Пронајди ја твојата боја на коса

Дискусија во 'Коса' започната од kolovoz, 17 јуни 2011.

 1. kolovoz

  kolovoz Популарен член

  Се зачлени на:
  9 мај 2011
  Пораки:
  1.094
  Допаѓања:
  3.483
  знам дека има многу слични теми,
  ако не ви се допаѓа-КАНТА :clap: :wasntme:
  одберете ја најблиската ваша нијанса од понудените, се потрудив да ги ставам сите
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  мојата е 2 darkest brown
   
 2. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  7.714
  Допаѓања:
  103.958
  пронајди ја твојата боја на коса

  Пффф мојата ја надов како медум еш браун и ко медиум еш блонд и ко хани блонд и ко батрд тоуст.
  Оди па снајди се и башка шо не можам да ја одредам правилно.
   
 3. LadyN

  LadyN Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2010
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  124
  Lighest golden brown е мојата природна боја на коса I think... не ме бива баш за одредување :$
   
 4. SaIvnjaann

  SaIvnjaann Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2011
  Пораки:
  505
  Допаѓања:
  458
  :lol: си ја пронајдов и мојата боја 27 иако сакам да ми биде плава , ама онака природно плава :?:
  ај ај сега кога ќе одиме на одмор на плажа 8) ќе си ставиме малце лимонче на косата и ќе ни оплави :lol: (жива вистина, јас секое лето си правам така и ми се осветлува малце )
   
 5. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.206
  Допаѓања:
  74.738
  Пол:
  Женски
  24ka, Light Ash Blonde - e, баш таква :)
   
  На Eileen му/ѝ се допаѓа ова.
 6. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.277
  Допаѓања:
  5.150
  Нема филозофија кај мене Dark Brown :up:
   
 7. Anely

  Anely Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  224
  Jet black
   
 8. Domino

  Domino Популарен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2010
  Пораки:
  971
  Допаѓања:
  1.034
  Мојата баш и ја немаше ама е една нијанса посветла од Medium Auburn.
   
 9. starbucks

  starbucks Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  3.064
  Допаѓања:
  6.657
  48 lightest brown & 55% gray
   
 10. Eileen

  Eileen Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2011
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  0
  Мојата е 26 Golden Honey Blonde природна! Ама летото се шетам многу по сонце ми е бивала и 24 поради тоа си ја обожавам!!!
   
 11. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  9.775
  Допаѓања:
  119.707
  Brown sugar - 373 :D
   
 12. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.754
  Допаѓања:
  3.706
  Black :) со тегет нијанса.
   
 13. MissSpark

  MissSpark Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2011
  Пораки:
  672
  Допаѓања:
  1.272
  Пол:
  Женски
  Браун Шуг‘р 373, и сеуште ми светлее.. ќе станам плава некој ден :)
   
 14. Linn1

  Linn1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2011
  Пораки:
  1.221
  Допаѓања:
  1.932
  2-Darkest Brown/Black :?: Неможам баш да одредам
   
 15. MoonChild

  MoonChild Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 мај 2011
  Пораки:
  240
  Допаѓања:
  90
  2-darkest brown :)
   
 16. Lilly8

  Lilly8 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 март 2011
  Пораки:
  306
  Допаѓања:
  288
  jet black :D
   
 17. marija994

  marija994 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2010
  Пораки:
  239
  Допаѓања:
  193
  Dark chocolate brown :) со малку повеќе златен сјај :lol:
   
 18. avriill

  avriill Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2011
  Пораки:
  55
  Допаѓања:
  15
  Пол:
  Женски
  Дарк Рутс 14:)
  14.Dark Roots
   
 19. spellbound

  spellbound Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2010
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  1.480
  Јас неможам да ја одредам, или е по светла, или по темна или по црвена или по сива |(
   
 20. slobodka

  slobodka Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.106
  Допаѓања:
  2.679
  Пол:
  Женски
  Ќе да е dark brown