1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Промени во однесување

Дискусија во 'Сингл' започната од Sanela94, 2 февруари 2012.

  1. Sanela94

    Sanela94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 август 2011
    Пораки:
    62
    Допаѓања:
    29
    Дали ви се случило некогаш да се шмекате со некое машко кое не го познавате (најчесто тоа ми се случува мене со дете од моето школо) и се среќавате секој ден, секој ден си праќате некој погледи.Кога ќе се видите од далеку се барате во гужвите да ви се сретнат погледите..На крајот се запознавате некако, преку фејсбук да речиме и оттогаш на училиште односот ви е другарски, имате само едно здраво шо прајш и ги нема повеќе тие погледи...Во последно со две машки ми се има така десено и незнам шо да прам сега...И да го гледам јас тој не ме гледа мене, или пак ме гледа кога јас не го гледам..Сакам нешто да превземам ама незнам шо..И баш ме интересира зошто така да се мени однесвањето и дали имате слична приказна :?:
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. maja.kostovska

    maja.kostovska Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2011
    Пораки:
    288
    Допаѓања:
    192
    и мене ми се случува тоа ... ништо посебно не е, не мора да значче дека ако некој те гледа нон стоп во школо дека те свига. Ако е така тогаш јас го бендисувам секое машко од гимназијата :D
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. sweet25

    sweet25 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2011
    Пораки:
    669
    Допаѓања:
    317
    Пред неколку години ми се случи...Значи тоа беше едно друштво , и еден од друштвото ме шмекаше, јас не реагирав многу , пред сите комплименти ми делеше, ме двоеше во однесувањето , беше осетливо, и викаше да излеземе, и одеднаш кога мислев веќе да попуштам тој почна како да ми е лут, да ме игнорира... Не ми беше јасно, се мислев зашто , и бидејки во такви моменти ме фаќа инат, го викнав и го прашав да не ми е нешто лут, и зашто така го сменил односот кон мене... Ми рече дека ништо не ми е лут, туку другар му му рекол дека планира нешто со мене, и дека се они многу добри другари и затоа тој се повлекол...А јас тогаш се имав зближено со тој другиот и си ги споредував :D да видам кој повеќе ми одговара, ама не знаев дека се толку блиски.
    А во твојот случај ми звучи како да видел на FB нешто што не му одговара, или слушнал :^)
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. angelche16

    angelche16 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    2.370
    Допаѓања:
    9.306
    Пол:
    Женски
    Ми се има случено да да а после ми е срам хахахахаха :D:D
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.579
    Допаѓања:
    155.733
    Пол:
    Женски
    Ќе зборам за оргиналниот пост на @Sanela94 , ама тоа важи за сите, нели?
    Кога некој не познаваш не ти е грижа дали директно ќе флертоваш со него, дали ќе го гледаш во очи - не те познава така да не ти е грижа. Штом се познавате, ти знај име, добро ти го знај лицето и се поттикнува ова - „срамота е“, не дека вистина е срамота ама потсвесно ние веруваме дека е, така ни вели околината, така не научила. Фактички нема големи промени во однесувањето, само овој фактор е онака по малце вмешан.
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Frosi333

    Frosi333 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2018
    Пораки:
    185
    Допаѓања:
    146
    Пол:
    Женски
    znaci vaka, mi pisuvaat maski,na nekoi koi mi se svigjaat vrakjam.I taka si pisuvam so tie prvo tiee pisuvaat postojano,a posle nekoe vreme prestanuvaat da pisuvaat,vaka e ama bukvalno so site maski. Eve eden primer eden mi prakjase snap i se mi prati srce a ja vrativ smeska.I onod togas ne mi pisal.Ne znam dali e do mene problemot,dali sum mn diva ne znam sto da pravam...Inace po priroda sum sramezliva i povlecena devojka.
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. malalola

    malalola Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2018
    Пораки:
    339
    Допаѓања:
    199
    Пол:
    Женски
    Или не знаеш да им го задржиш вмиманието или не си го сретнала вистинскиот.
     
  8. Neophodna

    Neophodna Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2018
    Пораки:
    569
    Допаѓања:
    548
    Пол:
    Женски
    Има такви што не враќаат одма,ја имам еден другар ќе му пишам и не ми враќа 3 дена
     
  9. Ladybbc

    Ladybbc Активен член

    Се зачлени на:
    24 април 2017
    Пораки:
    73
    Допаѓања:
    114
    Пол:
    Женски
    Многу зависи дали точно си проценила, а може те замислувал поинаку имал други очекувања. Како и да е ако тебе ти се свиѓа превземи нешто, во спротивно ноншалантно поздрави го.
     
  10. DaftPunk

    DaftPunk Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 септември 2013
    Пораки:
    99
    Допаѓања:
    73
    Пиши им ти прва де. Чим они започнале еднаш и до негде сте стигнале, фер е и ти да пишеш прва отпосле. Ја идам со тоа дека максимум 3 пати пишувам прв а после тоа ако они не пишат, толку е.

    хмм, од една страна можно е да не е сигурен дали го свиѓаш и ти или го гледаш само дека он те гледал прв. Или па може он не те свиѓа а само те гледа за флерт, не се знае. Ама ова второто е помалку веројатно дека обично не би трошеле време на нешто безцелно. Мене ми се случувало да се гледам така со повеќе, и сите сум ги свиѓал ама не до исти степен. За некои сум се позамарал да има повеќе контакт а со некои сум оставил ако случајно она се потегне повеќе. И да, кога би потегнале би бил за, така да најверојатно има или бар имало нешто само требало да се изреагира (на време).
     
    Последна измена од модератор: 3 март 2018
  11. Lilik

    Lilik Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јули 2022
    Пораки:
    558
    Допаѓања:
    6.243
    Пол:
    Женски