1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Производи за заштита на косата од топлина

Дискусија во 'Коса' започната од m2m2m2, 20 септември 2011.

  1. m2m2m2

    m2m2m2 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    1.517
    Допаѓања:
    1.059
    Девојки ме интересира дали и колку користите вакви производи, колку се ефикасни и колкав избор има кај нас?
    А случајно налетав на интернет на ваква цела колекција од Dove ама јас не сум ја сретнала кај нас :^)
     

    Прикачени фајлови:

    • dovemain.jpg
      dovemain.jpg
      Големина на фајлот:
      27 KB
      Прегледи:
      864
  2. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672

    ги нема баш сега гледав во Веро евентуално Космо или Јуник, но чисто сумјам, пола од работите што ги даваат на интернет не ги носат кај нас, еве и јас случајно на нивниот сајт гледав еден регенератор против топлински влијанија и гледам во Веро го нема.

    Тоа е, поготово ако си го гледала америчкиот сајт или германскиот тие секогаш имаат побогат асортиман.
     
  3. macence85

    macence85 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 август 2010
    Пораки:
    1.217
    Допаѓања:
    821
    Кај нас може да се најдат производите од Субрина за заштита. Барем тоа е се што јас успеав да најдам. А патем кажано не видов некоја голема разлика во оштетувањето.
     
  4. m2m2m2

    m2m2m2 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    1.517
    Допаѓања:
    1.059
    Незнам за Субрина некако не ми се прави кејфот, не сум баш задоволна од нивните производи, поготово за коса.
    Јас прв пат прочитав за ваков производ на некоја од темиве на форумов, мислам дека во таа за преси за коса некој имаше спомнато, па се заинтересирав.
     
  5. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.573
    Допаѓања:
    80.649
    Пол:
    Женски
    Aко некоја ги види овие производите на Дав некаде низ Македонијава, нека известува секундарно.
    Јас освен силиконски капки, не користам ништо друго за заштита од топлина - до душа, периодов и многу ретко ја сушам косата со фен и се пеглам 1-2 пати во месецот.
    Ги користам зелените капки на Авон, а искрено, немам поима колку помагаат при заштита од топлина.
     
  6. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    Имам користено некои препарати наменети за заштита, ама врска нема. Не се забележува никаква разлика.
     
  7. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.635
    Допаѓања:
    4.456
    Пол:
    Женски
    Имам користено додека ја пеглав косата ама некоја посебна разлика не воочив
     
  8. m2m2m2

    m2m2m2 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    1.517
    Допаѓања:
    1.059
    И јас исто ја пеглам еднаш на месец-два, ретко ја сушам со фен и користам силиконски капки, ама капките се за заштита само на врвовите, така ја знам, а овие као биле други производи за заштита на целата коса од секаква топлина.
     
  9. Saya

    Saya Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2011
    Пораки:
    1.190
    Допаѓања:
    5.551
    Јас пред некој ден го забележав Тафтот за заштита од топлина, пристојна цена беше, па ме интересира дали некоја феминка го има користено?

    [​IMG]
     
  10. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.345
    Има во Јуник на keune, ама е околу 700-800 денари.И во фризерници може да се нарачаат ама исто се прилично скапи.Не сум земала до сега само зашто не им верувам многу, многу, па не ми се фрлаат пари за џабе.
     
  11. m2m2m2

    m2m2m2 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    1.517
    Допаѓања:
    1.059
    Јас прв пат го гледам, не сум забележала до сега вакви производи кај нас, затоа прашував :?:
     
  12. NightAir

    NightAir Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2011
    Пораки:
    394
    Допаѓања:
    491
    Јас користам Tresemme ..Многу добра компанија, и имам одлични резултати после година користење.Во СКопје се надевам дека го има не сум сигурна но во другиве градови не верувам сепак побарај...Иначе јас си го купив коа бев Прага и го користам можи годиа ипол..Многу споро се троши :D
    [​IMG] Инаку цената се движи негде околу 3 евра...180 ден.
     
  13. Saya

    Saya Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2011
    Пораки:
    1.190
    Допаѓања:
    5.551
    Јас баш пред некој ден го видов во Тинекс, околу 180 денари мислам дека беше.
     
  14. eli25

    eli25 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    14.724
    Допаѓања:
    122.045
    [​IMG]
    Овој ми го препорача фризерката.Го имам ,ама не дека штити.Сепак полесно ми е на душичката кога го ставам пред пеглање,демек заштитена ми е косата :wasntme: А којзнае,може и штити ама минимално.Битно убава мека ми ја прави косата.А и мирисот е :mm:
     
  15. m2m2m2

    m2m2m2 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    1.517
    Допаѓања:
    1.059
    Значи ја пеглаш косата и не ти е изгорена? или?
    Ме интересира колку е ефикасно, оти ако го нема овде можам да го порачам од германија по тетка ми.
     
  16. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.573
    Допаѓања:
    80.649
    Пол:
    Женски
    Ги забележав во Тинекс пред некој ден, си ги купив лакот и пената oд истата линија, инаку приступачна им е цената - 180 денари секое.
    Ќе ви кажам дали ќе забележам некои резултати, ма да не ми е јасно како ќе ме заштитат овие нешта од топлина, дека нема шанси после ставањето на лакот на пример да ја пеглам косата, ама ајде ќе видам што ќе излезе од користењето на пената и фенот во комбинација. :)
    Ова од сликата на Саја го немаше, кажувајте ако го заприметите некаде низ маркетиве.
     
  17. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.345
    Ова се става пред пеглање?Знам дека е за заштита од топлина, ама нели силиконски капки и такви работи треба да се ставаат после зашто е мрсно, па со топлина дополнително гори?!
     
    На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
  18. NightAir

    NightAir Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2011
    Пораки:
    394
    Допаѓања:
    491
    Да да многу малку ми се гори спрема порано можам ова со сигурност да ти го кажам.Мошеби сепак има и до цела комбинација што ја правам на косата. Значи се миеш со детски шампон (јас користам Шаума) и потоа не и ставаш регенератор туку ставаш маска за коса од Loreal Total repair една со црвено капаче и потоа пред пеглање ова Tresemme.Од тогаш косата свила ми е. :inlove:
     
  19. m2m2m2

    m2m2m2 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    1.517
    Допаѓања:
    1.059
    Ако е така ќе порачам да ми пратат од Германија па ќе видам какви резултати ќе има.
     
  20. Artemission

    Artemission Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    2.031
    Допаѓања:
    15.669
    Saya знам го тупам, ама во кој Тинекс? Ја проверив неколку и не успеав да се скрасам со ова чудо :(