Промени во однесување

Дискусија во 'Сингл' започната од Sanela94, 2 февруари 2012.

 1. Sanela94

  Sanela94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 август 2011
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  29
  Дали ви се случило некогаш да се шмекате со некое машко кое не го познавате (најчесто тоа ми се случува мене со дете од моето школо) и се среќавате секој ден, секој ден си праќате некој погледи.Кога ќе се видите од далеку се барате во гужвите да ви се сретнат погледите..На крајот се запознавате некако, преку фејсбук да речиме и оттогаш на училиште односот ви е другарски, имате само едно здраво шо прајш и ги нема повеќе тие погледи...Во последно со две машки ми се има така десено и незнам шо да прам сега...И да го гледам јас тој не ме гледа мене, или пак ме гледа кога јас не го гледам..Сакам нешто да превземам ама незнам шо..И баш ме интересира зошто така да се мени однесвањето и дали имате слична приказна :?:
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. maja.kostovska

  maja.kostovska Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2011
  Пораки:
  288
  Допаѓања:
  192
  и мене ми се случува тоа ... ништо посебно не е, не мора да значче дека ако некој те гледа нон стоп во школо дека те свига. Ако е така тогаш јас го бендисувам секое машко од гимназијата :D
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. sweet25

  sweet25 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2011
  Пораки:
  669
  Допаѓања:
  313
  Пред неколку години ми се случи...Значи тоа беше едно друштво , и еден од друштвото ме шмекаше, јас не реагирав многу , пред сите комплименти ми делеше, ме двоеше во однесувањето , беше осетливо, и викаше да излеземе, и одеднаш кога мислев веќе да попуштам тој почна како да ми е лут, да ме игнорира... Не ми беше јасно, се мислев зашто , и бидејки во такви моменти ме фаќа инат, го викнав и го прашав да не ми е нешто лут, и зашто така го сменил односот кон мене... Ми рече дека ништо не ми е лут, туку другар му му рекол дека планира нешто со мене, и дека се они многу добри другари и затоа тој се повлекол...А јас тогаш се имав зближено со тој другиот и си ги споредував :D да видам кој повеќе ми одговара, ама не знаев дека се толку блиски.
  А во твојот случај ми звучи како да видел на FB нешто што не му одговара, или слушнал :^)
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  1.846
  Допаѓања:
  7.593
  Пол:
  Женски
  Ми се има случено да да а после ми е срам хахахахаха :D:D
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  6.860
  Допаѓања:
  113.016
  Ќе зборам за оргиналниот пост на @Sanela94 , ама тоа важи за сите, нели?
  Кога некој не познаваш не ти е грижа дали директно ќе флертоваш со него, дали ќе го гледаш во очи - не те познава така да не ти е грижа. Штом се познавате, ти знај име, добро ти го знај лицето и се поттикнува ова - „срамота е“, не дека вистина е срамота ама потсвесно ние веруваме дека е, така ни вели околината, така не научила. Фактички нема големи промени во однесувањето, само овој фактор е онака по малце вмешан.
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Frosi333

  Frosi333 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2018
  Пораки:
  172
  Допаѓања:
  138
  Пол:
  Женски
  znaci vaka, mi pisuvaat maski,na nekoi koi mi se svigjaat vrakjam.I taka si pisuvam so tie prvo tiee pisuvaat postojano,a posle nekoe vreme prestanuvaat da pisuvaat,vaka e ama bukvalno so site maski. Eve eden primer eden mi prakjase snap i se mi prati srce a ja vrativ smeska.I onod togas ne mi pisal.Ne znam dali e do mene problemot,dali sum mn diva ne znam sto da pravam...Inace po priroda sum sramezliva i povlecena devojka.
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. malalola

  malalola Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2018
  Пораки:
  339
  Допаѓања:
  198
  Пол:
  Женски
  Или не знаеш да им го задржиш вмиманието или не си го сретнала вистинскиот.
   
 8. Neophodna

  Neophodna Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2018
  Пораки:
  569
  Допаѓања:
  530
  Пол:
  Женски
  Има такви што не враќаат одма,ја имам еден другар ќе му пишам и не ми враќа 3 дена
   
 9. Ladybbc

  Ladybbc Активен член

  Се зачлени на:
  24 април 2017
  Пораки:
  73
  Допаѓања:
  109
  Пол:
  Женски
  Многу зависи дали точно си проценила, а може те замислувал поинаку имал други очекувања. Како и да е ако тебе ти се свиѓа превземи нешто, во спротивно ноншалантно поздрави го.
   
 10. DaftPunk

  DaftPunk Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 септември 2013
  Пораки:
  99
  Допаѓања:
  73
  Пиши им ти прва де. Чим они започнале еднаш и до негде сте стигнале, фер е и ти да пишеш прва отпосле. Ја идам со тоа дека максимум 3 пати пишувам прв а после тоа ако они не пишат, толку е.

  хмм, од една страна можно е да не е сигурен дали го свиѓаш и ти или го гледаш само дека он те гледал прв. Или па може он не те свиѓа а само те гледа за флерт, не се знае. Ама ова второто е помалку веројатно дека обично не би трошеле време на нешто безцелно. Мене ми се случувало да се гледам така со повеќе, и сите сум ги свиѓал ама не до исти степен. За некои сум се позамарал да има повеќе контакт а со некои сум оставил ако случајно она се потегне повеќе. И да, кога би потегнале би бил за, така да најверојатно има или бар имало нешто само требало да се изреагира (на време).
   
  Последна измена од модератор: 3 март 2018