1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Професионална ориентација

Дискусија во 'Барање работа' започната од vichy, 11 јуни 2014.

 1. vichy

  vichy Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2013
  Пораки:
  727
  Допаѓања:
  1.165
  Пол:
  Женски
  http://www.idividi.com.mk/intervju/vo4o ... index.html
  што мислите во врска со професионалната ориентација и преориентација има ли корист од нејзина примена при изборот на соодветна професија која супер би си ја обавувала индивидуата или е само губење време?еве на пример да ви кажат дека ви лежат родови студии или за семејни работи студии како ги преименуваа а пиша една феминка дека скоро тие што ќе завршат седат по дома би запишале тоа дека нели психолог ви препорачал или не?искуства на оваа тема ако може да споделиме,ако веќе ја има темава нека се брише.