Производи за заштита на косата од топлина

Дискусија во 'Коса' започната од m2m2m2, 20 септември 2011.

 1. m2m2m2

  m2m2m2 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  1.517
  Допаѓања:
  1.057
  Девојки ме интересира дали и колку користите вакви производи, колку се ефикасни и колкав избор има кај нас?
  А случајно налетав на интернет на ваква цела колекција од Dove ама јас не сум ја сретнала кај нас :^)
   

  Прикачени фајлови:

  • dovemain.jpg
   dovemain.jpg
   Големина на фајлот:
   27 KB
   Прегледи:
   861
 2. interesna

  interesna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  1.917
  Допаѓања:
  671

  ги нема баш сега гледав во Веро евентуално Космо или Јуник, но чисто сумјам, пола од работите што ги даваат на интернет не ги носат кај нас, еве и јас случајно на нивниот сајт гледав еден регенератор против топлински влијанија и гледам во Веро го нема.

  Тоа е, поготово ако си го гледала америчкиот сајт или германскиот тие секогаш имаат побогат асортиман.
   
 3. macence85

  macence85 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2010
  Пораки:
  1.217
  Допаѓања:
  817
  Кај нас може да се најдат производите од Субрина за заштита. Барем тоа е се што јас успеав да најдам. А патем кажано не видов некоја голема разлика во оштетувањето.
   
 4. m2m2m2

  m2m2m2 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  1.517
  Допаѓања:
  1.057
  Незнам за Субрина некако не ми се прави кејфот, не сум баш задоволна од нивните производи, поготово за коса.
  Јас прв пат прочитав за ваков производ на некоја од темиве на форумов, мислам дека во таа за преси за коса некој имаше спомнато, па се заинтересирав.
   
 5. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  16.746
  Допаѓања:
  76.451
  Пол:
  Женски
  Aко некоја ги види овие производите на Дав некаде низ Македонијава, нека известува секундарно.
  Јас освен силиконски капки, не користам ништо друго за заштита од топлина - до душа, периодов и многу ретко ја сушам косата со фен и се пеглам 1-2 пати во месецот.
  Ги користам зелените капки на Авон, а искрено, немам поима колку помагаат при заштита од топлина.
   
 6. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.731
  Допаѓања:
  5.145
  Имам користено некои препарати наменети за заштита, ама врска нема. Не се забележува никаква разлика.
   
 7. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.527
  Допаѓања:
  4.021
  Пол:
  Женски
  Имам користено додека ја пеглав косата ама некоја посебна разлика не воочив
   
 8. m2m2m2

  m2m2m2 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  1.517
  Допаѓања:
  1.057
  И јас исто ја пеглам еднаш на месец-два, ретко ја сушам со фен и користам силиконски капки, ама капките се за заштита само на врвовите, така ја знам, а овие као биле други производи за заштита на целата коса од секаква топлина.
   
 9. Saya

  Saya Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2011
  Пораки:
  1.190
  Допаѓања:
  5.538
  Јас пред некој ден го забележав Тафтот за заштита од топлина, пристојна цена беше, па ме интересира дали некоја феминка го има користено?

  [​IMG]
   
 10. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.323
  Има во Јуник на keune, ама е околу 700-800 денари.И во фризерници може да се нарачаат ама исто се прилично скапи.Не сум земала до сега само зашто не им верувам многу, многу, па не ми се фрлаат пари за џабе.
   
 11. m2m2m2

  m2m2m2 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  1.517
  Допаѓања:
  1.057
  Јас прв пат го гледам, не сум забележала до сега вакви производи кај нас, затоа прашував :?:
   
 12. NightAir

  NightAir Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2011
  Пораки:
  394
  Допаѓања:
  490
  Јас користам Tresemme ..Многу добра компанија, и имам одлични резултати после година користење.Во СКопје се надевам дека го има не сум сигурна но во другиве градови не верувам сепак побарај...Иначе јас си го купив коа бев Прага и го користам можи годиа ипол..Многу споро се троши :D
  [​IMG] Инаку цената се движи негде околу 3 евра...180 ден.
   
 13. Saya

  Saya Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2011
  Пораки:
  1.190
  Допаѓања:
  5.538
  Јас баш пред некој ден го видов во Тинекс, околу 180 денари мислам дека беше.
   
 14. eli25

  eli25 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  9.493
  Допаѓања:
  82.668
  [​IMG]
  Овој ми го препорача фризерката.Го имам ,ама не дека штити.Сепак полесно ми е на душичката кога го ставам пред пеглање,демек заштитена ми е косата :wasntme: А којзнае,може и штити ама минимално.Битно убава мека ми ја прави косата.А и мирисот е :mm:
   
 15. m2m2m2

  m2m2m2 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  1.517
  Допаѓања:
  1.057
  Значи ја пеглаш косата и не ти е изгорена? или?
  Ме интересира колку е ефикасно, оти ако го нема овде можам да го порачам од германија по тетка ми.
   
 16. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  16.746
  Допаѓања:
  76.451
  Пол:
  Женски
  Ги забележав во Тинекс пред некој ден, си ги купив лакот и пената oд истата линија, инаку приступачна им е цената - 180 денари секое.
  Ќе ви кажам дали ќе забележам некои резултати, ма да не ми е јасно како ќе ме заштитат овие нешта од топлина, дека нема шанси после ставањето на лакот на пример да ја пеглам косата, ама ајде ќе видам што ќе излезе од користењето на пената и фенот во комбинација. :)
  Ова од сликата на Саја го немаше, кажувајте ако го заприметите некаде низ маркетиве.
   
 17. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.323
  Ова се става пред пеглање?Знам дека е за заштита од топлина, ама нели силиконски капки и такви работи треба да се ставаат после зашто е мрсно, па со топлина дополнително гори?!
   
  На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
 18. NightAir

  NightAir Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2011
  Пораки:
  394
  Допаѓања:
  490
  Да да многу малку ми се гори спрема порано можам ова со сигурност да ти го кажам.Мошеби сепак има и до цела комбинација што ја правам на косата. Значи се миеш со детски шампон (јас користам Шаума) и потоа не и ставаш регенератор туку ставаш маска за коса од Loreal Total repair една со црвено капаче и потоа пред пеглање ова Tresemme.Од тогаш косата свила ми е. :inlove:
   
 19. m2m2m2

  m2m2m2 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  1.517
  Допаѓања:
  1.057
  Ако е така ќе порачам да ми пратат од Германија па ќе видам какви резултати ќе има.
   
 20. Artemission

  Artemission Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  2.031
  Допаѓања:
  15.656
  Saya знам го тупам, ама во кој Тинекс? Ја проверив неколку и не успеав да се скрасам со ова чудо :(