik, 30 мај 2011.

1. mimibik

mimibik Истакнат член

Се зачлени на:
    14 мај 2011
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    дали некој ги има користено производите на Garnier и од кои производи сте задоволни :)

2. Feme

Feme Истакнат член

Се зачлени на:
    8 ноември 2010
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    производите на Garnier

имам користено многу од производите на Garnier и скоро од сите сум задоволно, со исклучок на колекцијата за коса, незнам зашто, но не ми одговараат ниту шампоните, ни маските. Фарбите се ок, освен јакиот мирис првите денови. Oд колекцијата за лице сум користела: хидратантно млеко за чистење на лице, крема за дневна нега Ultralift i Ultralift Pro-X, коректор Garnier eye roll-on - задоволна. Исто така ОК за цената се млеката за тело: Hydralock moisturising milk, како и колекцијата за заштита од сонце Ambre Solaire. Има и др. ама не ми текнува во моментов.

3. mimibik

mimibik Истакнат член

Се зачлени на:
    14 мај 2011
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    производите на Garnier

од повеќето производи си задоволна значи и јас можам слободно да ги пробам...фалаа :)

4. slavica999

slavica999 Популарен член

Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.101
    Допаѓања:
    4.646
    производите на Garnier

Моментално ги користам кремата за лице и млеко - од зелената колекција. Супер ми одговараат (имам масна Т зона) и премногу сум задоволна

5. wolf4e

wolf4e Популарен член

Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    2.285
    Допаѓања:
    1.877
    производите на Garnier

Cум задоволна од отстранувачите за шминка,посебно тоа што е пола вода-пола масло!
    Oдлично е,ја негува кожата и се вади ;)
    исто така задоволна сум од ова рол-онче,кога се брзаш,а имаш подочници,си го зешам од чанта и вршиш работа,исто така и другото за мозолчина е убаво :)
    Hе сум задоволна единствено од шампоните и маските,тие само не ми чинат!

На mimibik му/ѝ се допаѓа ова.
  6. LilMissBossy

LilMissBossy Истакнат член

Се зачлени на:
    6 март 2010
    Пораки:
    517
    Допаѓања:
    200
    производите на Garnier

Aнтиперспирантите на Garnier се убави.Јас ги користам година и повеќе,преадоволна сум. :up:

7. rossonerka

rossonerka Популарен член

Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.159
    Допаѓања:
    15.267
    производите на Garnier

Јас па сум презадоволна, посебно од маските ги имам пробано речиси сите и сите до една ми се предобри :)
    Шампоните исто се добри па чат пат знам моите Елсеве за да си ја одморам косата да земам Гарниер.

Во глобала пола производи за нега ми се од Гарниер, зашто ем имаат пристапни цени, ем се со солиден квалитет.
    Гарниер пилингот е совршен поточно 3 во 1, па по пилингот се остава како маска
    Сум користела и маски за лице.
    Последно нешто што купив од Гарниер е ова и сум прееееееезадоволна!

и за секојдневна нега млеко за чистење на лице и шминка и тоник и тоа ми е од гарниер.

8. mimibik

mimibik Истакнат член

Се зачлени на:
    14 мај 2011
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    моето лице е многу проблематично и многу често ми излегуваат мозолчиња на истото место каде што сум имала пред тоа мн тешко ми заздравуват па незнам што не пробав...уште од производите на гарниер не сум пробала..

9. wolf4e

wolf4e Популарен член

Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    2.285
    Допаѓања:
    1.877
    Не знам Роси,мене доста ми ја мрсеа косата :doh: Сакам да го пробам тоа 3 во 1 ,маска мислам е или гел :wasntme:

10. maja8

maja8 Популарен член

Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.775
    Допаѓања:
    2.062
    Го имам лосионов за тело нов производ е на Гарниер, и многу ми е убав,за разлика од сите други лосини за тела, овој ептен брзо се впива и преубаво мириса. На него пишува дека ако имате многу сува кожа за само 7 дена редовно користење ја подобрува состојбата. И да, стварно многу хидрира.

11. Name

Name Популарен член

Се зачлени на:
    5 јуни 2010
    Пораки:
    1.432
    Допаѓања:
    849
    Извинете за оф, ама само предлог да дадам..
    гледам повеке посебни теми се направија за одредена линија за производи..
    има теми Маскара, Кои креми ги користиме, Пудри, се..а еве сега гледам се отворија
    посебни за еssence, Bourjois, Garnier, Nivea, Rimmel..прилично многу...
    неможе се тоа да се смести во една категорија тема...па кога ке отвориме таму да ги има сите овие..кога веке ги отвараме ваквите теми :)

На wolf4e му/ѝ се допаѓа ова.
  12. baguf4e

baguf4e Популарен член

Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    2.872
    Допаѓања:
    3.765

Јас ги користам овие производи,тоник и крем за лице за комбинирана кожа.Презадоволна сум,ја чувствувам кожата на лицето како да е помека,поеластична,полна со живот. :)

13. Rozich

Rozich Популарен член

Се зачлени на:
    16 јуни 2010
    Пораки:
    1.183
    Допаѓања:
    1.007
    Пре-пре-пре задоволна сум од маската и шампонот на гарниер Фруктис а и ултра натуралс шампоните..Пре-пре-преубава ми е косата особено после оваа маска [​IMG] и овој шампон [​IMG]..
    Кремчето е исто,убаво а ефтино!Mи се потроши,па земав Авон,ама пак ќе му се вратам :) [​IMG]

Btw..оваа маска во Бугарија ја има,баш ја прашував братучедка ми дека ми беа интересни,па си реков да ја прашам..Кај нас ја има ? :^) [​IMG]
    И оваа..[​IMG]
    Ми личи дека мириса многу убаво.. ^_^

14. Dushica-sk

Dushica-sk Популарен член

Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.908
    Јас по препорака од Росонерка го земав Pure Active - со четкичето . И преубаво ми е . Многу чисто се осеќам кога ќе го измијам лицето со тоа :lol:

На rossonerka му/ѝ се допаѓа ова.
  15. simonaspase

simonaspase Истакнат член

Се зачлени на:
    22 април 2011
    Пораки:
    93
    Допаѓања:
    10

А за шо е ?? За акни ???? И помага ... ?

16. Dushica-sk

Dushica-sk Популарен член

Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.908
    Па откако го користам не ми искачаат бубулици , а тие што искочија одма ги снема :rock: :D Не , супер е стварно , го чисти лицето :)

17. crazyinlove19

crazyinlove19 Популарен член

Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.754
    Допаѓања:
    3.702
    Сум користела шампон од Garnier но ми се појави многу првут и престанав да го користам. Маските беа ок, но ништо посебно.

18. goddess.Of.chaos

goddess.Of.chaos Популарен член

Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    1.018
    Допаѓања:
    827
    Булшит. Поцрвенував сместа од ова и освен тоа нишо друго не праи. |(

Кремчето десно е топ, ете...

Сеа ова лево го зедов, ќе го пробам па ќе пишам.

19. Izaabella

Izaabella Популарен член

Се зачлени на:
    13 декември 2010
    Пораки:
    694
    Допаѓања:
    1.489
    Имам користено тоник, Фруктис шампон и сега најново, шампон за сува коса со јајца, не можам да најдам слика на нет.

Не мириса баш преубаво, не сум фасцинирана од тоа, ама затоа косата ми ја прави многу мека и сјајна. Не е воопшто скап, чини 69 денари и е од новата колекција ако не се лажам.

Се` на се, задоволна сум многу од производиве. Одамна имам план да го купам и Garnier Eye Roller, ама сплет околности и ете.. |(

20. Trendafilka

Trendafilka Форумски идол

Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.460
    Прво, фарбите на Гарние се ТОП.
    За тие пари, им нема рамни.
    Јас, манијакот за фарби сум пробала се' и сешто, ама интензитетот на бојата која ја имаат Гарние фарбите навистина трае со недели и не ја оштетуваат косата.

Ми се допаѓаат Instant melt маските за коса.
    На кремите, млекото и тоникот не сум им посебно наклонета, зашто одамна кренав раце од овие продукти.

Шампоните им се супер.
    Зборувам за зелените, т.е. Fructis колекцијата.
    Новите за жал, иако се по прилично достапна цена, заедно со регенераторите се чисто срање. И многумина ми се имаат пожалено.

Ми се допаѓа пилингот, 3 во 1, го имам користено одамна и добро се покажа.

Еднаш го имам пробано млекото за тело за многу сува кожа, во црвено паковање и не ме воодушеви многу.
    Онака, сосем ок.
    За таа цена ќе се најде и 100 пати поубаво.