1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Проклетството на островот Оак

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од maca cvet, 23 февруари 2016.

 1. maca cvet

  maca cvet Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2014
  Пораки:
  674
  Допаѓања:
  456
  Пол:
  Женски
  Ја отварам темава затоа што пред некој ден гледав едно видео за овој остров и таму се велеше дека овој остров е проколнат. Сакам малце да разговараме на оваа тема. Ако сметате дека оваа тема не е потребна слободно избришете ја