1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Протеини

Дискусија во 'Диети' започната од kukli4ka-1, 26 март 2010.

 1. kukli4ka-1

  kukli4ka-1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 март 2010
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  0
  Koi jadenja sodrzat najveke proteini????
   
 2. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.447
  Пол:
  Женски
  Јас знам дека месото и јајцата содржат најмногу протеини.
   
 3. butterflyyy

  butterflyyy Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2010
  Пораки:
  116
  Допаѓања:
  59
  Proteini sodzat sekoja hrana sto e od zivotinsko poteklo, kako meso, jajca (osobeno belkata) , mleko, sirenje. Inace i sojata i pecurkite sodzat proteini iako ne se od zivotinsko poteklo (najcesto vegetarijancite gi koristat kako zamena vo ishranata mesto meso) poz
   
  На Unknown69 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. didisi

  didisi Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  1.969
  Допаѓања:
  3.678
  Кажете храна каде што има протеини а да не е месо :(
   
 5. 4ever

  4ever Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 април 2011
  Пораки:
  55
  Допаѓања:
  17
  јајца, Риби, млечни производи
   
  На didisi му/ѝ се допаѓа ова.