Производите на Seventeen

Дискусија во 'Тело' започната од SunnyGirl2, 10 мај 2013.

 1. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.632
  Допаѓања:
  5.348
  Девојки што мислите за производите на Seventeen?
  Сте ги користеле ли? Колку сте задоволни?

  Јас користев млеко за тело розево со ситни светки преубаво мирисаше и траеше но ми беше поклон и не можам да најдам ... Каде да барам ;)
  Користев и пудра и сум задоволна :)
   

  Прикачени фајлови:

  • body silk.jpg
   body silk.jpg
   Големина на фајлот:
   16,6 KB
   Прегледи:
   601
  На BellaS му/ѝ се допаѓа ова.
 2. MotherMonsterI

  MotherMonsterI Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2012
  Пораки:
  798
  Допаѓања:
  835
  Од пудрата понезадоволна и не можев да бидам ! Катастрофа нешто...како кал беше !! Невр аген !

  Ставаш секаде рамномерно и на дневна светлина ишарана негде се фатило негде не .....абе крај !

  друго не знам не сум користела , а и после пудрава немам намера
   
 3. dharma03

  dharma03 Активен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2013
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  18

  Хаха, да, на сончева светлина делува како паштета да имам ставено
   
 4. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.034
  Многу сум задоволна со сенките на Севнтин и од тое поединечните и од палетите од по 3 сенки. Многу убави нијанси имаат, доволно се пигментирани и солидна трајност имаат. Ги препорачувам!
  Исто и од маскарата Xtraordinare сум многу задоволна, издолжува и ги дефинира трепките не ги лепи и ги прави да изгледаат по густи.
  Лакиовите за нокти се супер доста се трајни и одличен избор на бои имаат.
  Од карминчињата имам неколку ок се, не се лоши само боите малку не им се баш...
  Руменилата им се многу пигментирани што мене лично не ми се допаѓа, не сакам многу нападни руменила, а овие ми се баш такви. Премногу темни, премногу розеви или премногу праскасти.
  Општо вака ми се супер марка со одлични производи и прифатливи цени.
   
 5. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  13.707
  Допаѓања:
  74.578
  Пол:
  Женски
  [​IMG]

  Сакам оваа маскара да ја пробам ама не црна , гледам има лилјакова,сина, тркизна, темно сина
   
 6. LadyNitro

  LadyNitro Активен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2013
  Пораки:
  163
  Допаѓања:
  30
  Задоволна, многу :D Посебно ми се свиѓаат сенките, а и сјајчињата не се лоши :lol: А за маскарата, да не збориме, за мерак ;)
   
 7. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  13.707
  Допаѓања:
  74.578
  Пол:
  Женски

  За точно оваа боја зборувам,а баш на кафени очи стои убаво лилјакова маскара. А и ептен се познава бојата отколку од некоја друга маскара во боја. Неделава ќе ја земам па ќе пишам :)
  [​IMG]
   
 8. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.034
  Користаки јас ја имам користено таа пишав погоре, само црна имам користено, а виолетовата ја имам пробано многу убава боја и на зелени очи е ептен ефектна. :)
   
  На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Nana19

  Nana19 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  2.142
  Допаѓања:
  2.743
  Го имам користено прфемот, млекото за тело , двокомпнентниот одстранувач за шминка, пудрите, маскара , глитерот ...една од маскарите
  здоволна сум од сите производи
   
 10. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  3.983
  Допаѓања:
  45.818
  Пол:
  Женски
  Имам користено само Севентин тајм плус пудрата, и задоволна сум покривна беше доста :)
   
 11. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.276
  Допаѓања:
  20.594
  Пол:
  Женски
  Млеката за тело се врв, посебно за летниот период се незаменливи. Имам користено и други производи и задоволна сум.
   
  На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Soncence3 и 3 други им се допаѓа ова.
 12. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.111
  Допаѓања:
  8.851
  Пол:
  Женски
  Каде можат да се најдат производите на seventeen?
   
 13. xxx-ba

  xxx-ba Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2012
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  195
  Во Cosmo.
   
 14. Macito007

  Macito007 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2017
  Пораки:
  483
  Допаѓања:
  2.407
  Пол:
  Женски
  20190804_213539.jpg
  Омилен за во лето
  Дава убава хидратација, мирис плус со светки :lol: